En İyi Kore Aşk Filmleri

Gelmiş geçmiş en romantik ve en iyi kore aşk filmleri bu listede!

1. Hatırlanacak Bir Anı (2004)

Umudunu kaybettiği aşkın peşine düşen genç bir kızın hikayesini anlatan filmde, Jung Woo-sung ve Son Ye-Jin başrolleri paylaşıyor. Tesadüfler sonucu aşkı bulan Su-jin, zamansız ve amansız bir hastalığın kurbanı olacaktır. Bu aşktan geriye kalan tek şey anılardır; fakat hastalık anıları da kurban edecektir...

2. Kim'in Adası (2009)

Kendini Han Nehri'nin soğuk sularına teslim eden bir adam, tüm çabasına rağmen canına kıymayı başaramaz. Yaşadığı trajikmolaydan sonra, kendisini öldürmeyi başaramadığını ve nehirde bilinmeyen bir adaya sürüklendiğini anlar. Nehir kenarındaki binalardan birinin bir dairesinde yıllarca odasından dışarıya adımını atmamış bir genç kız vardır. Bir gün dürbünüyle bakmaktayken bir ada üzerinde tek başına yaşayan bir adam gözüne ilişir ve merak eder.Adamın yalnız ama halinden hoşnut yaşamı merakını öylesine artırır ki onca yıldan sonra odasından dışarı çıkmasına sebep olur.

3. Boş Ev (2004)

Diğer insanların yaşamına kendi yöntemleri ile ortak olan bir adam ve yardıma ihtiyacı olan genç ve güzel bir kadının yaşadığı aşkı anlatan filmde, Jae Hee, Kwon Hyuk-ho ve Lee Seung-yeon başrollerde yer alıyor. Tatile giden insanların evlerini kullanarak yaşayan ve karşılığını kendince bozulmuş ev aletlerini onararak ödeyen tuhaf biri olan Tae-suk, yine böyle bir misafirliği sırasında evde yalnız olmadığını fark eder ve olaylar gelişir...

4. Hatırla Beni (2000)

Kim Jeong-kwon'un yönettiği ve senaryosunun Jin Jang'a ait olduğu Hatırla Beni filmi, 1979 yılında yaşayan üniversite öğrencisi Yoon'un Donghee adında okuldan arkadaşına duyduğu yoğun aşkı konu alıyor.

5. Bay Kaderi Bulmak (2010)

Seo Ji-Woo (Im Su-Jeong) adında bir kadın Hindistan’a yolculuk yapar ve ilk aşkı Kim Jong-Ok’la tanışır. Ji-Woo zamandan beri ilk aşkını unutamamıştır. İlk Aşkını Bulan Şirket’ine gidip Kim Jong-Ok’u bulunmasında yardımcı olmalarını ister. Şirketin Han Ki-Hoon (Gong Yoo) adındaki erkek çalışanı Seo Ji-Woo’ya ilk aşkını bulmasında yardım eder ve bu süre içerisinde Ji-Woo’ya aşık olur…

6. Bir Milyonerin İlk Aşkı (2006)

Büyükbabasının mirasının tek varisi olan 18 yaşındaki Kang Jae-kyung, mirasa sahip olmasından sonra daha da zenginleşerek şımarık ve sorumsuz olmaya başlar. Dostluklara, aşka, eğitime ve adalete duygusuna ihtiyaç duymaz.İhtiyaç duyduğu duyguların kapısını ona, sahip olacağı mirasın kolayca sağlayacağını düşünür. Büyükbabasının bıraktığı vasiyet üzerine zorlanacağı günler onu beklemektedir.

7. Sadece Sen (2011)

Eski bir boksör olan Chul Min artk geçimini su sataraak sağlamaktadır. Chul Min ve gözleri görmeyen bir kadının arasında geçen aşk hikayesini konu alan filmin başrollerinde, So Ji-seob ve Han Hyo-joo yer alıyor.

8. Şişman Sevgilim (2006)

Hanna, Koreli popüler şarkıcı Amy için dudak senkronizasyonu yapan vokalistdir.Gizli aşkı Sang-ju'nun Amy'ye onu aşağılayıcı sözlerini duyana kadar o fiziksel görünüşünü daima gözardı etmiştir.Hanna yaşadığı yıkımın ardından, geçirdiği bir dizi estetik operasyon ile yepyeni bir görünüşe kavuşur.

9. Once in A Summer (2006)

Kayıp kişileri bulmaya yardım eden bir TV programı KIM Su-Young isimli bir emekli profosörle görüşmek ve eğer onun da aradığı bir kişi varsa bulmak ister. Ona ölmeden önce görmek istediği birinin olup olmadığı sorulunca, KIM Su-Young'un, Su Nae kasabasında yaşadığı o güzel aşk ve sonrasında yaşananları öğreniyoruz.

10. Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006)

Kendini cyborg sanan genç bir kız büyükannesini kurtarmak için çabalıyor ve aynı zamanda da enerjisini bitirmemesi gerekiyor. Hastanede tanıştığı çocuk da ona yardım etmeye çalışıyor. Hastanedeki tüm hastaların kendi hikayeleri bir şekilde neden orada oldukları anlatılıyor. Ama olaylar sayborg kızın ve onun kurtarıcısının etrafında gelişiyor. Film hastanedeki hastaların gözünden, onların dilinden anlatılıyor. Gerçekteki sorunları kendi dünyalarında nasıl algıladıkları anlatılıyor.