Ben Efsaneyim

I Am Legend

Ben Efsaneyim (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.4
/ 10
7970 oy

25 Ocak 2008

Bilim KurguFantastikGerilim

101 Dak.PT101M

Ali Ekber Diribaş Aysun Topar Nurhan Yılma Sibel Taşçıoğlu Ayşe Kurtel

Akiva Goldsman Mark Protosevich

10250 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York'ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville'in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.
Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville'in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen bluefox
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 10 Aralık 2012, 14:35

TEK KURTULUŞ YOLUN AYDINLIK Son zamanlardaki kıyamet insanlıgın sonu temalı filmler genelde zombiler üzerinden prim yapmaya başlandı.Haliyle daha çok zombi filmi veya insanlıgın sonu konulu filmler yapılmasına ragmen kaliteli film sayısında azalma oldu. Ben Efsaneyim ise insanlıgın sonunu daha ürpertici bir şekilde daha gerçekçi bir şekilde ara ara ilginç dramalar yaparak anlatıyor. Ben efsaneyim de zombi değil Güneş ışıgından sakınan Mutantlar var. Bir virüs taşıyorlar ve Karanlık oldugundan sokakta olmamalısınız. Filmin başlarında bir sahne vardır ki gerim gerim gerildim. Film için alternatif bir son hazırlamışlar. Bunun sebebi filmin gişede müthiş başarılı olmasıdır. Eğer devam filmi gelirse bu filmin büyüsü bozulur mu bilmiyorum. Ama devam filminin gelmesini ve o heyecanı yaşamayı isterim. Bu tip filmleri izlerken hep şunu düşünürüm. İnsanlıgın sonu ister istemez gelecek. Ama sonumuz bu kadar feci olmasın. Hani filmin içinde Will smitt diyor ya bunu Tanrı değil biz yaptık. Böyle bir durum olsa biz de aynı şekilde düşünmez miydik ? Düşünmezdik ama düşünmeliydik...10/ 8.5

1
+24
dogukan35 (Efsane) | 10 Mart 2014, 08:12

...Tek Kişilik Dev Kadro... Will Smith ve Ben Efsaneyim gibi bir yapım, gerçekten efsane.. W.Smith'in oyunculuk konusunda darbe üstüne darbe vurarak zirvenin tepesine çıktığı filmdir.. Filmi bir başka açıdan farklı ve özel kılan 2 son ile bitirebilme şansının olması.. Bu da bende mutlu ve hazinli son çağrışımını uyandırdı hep.. Hani tatmin etmezse her yerden bulunup izlenebilecek bir son daha var.. Herkesin tercihi farklıdır; ben yine ilk izlediğim üzüntüyü daha çok barındıran sonu tercih ederdim.. Diğeri mantıksal olarak basit gelmişti.. Ayrıca Ben Efsaneyim; Eşsiz bir kurgusal gerilim ve güzel bir drama örneği, yalnız başına koca şehirde mutandlara karşı savaşıp hem hayatta kalmaya çalışırken hemde bir panzehir arayan yarbayın hikayesi onun içinde bulunduğu psikolojik mücadele ve yaşamla ölüm arasındaki çizgiyi kurgulama şekli sizi büyüleyecek Will Smit'in eşsiz oyunculuğu, güzel sahne efekleri, müthiş gerilimi ile sizi ekrana yapıştıracak. Resident Evil'den farklı olarak bu filmde sıradan bir insanın, ailesini tüm arkadaşlarını kaybetmesine rağmen hayata tutunma mücadelesini bulacaksınız.. 8.5/10..!!

0
+17
Tüm yorumlar (4416)
CagriTos (Figuran) | 13 Nisan 2014, 22:25

"Karanlığı aydınlat."

Will Smith'in başrolde oynadığı,izlenmeye değen,iyinin iyisi bir film: Ben Efsaneyim...

Cevap Yaz
0
0
latife_sezen_96 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 23:31

en iyisi!

Cevap Yaz
0
0
samettibis (Amatör) | 09 Nisan 2014, 20:00

Klasik zombi filmlerinden çok farklı ayrıca Will Smith faktörü de var ne kadar kötü olabilirki 8/10

Cevap Yaz
0
0
eski_dede (Amatör) | 03 Nisan 2014, 18:07

Hiç sıkılmadan izleyeceğiniz bir film kurgusu çok hoşuma gitti , Will Smith gibi bir oyuncunun oynadığı bir filmin çokta kötü olması beklenemezdi zaten.

Cevap Yaz
0
0
DaughterXxX (Amatör) | 28 Mart 2014, 14:46

Efsane serinin. Basit bir zombi filminden çok daha fazlasına sahip, Will Smith'in oyunculuğu ile alkışlatan ancak asıl konu bir adamın yalnızlığının böylesine mükemmel anlatılmış olması gerçekten övgüye değer. puanım 10/8.5

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz