Hasan Karacadağ

Dabbe Cin Çarpması Fragman
Hasan Karacadağ profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5/ 10
394 oy
234 kullanıcının favorisi

Hasan Karacadağ

Türkiye

20 Ekim 1976

Biyografisi

1976 Urfa doğumludur. 1998 yılında japonya’da Nippon eizo-juku Sinema Yönetmenliği bölümünü bitirdi. Türkiye ve Japonya’da bir çok kısa film, belgesel film, TV filmi, TV dizisi yönetti. 50\'den fazla uluslararası film festivaline katıldı, ödüller aldı.

 
Türkiye’de 1999 yılında Uluslararası İstanbul Film Festivalinde gösterilen Hummadruz isimli filmiyle tanındı. Bu filmle uluslararası bir çok ödül aldı.
 
\'Pas\' isimli kısa filmi 2001 yılında, Tokyo Video Festivali ve JVC Film Festivali\'nde en iyi film ödülünü aldı. Sonrasında 3 yıl üst üste Tokyo Video Film Festivalinde en iyi film ödüllerini aldı. Bunun üzerine, 2002-2003 sezonunda Japon Kültür Bakanlığının en büyük sanat ödülü olan Bunkocho\'yu 5000 sanatçı aday arasından, bir Türk yönetmen olarak kazandı.
 
Aynı yıl Argo Pictures isimli Japon yapım şirketinde çalıştı ve \'Non\' isimli bir gerilim filmi yönetti. Japonya’nın \'Unagi\' isimli filmiyle, Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye kazanan senaristi Tomikawa Motofumi ile çalıştı. Bütün dünyada izlenen ünlü Japon korku filmi Halka\'nın (Ringu) TV dramalarının yönetmeni Chisui Takigawa\'yla çalıştı.
 
2004 yılında yazdığı korku romanı - DUHAN ile, tokyo horror club büyük ödülünü kazandı. Hasan Karacadağ aynı zamanda Genetik Tıp eğitimi almıştır.
 
İlk uzun metrajlı filmi olan \'Dabbe\', Türkiye sinemalarında gösterime girdiğindi izleyicinin geniş ilgisiyle karşılaştı. İkinci uzun metrajlı filmi \'Semum\' ise 2007 Aralık ayında gösterime girdi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
scorseseme (Profesyonel) | 13 Mayıs 2015, 21:41

Türk korku sinemasının mimarıdır.hasan karacadağ 1 numaradır.siccin dahil diğer tüm filmler hasan karacadağ sayesinde çekildi,adam tek başına bir korku filmi sektörü yarattı.tüm filmler onu kopyalıyor,isimler arapça konular cin filan.eğer o inat etmeden dabbe filmlerini çekmese şu an 1 tane bile türk korku filmi izleyemezdik.

0
+10
erman8777 (Amatör) | 06 Eylül 2015, 15:38

türk sinemasının en DEVRİMCİ yönetmeni.tek başına bir ulusun korku sinemasını oluşturdu ve tüm dünyada fenomen oldu.arkandayız karacadağ!

0
+8
Tüm yorumlar (246)
sabaninonday (Amatör) | 02 Mayıs 2016, 00:30

son filmi magi ile tüm dünyaya korku filmi dersi veren büyük üstad! delisiyim filmlerinin.

Cevap Yaz
0
1
samsunkesh (Amatör) | 29 Nisan 2016, 10:22

Türk sinemasının şu anda en yetenekli adamlarından biri.filmleri çok insanı etkilemiştir.bu konularda çığır açan işler yaptı kendisi.bugün magi filmini izleyeceğim.

Cevap Yaz
0
3
alican14 (Amatör) | 27 Mart 2016, 00:52

Türkiye'den iyi film çıkmamasının nedeni; Bu tip adamları yere göğe sığdıramamanız... 250 tl'ye miniDV gece görüşlü kamera alın. Evin içinde gezerken bir arkadaşınız arada bir kameraya koşup çığlık atsın. (Not: Arkadaşınızın üzerine çarşaf veya benzeri bir şey örtmeyin unutmayın.) Bakın! Artık siz de en az Hasan Karacadağ kadar başarılı bir korku filmi yönetmeni oldunuz. (Not 2: Filmin başına;"Gerçek bir hikayedir" veya "Gerçek cin görüntüleri içerir." ibaresini eklerseniz, Hollywood'dan en iyi yabancı film ödülünü bile kappabilirsiniz...)

Cevap Yaz
-3
+1
vedud_erdogmus (Amatör) | 17 Aralık 2015, 04:07

Şu adamın adı Johan Klause olsaydı eminim hepiniz filmlerinin hastası olurdunuz.. bu kadar hain olmayın o içimizden biri yabancılar böyle bir yönetmen çıkarsaydı eminimki el üstünde tutarlardı filmleri rekorlar kırardı..
biz sizi haketmiyoruz hocam..
Türk sinemasının izleyici kitlesi seni haketmiyor hocam..
Sen daha iyilerine layıksın çünkü sen millet 90 dakika film çekip maliyetten kısarken sen 120 dakikalık filmler çektin. diğerleri en ucuz ekipman, oyuncuları kullanırken sen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştın.. millet bu işi sadece ticaret için yaparken sen bu işe emek verdin. Sen suçlu değilsin seni desteklemeyen bizler suçluyuz..

Cevap Yaz
-1
+5
xelikan (Amatör) | 24 Kasım 2015, 05:08

gerçekten merak ediyorum; kötü düşünmenizin sebebi nedir? bu filmlerin neden kötü olduğunu düşünüyorsunuz? türklerin hangi filmi dünyada hasanın filmleri kadar izlendi? sırf sadece fragmanlardan dolayı dünyada korku filmi fanları bu kadar heyecan ve hayranlık içinde? siz çok akıllısınızda dünyaya yayılmış ve cinlerin varlığına inanmayan milyon insan mı akılsız?(yurtdışındaki izleyicileri milyon ile ifade ediliyor) bir cin filmi gerçektende kendi çapında başarılı ise, bu başarıyı takdir edince, yahut hiç bir yorum yapmadan takdir etmemeyince müslümanmı olunuyor? elcin ve dabbe cin çarpmasındaki zekice kamera hareketlerinden daha iyi bir örnek film verebilirmisiniz? madem hasan karacadağ berbat filmler çekiyor, o zaman neden imdb top 250 listesindeki en azından 5 10 filmde oynamış stephen baldwin ve michael madsen gibi adamlarla film çekiyor? işe geldimi özgür düşünce özgür fikir deyip Allah ne verdiyse acımasızca dalmasını bilen sinemacı arkadaşlar değil, gerçektende samimi olanınız varsa cevaplasın bunları tek tek. belki ben bir şeyler kaçırmışımdır.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz