Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Diziler (8 - 14 Mayıs)

Netflix Türkiye 8 - 14 Mayıs 2023 haftasında en çok izlenen 10 diziyi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen dizileri listeledi. Listede başı bu hafta da "Terzi" çekerken onu 2. sırada "Queen Charlotte: A Bridgerton Story" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak: Netflix Top 10

1. Terzi

1. Sezon

Ünlü terzi Peyami, en yakın arkadaşının müstakbel eşi için gelinlik dikmektedir. Ama hiç görmediği bu kız umulmadık şekilde hayatına girince, Peyami’nin sırlarına bir yenisi eklenir.

2. Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Orijinal İsmi: Queen Charlotte: A Bridgerton Story

Tür: Dram
Yönetmen: Tom Verica
Senarist: Shonda Rhimes
Yapımı: 2023 - ABD

Mini-Dizi

"Bridgerton" dizisinin kraliçesi Charlotte'un gençliğine odaklanan dizi, kraliçenin aşk hayatını ve güç kazanışını konu alıyor. 

3. Sweet Tooth

2. Sezon

Kıyamet sonrası dünyada tehlikelerle dolu bir maceraya atılan yarı insan yarı geyik bir çocuk, huysuz koruyucusuyla birlikte yeni bir başlangıç yapmaya çalışır.

4. Kraliçe Kleopatra

Orijinal İsmi: Queen Cleopatra

Süre: 45dk
Tür: Belgesel , Dram
Yapımı: 2023 - ABD , İngiltere

1. Sezon

Canlandırmalar ve uzmanlarla yapılan röportajlar içeren bu belgesel-drama, Mısır'ın son firavunu Kleopatra'nın tahtını, ailesini ve mirasını koruma mücadelesini konu alıyor.

5. Black Knight

Orijinal İsmi: 택배기사

Süre: 47dk
Yönetmen: Ui Seok Cho
Senarist: Ui Seok Cho
Yapımı: 2023 - Güney Kore

1. Sezon

2071'de, hava kirliliğinin yıkıma yol açtığı distopik bir gelecekte insanlığın devamı, sıra dışı kuryelerden oluşan bir gruba bağlıdır.

6. Cennete Hoş Geldiniz

Orijinal İsmi: Welcome to Eden

Süre: 41dk
Senarist: Joaquín Górriz
Yapımı: 2022 - İspanya

2. Sezon

Bir grup genç, gözlerden uzak bir adada düzenlenen bir partiye katılır. Ancak çok çekici görünen bu cennet, aslında tehlikeli sırlar ve tuzaklarla doludur.

7. The Night Agent

Orijinal İsmi: The Night Agent

Tür: Aksiyon , Dram , Gizem
Yönetmen: Seth Gordon
Yapımı: 2023 - ABD

1. Sezon

Bir acil durum hattına bakan dikkatli bir FBI ajanı, bir aramayı yanıtlar ve kendini Beyaz Saray'daki bir köstebekle ilişkili ölümcül bir komplonun içinde bulur.

8. Sanctuary

Orijinal İsmi: Sankuchuari -seiiki-

Süre: 60dk
Tür: Dram
Yönetmen: Kan Eguchi
Senarist: Tomoki Kanazawa
Yapımı: 2023 - Japonya

1. Sezon

Çaresiz ama güçlü bir çocuk sumo güreşçisi olur. Ukala tavırlarıyla hayranlarını büyüler ve bu sporun tüm geleneklerini altüst eder.

9. Sweet Tooth

1. Sezon

Kıyamet sonrası dünyada tehlikelerle dolu bir maceraya atılan yarı insan yarı geyik bir çocuk, huysuz koruyucusuyla birlikte yeni bir başlangıç yapmaya çalışır.

10. Power

Power, James “Ghost” St. Patrick isimli bir adamın hayatına odaklanıyor… Ghost, New York’ta elit kesim arasında popüler olan gece kulübünün sahibi olmakla beraber, şehrin uyuşturucu ağında da önemli bir konuma sahiptir. Tek hayata iki yaşam sıkıştıran ve bu iki yaşam arasında dengeyi kurmakta zorlanan Ghost, uyuşturucu işini bırakıp legal işiyle devam etmek istediğinde ise hayatındaki dengeler tamamiyle alt üst olacaktır.