Tehlikeli İlişki

7,4 268 oy

Tehlikeli İlişki Film Konusu

The Talking Cure isimli tiyatro oyunundan uyarlanan film; Freud ve öğrencisi Jung'un ilişkisi çerçevesinde psikanalizin doğuş sürecini ve bu iki büyük ismi karşı karşıya getirecek olan 18 yaşındaki genç kadın Sabina'nın öyküsünü anlatıyor.
Sabina Spielrein (Keira Knightley) isteri nöbetleri yüzünden akıl hastanesine yatmıştır. Bunun kökeninde çocukken babasından gördüğü şiddet bulunmaktadır. Hastanede genç doktor Carl Jung'un (Michael Fassbender) hastası olur. Jung, Sigmund Freud'un (Viggo Mortensen) psikanaliz tekniğinin büyük bir hayranıdır. Sabina ile Carl arasında, Carl'ın evli olmasına rağmen bir aşk doğar. Ancak öte yandan, aralarında halef-selef ilişkisi olan Jung ve Freud arasındaki giderek derinleşecek olan bir fikir ayrılığı kendini göstermeye başlamıştır.

Devamını Oku

Tehlikeli İlişki Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Jeremy Thomas , Stephan Mallmann , Marco Mehlitz , Peter Watson , Martin Katz , Karl Spoerri , Thomas Sterchi , Richard Mansell , Matthias Zimmermann , Tiana Alexandra-silliphant Favori: 198 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 419 kullanıcı Tehlikeli İlişki filmini izledi