Acı Reçete

Side Effects

Bütün Fragmanlar ►
Acı Reçete (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
234 oy

26 Nisan 2013

2013 - ABD

DramGerilimSuç

106 Dak.PT106M

Scott Z. Burns

123 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Emily Hawkins, kocası hapse girdikten sonra depresyon ve anksiyete belirtileriyle boğuşmakta olan sorunlu bir kadındır. Kocasının hapisten çıkmasına az kalmıştır ve bu esnada psikiyatrları var gücüyle genç kadını iyileştirmeye çalışır. İlaçların sayesinde yaşamaya çalışan kadın için doktoruyla arasında başlayan ilişki sonrasında işler iyiden iyiye zorlaşacaktır. 
Ünlü yönetmen Steven Soderbergh tarafından yönetilen filmin başrollerinde Channing Tatum, Jude Law, Catherine Zeta-Jones ve yakın zamanda 'Sosyal Ağ' ve 'Ejderha Dövmeli Kız' gibi filmlerle yıldızı parlayan Rooney Mara yer alıyor. Filmin senaryosu ise yönetmenin 'Contagion' filminde de birlikte çalıştığı Scott Z. Burns'e ait.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen JasonStathamm

"Acı Reçete" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
dogukan35 (Efsane) | 12 Şubat 2014, 05:52

Değişik ve de bir o kadarda etkileyici.. Durağan, sıkılgan yorumlarından sonra beklemediğim kadar iyi hatta mükemmel bir filmdi.. Tamamiyle psikolojik bir yapı içerisinde ilerleyen bir film.. Oynanan oyunlarla ve de sırlarla da birleşince türüne göre sıkılmadan izleneceğini bile iddaa edebilirim.. Çünkü filmdeki esas unsur ilaçlar.. Ancak bu ilaçlar bildiğiniz baş ağrısı için verilen ilaçlardan olmasa da günümüzde bir çok insanın ağrı kesici gibi kullandığı psikolojik ilaçlar.. İlk önce bu yönden ele almak gerekirse; aslında film oynanan oyunların dışında dünya düzeninde bu tür ilaçların artık hayatımıza nasıl yer ettiğini gözümüze soka soka tekrardan anlaşılmasını sağlıyor.. Şahsen bunun senaryo gereği olduğunu düşünmenin yanı sıra bir mesaj niteliğini taşıdığını da var sayıyorum.. Daha sonra ise şu noktaya değinmek gerek.. Filmin ana konusu ki yine diyorum bana göre psikolojik olmasıyla beraber bu tempoda gitmesi, bazen diyalogların olabildiğince yavaş ve sessiz olması normal.. Filme ayrı bir merak, heyecan katıyor.. Bu da sizin izlerken filme kaptırmanızı kolaylaştırıyor.. İçeriğine fazla girmeden de bir noktaya değinmek istiyorum.. Amerikan filmlerinde cinselliğe olabildiğince alışıktır izleyenler ve de ben.. İlk defa bu sahneleri yerli yerinde buldum.. Çünkü olayların bütünüyle tamemen ilişkiliydi.. Ve de açıklamaları tam yerindeydi.. Şaşırtıcı ama gerçek bir anektod benim açımdan da diyebilirim.. Emily ya da Rooney Mara.. Sessiz ancak tehlike kadın.. Mükemmel bir oyunculuk ile beraber bütünleyici sadelik.. İyi gibi görünen kötü kadın.. Vs vs.. Hakkında konuşursam daha da başka yerlere gidebilirim.. Oynadığı cesur sahnelerden dolayı da tebrik etmek lazım.. Ayrıca Jude Law'la yani canlandırdığı Doktor Banks karakterinin fazla ayrıntılı olmasada, senaryo gereği bir psikolog olması sonucu olayları suçluyu bulacak bir şekilde yorumlayarak, finalde bize ilginç bir sonu açıklaması.. Güzeldi.. Birkaç beğenmediğim oyuncu olsada ki ismini belirtmeye gerek yok.. İzlenecek bir film "Side Effect".. Depresyon üzerine biraz daha varacağınız bu filmi sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.. Çünkü değecektir.. Son olarak ağır ilerlemesi gerçekten normal olduğu kanaatimi tekrardan yineliyorum.. 8/10..!!

1
+16
LOsTGrL (Jön) | 01 Haziran 2013, 19:07

Bütün sıkıcılığına ve ağır ilerlemesine rağmen sırf finali için izlenebilecek ender filmlerden birtanesi,türüne göre kesinlikle başarılı bir yapım..

0
+10
Tüm yorumlar (126)
MrQ (Jön) | 08 Nisan 2014, 02:25

Yorumlarda dikkatimi çeken yavaş ilerliyor cümlesine katılmıyorum. Oldukça güzel havası vardı. 3 tür'ün üçünü de barındırıyor film. Filmin içlerindeki ufak ayrıntılar filmin sonuyla birleştiğinde izlediğime değdi diyebiliyorsunuz. Zaman ayrılacak filmlerden bir tanesi olarak da belirtmek isterim. İyi seyirler dilerim...

Cevap Yaz
0
2
senceryaman (Dublör) | 08 Nisan 2014, 01:36

bence gayet sürükleyici ilginç e kaliteli bir ilim tavsiye ederim

Cevap Yaz
0
2
MehmetEOquz (Figuran) | 05 Nisan 2014, 18:11

Film işleyiş bakımından sıradışı diyebilirim akış içerisinde ne olduğunu tahmin ediyorsunuz yada ne olucağını ve sizi yanıltıyor final bölümü çok güzel bir son nokta olarak değerlendirebiliriz

Cevap Yaz
0
2
gunahkarsupheci (Profesyonel) | 08 Mart 2014, 21:07

Çok güzel, beklemediğim anda ters köşe yapan, ince düşünülmüş, planlı, zekice bi yapım olmuş doğrusu.
İzlerken hiç sıkılmadım. Yarısından sonra heyecanlı gerilim artıyor ve olay örgüsü ters hala geliyor. Oyunculuklar büyük iş çıkarmış, film kaliteli, başarılı.Harikaydı.

Cevap Yaz
0
2
onuryordem (Amatör) | 08 Mart 2014, 13:21

Hani bir atasözü vardır ava giderken avlanmak diye. İşte film tam da bu atasöz üstüne kuruluyor. Tür açısından gerilim ve gizem olduğu için durağan olması normal. Ancak bir dakika bile sıkılmadan, heyecan ve merakınızı kaybetmeden izliyorsunuz. Jude Law'ın tamamen tesadüfen olayların içine girişi, parçaları adeta yap-boz yapar gibi birleştirmesi ve zekasıyla olayları kendi lehine çevirişini gözünüzü kırpmadan izleyeceksiniz. Filmin bağlandığı nokta ise sizi bir hayli şaşırtacak. Gerilim filmlerini seviyorsanız bu filmi listenizde yukarılara alın. Son olarak bir eleştiri yapmak istiyorum. Side Effects yan etki olarak çevriliyor Türkçeye. Ancak filmin adı nedense acı reçete olmuş. Bence filmin adı yan etki olsaydı hikayeye daha fazla inanıp belki de daha fazla şaşırırdık sonunda. puanım 7.6

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz