En İyi Netflix Filmleri

Netflix, dizi endüstrisine hükmettiği yetmiyormuş gibi bir süredir adından söz ettiren filmlerle de konuşuluyor. Önemli yönetmenlerin ve oyuncuların yer aldığı yapımlarıyla Netflix arşivi giderek büyürken, biz de bu platformun nimetlerinden faydalanmadan edemiyoruz. Netflix'te düzenli izledikleri dizilerin yanında biraz da kaliteli Netflix yapımı filmler izlemek isteyenler listemize buyursun!

1. Gerald's Game (2017)

Psikolojik gerilim türünde bir Netflix filmi olan Gerald's Game bir çiftin evliliklerine heyecan katmak adına kurdukları bir fantezinin kabusa dönüşmesini konu alıyor. Ünlü gerilim yazarı Stephen King'in kitabından uyarlanan Netflix filmi Gerald's Game'in yönetmeni Mike Flanagan; başrol oyuncularıysa Carla Gugino ve Bruce Greenwood. Başarılı oyunculukları, sürükleyici hikayesi ve uyarlandığı kitapla oldukça paralel oluşuyla Gerald's Game izlenesi bir Netflix filmi.

2. ARQ (2016)

Başrollerinde Robbie Amell, Rachael Taylor ve Shaun Benson'ın yer aldığı bilim kurgu ve gerilim filmi ARQ belirli bir zaman döngüsünde kapana kısılan bir çiftin önemli bir enerji kaynağını hırsızlardan korumak için verdiği mücadeleleri konu alıyor. Filmin ismiyse bu enerji kaynağını üreten makinanın ismi aslında. Netflix filmi ARQ'nun yönetmeniyse Tony Elliott.

3. Ibiza (2018)

Şirin mi şirin bir Netflix filmi olan IBIZA'nın başrollerinde Gillian Jacobs ve Vanessa Bayer'a ek olarak Game of Thrones'ta geç bulup çabuk kaybettiğimiz Robb Stark karakteriyle tanınan Richard Madden yer alıyor. Bir iş toplantısı için İspanya'ya giden Harper adındaki bir kadının peşine takılan çılgın arkadaşları yüzünden İbiza'daki ünlü bir DJ'yle tanışması ve sonrasında gelişen eğlenceli olayların anlatıldığı Netflix filmi İbiza, İspanya'ya gitme isteğinizi arttıracak. 

4. Bright (2017)

Popüler kültürde kendisine çok hızlı yer bulan Suicide Squad'ın yönetmeni  David Ayer'den fantastik bir Netflix yapımı: Bright! Başrollerinde ünlü oyuncu Will Smith'in yer aldığı bu Netflix yapımı, ork ve elf gibi doğaüstü canlıların medeniyete adapte olduğu ütopik bir zamanda geçiyor. Aksiyonun dorukta olduğu Netflix filmi Bright henüz yayınlanmadan, Netflix Türkiye de filme bir "Türk tipi" fragman çekmişti ve orklar mahalle kahvesinde çaylarını yudumlamıştı. 

5. First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers (2017)

Kamboçya'nın tarihinin en zor dönemlerinden olan Kızıl Khmerler rejimi döneminin işlendiği Angelina Jolie filmi First They Killed My Father: A Daughter of Cambodia Remembers (Önce Babamı Öldürdüler: Kamboçya'nın Kızı Unutmaz), tarihi bir biyografik bir gerilim filmi. Ünlü oyuncu Jolie, filmde başrol oyuncusu olacak çocuğu seçerken kullandığı "para oyunu" yüzünden oldukça eleştirilmişti. Başrollerinde Phoeung Kompheak ve Sveng Socheata'nın yer aldığı gerçekçiliği dehşet verici bu Netflix filmi izlenmeye değer.

6. Beasts of No Nation (2015)

Batı Afrikalı bir çocuğun, ailesini iç savaşta kaybettikten sonra paralı asker birliğine katılmak zorunda kalışının anlatıldığı film, çocuk bir askerin duygu dolu hikayesi. Netflix'in savaş dramı Beasts of No Nation'ın başrollerinde ise Idris Elba, Abraham Attah, Kurt Egyiawan gibi isimler bulunuyor. Çekimleri Gana'da yapılan Netflix yapımı filmin yönetmeni ve senaristiyse Cary Fukunaga. Filmin 2015 Toronto Film Festivali'nde Özel Gösterimi olmuştu.

7. Blue Jay (2016)

Dram türündeki Netflix filmi Blue Jay'in başrollerinde Sarah Paulson ve Mark Duplass yer alıyor. Duplass aynı zamanda filmin senaristliğini üstlenirken Blue Jay'in yönetmen koltuğunda Alexandre Lehmann oturuyor. İki kişilik bir kadrosu olan siyah-beyaz Netflix filminde lisede birbirine aşık olan iki kişi seneler sonra tesadüfen tanıştıkları kasabada karşılaşıyorlar ve geçen seneleri konuşurken gençlikteki anıları canlanıyor. Duygu dolu ve sakin bir Netflix filmi izlemek isteyenler Blue Jay'i seçebilir.

8. Okja (2017)

Kore sinemasının önemli yönetmenlerinden biri olan Joon-ho Bong'un bilim-kurgu filmi olan Netflix yapımı Okja, Cannes'daki gösterimi sırasında seyirciler ve jüri tarafından popüler kültür ürünü olarak görülmesinden dolayı festivale layık görülmemiş, henüz filmin başında ekranda Netflix logosu görüldüğünde yuhalanmıştı. Ne olursa olsun, Cannes'da gösterimi dolayısıyla Netflix'in yükselişi olarak tanımlanabilecek bu yapımının başrol oyuncularıysa Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal ve Lily Collins. Tartışmalara yol açan Okja'nın başrol oyuncularından Gylenhaall filmi şöyle yorumluyor: "Okja’da bazı anlar var ki aynı anda beni hem ağlatıp hem güldürüyor."

9. The Fundamentals of Caring (2016)

Başrollerinde Selena Gomez, Paul Rudd, Jennifer Ehle ve Craig Roberts'ın yer aldığı Netflix yapımı film The Fundamentals of Caring'in senaristi ve yönetmeni olan isimse Rob Burnett. Dram ve komedinin harmanlandığı The Fundamentals of Caring'de geçmişte yaşadığı sorunlardan dolayı büyük paralar kaybeden bir yazar olan Ben kendisini insanlara yardım etmeye adar. Bakıcılığını yaptığı bir çocukla aralarında karşılıksız bir dostluk başlayacaktır. 

10. Kemiklerine Kadar (2017)

Başrollerinde Lily Collins, Keanu Reeves, Carrie Preston gibi isimlerin yer aldığı Netflix filmi To The Bone (Kemiklerine Kadar) filmi blumia ve anoreksia hastalığıyla savaşan genç bir kızın hikayesini konu alıyor. Günümüzdeki beslenme alışkanlıkları ve ulaşılamaz güzellik algısı dolayısıyla blumia vakaları özellikle gençler arasında yaygınlaşırken çekilen Netflix filmi Kemiklerine Kadar, bu soruna gerçekçi bir bakış açısıyla dikkat çekmesi açısından da önemli. Ergenliğinde kendisi de yeme bozukluklarıyla savaşmış bir aktris olan başrol oyuncusu Lily Collins filmde canlandırdığı karakteri daha iyi anlayabilmek ve yansıtabilmek için sağlıksız bir kiloya inmiş. Marti Noxon tarafından yazılıp yönetilen Kemiklerine Kadar filmi Netflix'in en gerçekçi filmlerinden bir tanesi!