Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak

The Hunger Games: Catching Fire

Bütün Fragmanlar ►
Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
1728 oy

22 Kasım 2013

2013 - ABD

Bilim KurguAksiyonMacera

146 Dak.PT146M

Simon Beaufoy Michael Arndt

1340 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Katniss Everdeen’in Peeta Mellark ile birlikte 74. Geleneksel Açlık Oyunları’nı kazanmalarıyla birlikte güvenli bir şekilde eve dönmeleriyle başlıyor. Kazanmak, geriye dönüp ailelerini ve yakın arkadaşlarını bırakmaları ve Zafer Turu’nu gerçekleştirmeleri anlamına geliyor. Katniss’in bir isyanın patlamak üzere olduğunu hissetmesinin yanısıra; Capitol, Başkan Snow 75. Geleneksel Açlık Oyunları’nı (Çeyrek Asır Oyunları) hazırlarken halen kontrolü elde tutuyor – fakat bu oyun, Panem’i sonsuza dek değiştirecek.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen ChrisHemsworth
Popüler Yorumlar
mertercan (Artist) | 30 Kasım 2013, 21:32

"GERÇEK DÜŞMANININ KİM OLDUĞUNU UNUTMA." The Hunger Games'i ilk gördüğümde yorum yapan herkes çok iyi olacak, kitapları mükemmeldi filmi de mükemmel olacak diyordu. o kadar çok övgü vardı ki çok merak ediyordum bu eseri. doğum günümde de arkadaşımın bana bu seriyi hediye etmesiyle serinin fanı oldum. hiç bir şekilde kitap okuma alışkanlığı olmayan ben, tüm kitapları ortalama 3 haftada bitirdim. gerçekten müthişti, abartıldığı kadar hem de. filmi vizyona girdiğinde kitabı okumayan insanlar için "adaptasyon" sorunu olmuştu. filmin çok hızlı ilerlediğini ve olayların herkes biliyormuşcasına ilerlemesinden şikayetçi olanlar vardı. bence haklılardı ben ilk filmi çok seviyorum ama kitabını okumayanlar için her şey çok hızlı ilerlediğini itiraf etmek lazım. The Catching Fire'a yapılan hemen hemen tüm yorumları okudum. yorumların büyük çoğunluğu olumlu yönde. IMDb puanı da iki kez yükselince beklentim artmıştı tabii ki. zaten The Hunger Games serisinde de en sevdiğim kitap Catching Fire'dır. Francis Lawrence'a gerçekten çok teşekkür ediyorum önümüze muhteşem bir devam filmi çıkarttığı için. ilk filmden bile daha güzeldi. o efektler, olayların akışı, arena.. kitaptaki her şey yoktu tabii ki ama çekilen her sahne birebir uyumluydu kitaptakiyle. Jennifer Lawrence'ın Oscar alması bazı insanlar tarafından eleştirilse de bu filmde muhteşem bir oyuncu olduğunu fazlasıyla kanıtladı. o masum ama bir o kadar öfke dolu bakışları gözümün önünden geçmiyor hala. geç olmadan gidin sinemada izleyin arkadaşlar. gelmiş geçmiş en iyi devam filmlerinden biri olmuş Catching Fire. bilmeyenler için 3. film; Mockingjay iki kısımdan oluşacak ve birer yıl arayla vizyona girecek. Johanna, Finnick, Gale, Peeta ve elbette ki Katniss'iyle mükemmeldi her şey. teşekkürler Francis Lawrence, teşekkürler Suzanne Collins! 10

1
+26
barissevilir (Profesyonel) | 12 Mayıs 2012, 17:23

kesinlikle serinin en iyi kitabıydı bir solukta okudum ve hala etkisindeyim ve ilginç olan ikinci öykü o kadar farklı boyuta gidiyorki ilk kitapla hiç bir alakası kalmıyor heyecan,aksiyon,gerilim,dram en yüksek boyutlara çıkmış hele o sonu offf süperdi yaa ''artık 12. mıntıka diye bir yer yok'' kesinlikle süperdi kitabı okumayanlar hemen camdan aşağı atlasınlar çünkü müthiş bir devrim hikayesini kaçırmış olurlar ve eminim filmi gişeleri alt üst edecek

