74. Altın Küre Ödülleri - En Çok Adaylık Alan Filmler

8 Ocak 2017'de dağıtılacak Altın Küre ödüllerinde en çok adaylık kazanan filmler.

1. Aşıklar Şehri (La La Land)

Whiplash ile tüm dikkatleri üzerine çeken genç yönetmen Damien Chazelle'in yeni müzikal filmi La La Land, 7 dalda adaylık kazandı. Ryan Gosling ve Emma Stone'lu kadrosuyla iddialı olacak film, 30 Aralık 2016'da Türkiye'de gösterime girecek.

2. Ay Işığı (Moonlight)

Miami'de yaşayan siyahi genç Chiron'un çocukluktan yetişkinliğe giden zorlu yolda yaşadıklarını anlatan, yılın en önemli filmlerinden Ay Işığı, 6 dalda Altın Küre adayı oldu. Türkiye'de ise 17 Şubat 2017'de gösterime girecek.

3. Yaşamın Kıyısında (Manchester By The Sea)

Özellikle Casey Affleck ve Michelle Williams'ın performanslarıyla adından söz ettiren Manchester By The Sea, 5 dalda Altın Küre'ye aday gösterildi. Türkiye gösterim tarihi ise 3 Şubat 2017.

4. Florence Foster Jenkins

Meryl Streep'in yine performansıyla devleştiği Florence, 3 tanesi oyunculuk dalları olmak üzere 4 dalda Altın Küre'ye aday gösterildi. Türkiye'de ise 23 Aralık'ta izleyicilerle buluşacak.

5. Lion

Geçmişinin peşinde uzun bir yolculuğa çıkan genç bir adamın hikayesi, Lion, 4 dalda Altın Küre'ye aday gösterildi. Avustralya ve Hindistan'da çekilen film 10 Şubat 2017'de Türkiye'de gösterime girecek.

6. Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge)

25 Kasım'dan beri sinemalarda olan Savaş Vadisi, En İyi Film (Dram) da dahil olmak üzere 3 Altın Küre adaylığı kazandı.

7. Hell or High Water

Yılın en iyi Western'lerinin başında gelen Hell or High Water, 3 dalda Altın Küre adayı oldu.

8. Gece Hayvanları (Nocturnal Animals)

Amy Adams ve Jake Gyllenhaal'ın performanslarıyla takdir topladığı Gece Hayvanları filmi de 3 Altın Küre adayı olan filmlerden. 9 Aralık'ta gösterime girmişti.