Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Hayao Miyazaki

Gake no ue no Ponyo Fragman
Hayao Miyazaki profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.4/ 10
315 oy
516 kullanıcının favorisi

Hayao Miyazaki

Japonya

5 Ocak 1941

Biyografisi

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
LOsTGrL (Star) | 19 Şubat 2013, 22:19

Hayao Miyazaki Japon manga ve anime sanatçısıdır,ve bu konuda çok başarılı olduğunu düşünüyorum,bütün yapımlarını izlerseniz hayal dünyasının sıradan olmadığını net bir şekilde görebilirsiniz..

0
15
melis-coban (Jön) | 28 Ağustos 2014, 00:15

adamı ölmeden mezara sokmuşsun

1
6
Tüm yorumlar (93)
Avatar
oguzhankocygt (Dublör) | 4 Ağustos 2016, 09:59

Bu adam bir efsane. Kimse Hayao'nın hızına, mükemmelliğine, hayal gücüne ve elbet harika animelerine yetişemez...

Cevap Yaz
0
0
Biarsi (Profesyonel) | 6 Temmuz 2016, 00:03

Nasıl bir hayal dünyan var senin be adam. Türlü türlü delilikleri gerçekle öyle bir özdeşliyorsun ki soluksuz izliyoruz.

Cevap Yaz
0
0
BatesNorman (Profesyonel) | 30 Haziran 2016, 03:49

Animasyon dışında normal gerçekçi sanat filmleri çekecek kapasitesi olmadığından, bu açığını animasyon kisvesi altında Fantastik ögelerle sağlamlaştırıp sanatsal bir şey yapmaya çalışıyor. Ve milyonlarca insan bunu yiyor. Çünkü kendisi de biliyor ki normal film çekip böyle fantastik ögeler eklerse filmleri 5 puan bile almaz. Ben Miyazaki'nin foyasını ortaya çıkarmadan ölmek istemiyorum. Bu adam tam anlamıyla bir şarlatan. Animasyonlar çocuklar için yapılır büyükler için değil. Sadece büyüklere hitap edebilir. Bu adamların filmleri ise tamamen büyük yaştakiler için. Biri 15 yaşın altında bu adamın filmlerini beğenen bir çocuk göstersin çenemi kapayacağım ama yok işte. Bu da demek oluyor ki büyüklere yaptığından sanatsal yapıp gönülleri feth etmek istiyor. İnanın bunun yaptığı senaryoları herkes yapar sadece tek matah yanı bunu önceden bulup parayı kıran kendisi. Bazı büyükler çocukluklarını yaşayamadığı için bu elemanın animasyonlarında kendilerini bulup 10 puanı sulu gözlerle veriyorlar. Ama ben yemem. Bir sinema sever, sanat sever olarak böyle şarlatanlarla savaşacağım.

Cevap Yaz
3
0
FORHAN (Profesyonel) | 14 Şubat 2016, 13:59

Kendine özgü dünyası olan yaratıcı ve yetenekli büyük usta.

Cevap Yaz
0
0
BatesNorman (Profesyonel) | 17 Ocak 2016, 03:00

Herkes hayalgücü yönüyle övmüş ben de hayal gücü yönüyle eleştireceğim. Bence yaptığı filmler fazlaca uçuk. Şöyle söyleyeyim ; Yaptığı filmlerin büyük çoğunluğunu çocuklar beğenmez. (Denedim,onayladım). O zaman bu filmleri kime yapıyor. Tabiki büyüklere yapıyor. O zaman bu kadar da hayalgücünün sınırlarını aşmış filmler yapmasını hiç doğru bulmuyorum. Çünkü büyükler neticede iyice düşünebiliyor. Disney'in yaptığı filmlerdeki cansız varlıkları ve hayvanları konuşturma olayı animasyonların olmazsa olmazıdır. Bu yönetmen de o tekniği kullanıyor. Benim eleştirim bu yönüyle değil. Demek istediğimi Wall E- Finding Nemo ve Ateşböceklerinin Mezarı'nı izlerseniz anlayacaksınız. O filmlerde anlatılanların çoğu gerçek yada en kötü samimi. Ancak bu adamın filmleri samimiyetten uzak ve oldukça saçmanın ötesi. "Bir kız vardır. Karanlık bir tünele girer. Tünele 5 saniye bakar. Ve o 5 saniyede hayal ettiğini yönetmen 2 saat olarak bize sunar... " Ben bu denli saçmalıktan öte filmleri olan bir adamı nasıl seveyim ki. Tarihin gördüğü en overrated yönetmenlerden biridir.

Cevap Yaz
2
1
Görüşleriniz