0
+16
Tüm yorumlar (1000)
Earnest99 (Figuran) | 19 Nisan 2014, 15:02

Katniss ve Peeta, açlık oyunlarını kazanmış ve 12. mıntıkaya dönmüşlerdir. Katniss’in 74. açlık oyunları sırasında zehirli meyve ile intihar girişimi birçok kişi tarafından iktidara karşı bir ayaklanma bir direniş olarak görüşmüş ve Capitol tarafından Katniss tehdit edilmişti. Başkan Snow, Katniss ve Peeta arasındaki sahte aşk karşısında halkın desteğinden dolayı Katniss’den kurtulmak istemektedir.
Diğer taraftan Katniss ve Peeta zafer turuna çıkmışlardır. Konuşmaları ve tavırlarıyla gittikçe başkanın gözüne batan ikili en son olarak 11. mıntıkadaki konuşmaları sırasında kazançlarından pay vermek istemleri üzerine, yaşlı bir adam karşılık olarak yaptığı işaretten dolayı vurulması, hem Katniss hem de Başkan Sonw için son nokta olmuştu. Katniss’in ayaklanmaları bastırmak yerine coşturması üzerine, başkan ondan kurtulmak için Açlık oyunlarında sağ kalanlar arasında yeni bir oyun düzenler.
Katniss 12. mıntıkanın kadın haracı olarak seçilirken Haymitch’de erkek haracı olarak seçilir; fakat Peeta onun yerine gönüllü olur. Katniss ve Peeta arasındaki sözde aşkın yarattığı halk gücünü arkasına alan Katniss, başkana açık açık baş kaldırır. Bunan sonraki kısımda sahada ölümüne bir yarış başlar.
İlk filme oranla hem duygu olarak hem de kurgu olarak çok daha başarılı bir yapım var karşımızda. Oyuncular çok daha yetenekli, zeki ve zorlu. Bunların yanında Katniss ve Peeta’da olağanüstü bir gelişme var. Daha güçlü ve kararlı duruşları ile acemiliklerinden eser kalmamış durumda. Filmin eksik tarafı ise karanlıkta geçen uzun süreç ile belli bir yere bağlanamayan sonu olmuştur. Gece karanlığının bu kadar yoğun olması, adeta nerede bu insanlar dedirtecek düzeydeydi. Hepimizin bildiği gibi bu film bir de devam filmi var; ama insan böyle ortada bırakılmaz ki bir yerde bir nokta koy ve gelecek bölüm içinde insanları sabırsızlandır. Wolverine-2 filmde nasıl bir son koyup sonrasında bizi merakta bırakacak bir sahne göstermişlerse burada da böyle bir nokta olabilirdi.
Gerek kostümler, gerekse de görsellik açışından çok daha yüksek bir kalite var karşımızda. İlk filmden gelen bağlar, ikinciyi oldukça yükseltmiş durumda. Harçları devre dışı bırakmak için ayarlanmış saat ve saat içerisindeki yok etmeye yönelik planlar çok zekiceydi.
İlk filmin ikincisinde daha çok beğenilmesinin bir başka nedeni de herkesin kendisi için bir şey bulabilmesi noktasında yatıyor. Kimi bu film ile patronuna, kimi ülkesine, ailesine, düşmanına karşı ayaklanma gücünü görüyor kendinde. Kitleleri ayaklandırmaya dönük bu tür yapımlar, bazen ülkeleri bile devirmeye götürebilen süreçler için küçük kıvılcımları barındırabiliyor.

Cevap Yaz
0
0
kasvaaa (Amatör) | 18 Nisan 2014, 02:55

serinini kitabını okumadım ama anladıfıgım kadarıyla fillleri gercekten muhtesemse kitabıda o kadar muhtesemdir.Filmi izlerken serinin ilk filminda aldıgım tadı aldım gercekten izlenilmesi gereken bir yapım..
GERCEK DÜSMANIN KİM OLDUGUNU UNUTMA....

Cevap Yaz
0
0
mesutGFB (Amatör) | 14 Nisan 2014, 17:55

Bir serinin ikinci bölümü anca bu kadar kötü bu kadar şaçma olabilir mümkünse 3 sü çıkmasın anca para kazanmak için yaparlar bundan sonra rezalet 10/4

Cevap Yaz
-2
+1
emr3koc (Amatör) | 13 Nisan 2014, 15:55

Filmin ilk bölümü gerçekten mükemmeldi ikinci filmi de mükemmeldi ta ki sonuna doğru.. Filmin başı ortaları gerçekten çok sürükleyici ama sonunda bazı şeyleri eksik çekmişler sanki örn 12. Mıntıkanın nasıl yok edildiğini göstermediler peeta ne oldu öldü mü kaldı mı belli değil oyunun sonu ne oldu mesela ama onlara rağmen filmin akışı süper gerçekten yönetmenin hakkını vermek gerekiyor.

Cevap Yaz
0
1
demilv (Dublör) | 12 Nisan 2014, 14:29

kesinlikle harika!kitapta filmde mükemmler.Benceilk filmden daha iyi olmuş kitaba daha yakın diye düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz