Ruhların Kaçışı Film Konusu

Babasının işi nedeniyle yeni bir şehre taşınmak zorunda kalan 10 yaşındaki Chihiro bu duruma çok üzülmektedir. Fakat bu yolculuk hiç ummadığı kadar ilginçliklerle dolu olacaktır. İlk olarak Chihiro’nun anne ve babası mola verdikleri yerdeki yemekleri yiyince domuza dönüşürler. Chihiro, anne ve babasına yardım etmek isterken ortalık hayaletlerle dolar. Hayatta kalmak için, kendisini hayaletlerin kaldığı bu otele kabul ettirmek zorundadır. Burada hayaletlerin gizemini çözerken aynı zamanda esrarengiz Haku ile de aşkın büyüsünü de keşfedecektir.
Prenses Mononoke'nin yaratıcısı Hayao Miyazaki'nin animasyon şaheseri olan Ruhların Kaçışı, önce 52. Berlin Uluslarası Film Festivali'nde Altın Ayı'yı, ardından 75. Akademi Ödülleri'nde En İyi Animasyon Oscarı'nı kazanmayı başarmış bir yapım.

Devamını Oku

Ruhların Kaçışı Filmi Seslendirenler

Tümünü Gör
Yapımcı: John Lasseter , Toshio Suzuki , Yasuyoshi Tokuma , Donald W. Ernst , Lori Korngiebel Diğer Adı: Spirited Away Favori: 963 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 1126 kullanıcı Ruhların Kaçışı filmini izledi Filmi Ekleyen: Sinemalar_Yonetim