Bu Sezon En Çok İzlenen Yerli Diziler

Televizyon kanallarında kıyasıya yarışan en iyi yerli diziler!

Günümüzde çoğumuzun ilgisi televizyon dizilerinden platform dizilerine kaymış olsa da bu sezon ekranlarda yer alan diziler pek çok insanı yeniden televizyonu takip etmeye teşvik etti. Her hafta takip edilen ve sosyal medyada hararetli tartışmalara sebep olan bu başarılı dizilerin arasından sezonun en çok izlenen 10 dizisini seçtik!

İyi seyirler.

1. Bahar

Orijinal İsmi: Bahar: Uyanmaya Hazır Mısın?

Tür: Dram
Yönetmen: Neslihan Yeşilyurt
Senarist: Ayça Üzüm
Yapımı: 2024 - Türkiye

Bahar'ın onu ölümle karşı karşıya getiren ani hastalığı, ailesindeki bütün dinamikleri değiştirir. Dışarıdan ‘kusursuz' görünen ailesinin ve eşi Timur’un başka bir yüzüyle tanışır. Bahar'ın zorlu sürecinde doktoru Evren, Timur'un sağlamadığı desteği Bahar’a vererek hayatını yeniden inşa etme sürecinde ona yardımcı olur. Bahar, 20 yıl önce ailesi için bıraktığı doktorluk mesleğine geri dönecektir.

2. İnci Taneleri

Dizide cezaevinden çıkan Azem Yücedağ'ın yaşam mücadelesi ve geçmişiyle yüzleşmesi merkeze alınıyor. Acılarla dolu geçmişi, taşıdığı büyük bir sır ve sırtında hayatın yüküyle umudun peşinden koşan Azem, kolyesinden kopan, dağılan inci tanelerini tekrar toplamaya çalışacak.

3. Kızılcık Şerbeti

Birbirinden farklı iki kültüre sahip iki ailenin çocukları Doğa ve Fatih’in, hızlı bir nikahla hayatlarını birleştirmesinin ardından ardı ardına gelen olayları anlatıyor.

4. Kızıl Goncalar

Orijinal İsmi: Kızıl Goncalar

Tür: Dram
Yönetmen: Ömür Atay
Senarist: Necati Şahin
Yapımı: 2023 - Türkiye

Dizide, idealist bir doktor olan Levent ile muhafazakar bir ailede büyüyen Meryem'in hikayesi anlatılıyor.

5. Gönül Dağı

Orijinal İsmi: Gönül Dağı

Süre: 120dk
Tür: Aile , Dram , Komedi
Yönetmen: Yahya Samancı
Yapımı: 2020 - Türkiye

Bir gün çocukluk aşkı Dilek'e yeniden kavuşmanın hayalini kuran Taner ve iki kuzeni, kısıtlı imkanlarla mücadele ederken, unutulmaz bir olayın yolunu açar.

6. Kuruluş Osman

Orijinal İsmi: Diriliş Osman

Süre: 120dk
Tür: Aksiyon , Dram , Savaş
Yapımı: 2019 - Türkiye

20 Kasım 2019'da ilk bölümü yayınlanan dizi Bozdağ Film'in yapımcılığını üstlendiği yönetmenlik koltuğunda Metin Günay'ın oturduğu senaryosunu Mehmet Bozdağ'ın yazdığı Diriliş Ertuğrul'un devamı düşüncesinde tarih, macera ve drama türünde hazırlanan bir Türk dizisidir.

Dizi, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osman Bey'in hayatını betimlemektedir.

7. Sandık Kokusu

“Sandık Kokusu” dizisi, bir anne kız çatışmasını merkezine alıyor. Güçlü bir kadının ayakta kalma mücadelesini gözler önüne sererken geçmişinden gelen yüklere rağmen özgürlüğünü bulabilme savaşını katmanlı karakterleri ile izleyicilerle buluşturuyor. 

8. Mehmed: Fetihler Sultanı

Süre: 160dk
Tür: Dram , Savaş
Yönetmen: Şafak Bal
Senarist: Ozan Bodur
Yapımı: 2024 - Türkiye

Osmanlı tarihinin en önemli hükümdarlarından biri olan Fatih Sultan Mehmed’in zaferlerle dolu hayatına odaklanmakta.

9. Yargı

Orijinal İsmi: Yargı

Süre: 140dk
Tür: Aile , Dram , Suç
Yönetmen: Ali Bilgin
Senarist: Sema Ergenekon
Yapımı: 2021 - Türkiye

Yolları bir cinayet davasıyla kesişen bir avukat ve bir savcı, katili bulmak için birlikte çalışmak zorunda kalacak ve bu onların hayatlarında geri dönüşü olmayan bir kırılma noktası yaratacaktır.

10. Teşkilat

Orijinal İsmi: Teşkilat

Süre: 26dk
Tür: Aksiyon , Dram
Senarist: Ethem Özışık
Yapımı: 2017 - Türkiye

“Teşkilat” dizisi, ülkesi için kendi hayatlarından vazgeçip kalabalıkların içinde görünmez olmaları gereken bir görevi kabul ederek, "yer altına” inen yedi vatan sevdalısının hikâyesini ekrana getiriyor.

Ankara'daki SİHA fabrikasına terör saldırısı düzenlenlendiğinde saldırının yabancı istihbarat servisleri tarafından organize edildiği tespit edilir. Bunun üzerine Milli İstihbarat Teşkilatı içinde gizli bir tim kurulur. Bu timin amacı saldırının arkasındaki güçleri tespit etmek ve ortadan kaldırmaktır.