En İyi Neil Patrick Harris Film ve Dizileri!

 Yetenekli oyuncu Neil Patrick Harris, bugün 51 yaşına giriyor!

Popüler komedi dizisi "How I Met Your Mother" tüm dünyada tanınan Harris, bugün 51 yaşında! 15 Haziran 1973 doğumlu Amerikalı oyuncu, çocuk oyuncu olarak başlayan kariyeri boyunca aynı zamanda şarkıcılık, senaristlik, yapımcılık ve sunuculuk da yaptı. Müzikal performansları ile de ünlü olan Harris, bir Tony Ödülü ve beş Primetime Emmy Ödülü'ne sahip. Biz de oyuncunun bu özel gününü kutlamak için kariyerinde en beğendiğimiz film ve dizilerini bir araya getirdik.

İyi seyirler!

1. How I Met Your Mother

Orijinal İsmi: How I Met Your Mother

Süre: 22dk
Tür: Komedi
Yapımı: 2005 - ABD

Dizi Ted Mosby'nin eşi ile nasıl tanıştığını çocuklarına anlatmasını konu alır. Dizi 2030 yılında başlar. Bob Saget 'in seslendirmesiyle asıl karakteri Ted size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım der ve dizi 2005 yılına döner. Ted arkadaşları ile kendisine küçük bir dünya yaratmış mimardır. En iyi arkadaşı Marshall'ın 9 yıllık sevgilisi Lily'e evlenme teklif etmesinin ardından yalnız kalacağı korkusu ile kendisine o kızı aramaya başlar. Barda Robin ile tanışır. Fakat ilk randevularında ona onu sevdiğini söyler ve randevuları son bulur. Bunların yanında esprili karakteri ile Barney Stinson eklenmesi izleyicileri keyiflendirmektedir. Barney'nin hayatındaki en önemli iki şey cinsellik ve Ted ile olan kankalıklarıdır.

2. Küçük Doktor

Orijinal İsmi: Doogie Howser, M.d.

Süre: 24dk
Tür: Dram , Komedi
Senarist: David E. Kelley
Yapımı: 1989 - ABD

Ergenlik çağındaki dahi bir çocuk (Neil Patrick Harris), büyürken her gencin yaşadığı sorunların yanında profesyonel olarak doktorluk yapmaktadır.

3. Kayıp Kız

Orijinal İsmi: Gone Girl

Süre: 149dk
Tür: Dram , Gerilim , Gizem
Yönetmen: David Fincher
Senarist: Gillian Flynn
Yapımı: 2014 - ABD

Nick Dunne (Ben Affleck), 5. evlilik yıldönümlerine kısa bir zaman kala eşi Amy'nin (Rosamund Pike) kaybolduğunu duyurur. Basın olaya büyük ilgi gösterir, polis seferber olur ancak kayıp kadın bulunamaz. Bu durum Nick'in üzerindeki baskıyı artırır, yalanları ve tutarsızlıkları göze batmaya başlar. Herkesin aklına tek bir ihtimal gelmektedir: Amy'i eşi Nick öldürmüş olabilir midir?

4. Şirinler

Orijinal İsmi: The Smurfs

Süre: 103dk
Yönetmen: Raja Gosnell
Yapımı: 2011 - ABD

Kötü büyücü Gargamel Şirinler'i kovalarken köylerinden çıkan Şirinler, kendilerini bir anda New York şehrinin büyülü dünyasında bulurlar.

5. Talihsiz Serüvenler Dizisi

Orijinal İsmi: A Series of Unfortunate Events

Tür: Aile , Aksiyon , Dram , Gizem , Komedi
Yapımı: 2017 - Kanada

Ailelerini gizemli bir yangında kaybeden 3 çocuk daha sonra karanlık sırları ortaya çıkartacaklardır.

6. Uncoupled

Orijinal İsmi: Uncoupled

Süre: 30dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Andrew Fleming
Yapımı: 2022 - ABD

Uzun süreli partneri tarafından aniden terk edilen New Yorklu bir emlakçı, 40'larındaki bekâr bir adam olarak yeniden flört etmeye başlamak zorunda kalır.

7. Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı

Orijinal İsmi: A Million Ways to Die in the West

Süre: 115dk
Tür: Komedi , Western
Yönetmen: Seth MacFarlane
Yapımı: 2014 - ABD

Ürkek bir çiftçi olan Albert, kasabaya yeni taşınan gizemli kadına aşık olunca silahlı çatışmalardaki ürkek ve beceriksiz hali gider, yerine cesur bir adam gelir. Fakat kadının belalı kocası kasabaya doğru yola çıkmıştır ve çiftten intikam almayı planlıyordur. 

8. Dr. Horrible's Sing-along Blog

Orijinal İsmi: Dr. Horrible's Sing-along Blog

Süre: 14dk
Tür: Bilim Kurgu , Dram , Komedi
Yönetmen: Joss Whedon
Yapımı: 2008 - ABD

Süperkötü olmak isteyen bir adam, kariyeriyle beğendiği iyi kalpli ve güzel kadını elde etme çabası arasında denge kurmalıdır.

9. Yıldız Gemisi Askerleri

Orijinal İsmi: Starship Troopers

Süre: 123dk
Yönetmen: Paul Verhoeven
Senarist: Edward Neumeier
Yapımı: 1997 - ABD

Lisedeki güzel günleri bitmek üzere olan Johnny Rico ve Carmen Ibanez, hangi işte kariyer yapacaklarını planlamaktadır. İyi bir öğrenci olan Johnny, ailesinin olumlu karşılamamasına rağmen, bir pilot olmak için Seyyar Birliğe girmeye can atan Carmen'in kalbini kazanabilmek amacıyla orduya katılır. Bir süre sonra üstlerinin gözüne giren Johnny bölük liderliğine terfi eder. Ancak yaşanan trajik bir kaza Johnny'i işinden soğutur ve ordudan ayrılma noktasına vardırır. Bütün bunlar gerçekleşirken dış dünyalardan gelen dev böceklerin saldırısı başlar. Ailesini ve sevdiklerini yok eden bu böceklerden intikam almak artık Johnny'nin tek amacıdır.

10. 8 Bit Christmas

Orijinal İsmi: Weihnachtsjagd: Das Fest der Spiele

Süre: 98dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi
Yönetmen: Michael Dowse
Senarist: Kevin Jakubowski
Yapımı: 2021 - ABD

8-Bit Christmas, 1980'lerde Chicago'da, neslinin en yeni ve en büyük video oyun sistemi olan Noel hediyesini almak için bir arayışa giren on yaşındaki bir çocuğun hikayesini konu ediyor.