Dracula 3D

6,1 31 oy

Dracula 3D Film Konusu

Hikaye, Jonathan Harker’ın Kont Dracula’nın Transilvanya sınırındaki Karpat Dağları’nda yer alan gözlerden uzak, yıkıntı şatosuna yaptığı tren ve araba seyahatiyle başlamaktadır. Görevi Dracula’nın büyük kütüphanesinin kataloğunu çıkarmaktır. Başlangıçta Dracula’nın cana yakın tavrına kanan Harker kısa sürede şatoda bir mahkuma dönüştüğünü fark eder. Dracula’nın endişe verici gece hayatına da şahit olmaya başlar. Geceleri odasının dışında gezinmemesi için Dracula’nın verdiği kesin uyarıya rağmen bir gece şatodan kaçmanın yolunu ararken Harker üç kadın vampirin yani Dracula’nın gelinlerinin büyüsü altına girer.
Kont tarafından kurtarılır çünkü Dracula onu canlı istemektedir.Harker şatodan canını zor kurtarır. Kısa süre sonra Dracula, Harker’ın nişanlısı Wilhemina “Mina” Murray ve onun arkadaşı Lucy Westenra’nın peşine düşer. Yaşam güçlerini emmek için küçükten büyüğe böcekleri, örümcekleri, kuşları ve diğer canlıları yiyen deli bir adam olan Renfield ve Dracula arasında bir ilişki vardır. Renfield bir hareket detektörü gibi davranmakta, Dracula’nın mesafesini hissetmektedir ve ona ipuçları vermektedir.
Lucy şüpheli bir şekilde zayıf düşmeye başlar. Tüm arkadaşları endişe etmektedir ve Seward Amsterdam’dan eski hocası olan Profesör Abraham Van Helsing’i çağırır. Van Helsing hemen Lucy’nin durumuna neden olan şeyi anlar ancak bunu ifşa etmek istemez çünkü vampirlerden bahsetmeye başlarsa Seward’ın ona olan inancının sarsılacağını düşünür. Van Helsing birkaç kez kan nakli dener ancak başarılı olamaz. Van Helsing’in Amsterdam’a dönmesi gereken gecede Lucy ve annesine bir kurt saldırır. Kalbi zayıf olan Mrs Westenra, korkudan ölür ve kısa bir süre sonra Lucy de vefat eder. Lucy gömülür ancak hemen ardından gazetelerde geceleri “güzel bir bayan” tarafından çalınan çocukları anlatan haberler çıkmaya başlar. Van Helsing, bunun Lucy’nin bir vampire dönüştüğü anlamına geldiğini bilmektedir. Lucy’nin arkadaşları ve Van Helsing onu takip eder, Arthur ve vampir Lucy’nin rahatsız edici yüzleşmesinin ardından genç kadının kalbine bir kazık saplarlar ve ağzını sarımsak ile doldururlar.
Aynı zamanlarda Jonathan Harker Budapeşte’de geçirdiği nekahat döneminden sonra evine döner, o ve Mina Dracula ile savaşmaya giden gruba katılır. Dracula, Van Helsing ve diğerlerinin planlarını öğrenince intikam için en azından üç kez Mina’yı ziyaret eder ve kanını emer. Dracula aynı zamanda Mina’yı kontrol etmek amacıyla ruhsal bir bağ kurmak için genç kadına kendi kanından içirir. Erken davranıp Dracula’yı öldürmek şart olmuştur, Mina yavaş yavaş damarlarında dolanan vampir kanının etkisine girmeye başlamıştır; bilinçli olmakla Dracula ile telepatik iletişim kurduğu yarı-trans hali arasında gidip gelmektedir. Bu bağlantı sayesinde grup, Dracula’nın hareketlerini izlemeye başlarlar.
Dracula’nın yerini tespit etmek ancak Van Helsing’in Mina’yı hipnotize ettiği anlarda mümkün olmaktadır. Bu kabiliyet ise grup Dracula’nın şatosuna yaklaştıkça zayıflamaktadır. Gün batımından önce kendisini bulmayı başaran Van Helsing’in grubu tarafından takip edilen Dracula, Transilvanya’daki şatosuna kaçar, grup burada Dracula’nın boğazını bir bıçakla keser ve kalbine de bir bıçak saplar, Dracula toza dönüşür, Mina’nın üzerindeki büyüsü yok olur ve vücudundaki izler silinir. Quincey Morris, görevi Dracula’yı şatosuna geri götürmek olan Çingeneler tarafından son dövüşte hançerlenerek öldürülür; kurtulanlar İngiltere’ye geri döner.

Devamını Oku

Dracula 3D Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Enrique Cerezo , Giovanni Paolucci , Sergio Gobbi , Roberto Di Girolamo Favori: 13 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 5 kullanıcı Dracula 3D filmini izledi Filmi Ekleyen: crazybeau

Foto Galeri

Tümünü Gör