Sinemalar.com
2018-08-02T17:52:27+03:00 2018-08-02T17:38:46+03:00

Sinema Salonlarının Tozunu Attırmış En İyi 10 Yarış Filmi

Hız ve aksiyon tutkunlarına özel listemizde sinema salonlarının tozunu attırmış en iyi 10 yarış filmini derledik. 

1. Taşıyıcı

2002 yapımı Taşıyıcı'nın başrollerinde Jason Statham, Cyril Raffaelli ve Shu Qi yer alıyor. Tehlikeli ve yasa dışı maddeleri sorunsuzca bir noktadan diğerine taşıyan Frank (Jason Statham), son sevkiyatında uluslararası esir tüccarlarının kaçırdığı güzel bir kadın yüzünden ölümcül belalara karışır.

2. Veloce Come Il Vento

Henüz reşit olmayan Giulia'nın, kardeşiyle birlikte başka bir ailenin yanına gönderilmemek için 10 yıldır görüşmediği ağabeyi Loris'in (Stefano Accorsi) koruyuculuğunu kabul etmesi ve eski ralli şampiyonu abisiyle aynı evde yaşamak zorunda kalmasının konu edildiği Italian Race'i mutlaka izleyin!

3. Arabalar

Türkçe dublajını seslendirenler arasında Erdal Tosun ve Yekta Kopan'ın da yer aldığı filmde, Lightning McQueen (Şimşek McQueen) isimli başarıya koşullanmış bir yarış arabasını izliyoruz. 7'den 70'e herkesin ilgisinin çekebilecek nitelikte olan Pixar animasyonu Arabalar, hayatın sadece bir bitiş çizgisinden ibaret olmadığı, hayatın kendisinin başlı başına bir yolculuk olduğunu vurguluyor. 

4. Asi Gençlik

Sıradaki film bir klasik... Film ve sinema dünyasının en etkileyici rollerinden birisini canlandıran James Dean'i, 2. Dünya Savaşı döneminde yalnız, bunalımlı ve kızgın bir toplumla savaşan Jim rolünde izliyoruz. İkonik oyuncu James Dean, ne yazıktır ki, gerçek hayattaki hız tutkusu yüzünden "Bastard" isimli arabasıyla yaptığı kazada hayatını kaybetmişti.

5. Sürücü

Başrolünde, gündüzleri dublörlük, geceleri üstün araba sürme kabiliyetinden dolayı soygunculuk yapan Sürücü rolüyle Ryan Gosling'i izlediğimiz filmde, Sürücü, komşusunun hapisteki kocasına yardım edince işler karışıyor. 2011 yapımı filmin yönetmen koltuğunda Nicolas Winding Refn oturuyor.

8. Hızlı Ve Öfkeli

Sekizinci filmi 2017 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli serisi, yarış filmleri deyince şüphesiz ilk aklımıza gelenlerden. Başrollerinde Paul Walker ve Vin Diesel’in yer aldığı kovalamaca, başlarda araç soygunculuğuyla geçinen bir çeteyi engellemeye çalışan Brian O’Connor’a odaklanıyordu fakat seri ilgi gördükçe, devam filmlerinde hikaye genişledi. Paul Walker’ın gerçek hayatta da sürdürdüğü hız tutkusu 2013’te ünlü aktörün ölümüne sebep olmuştu.   

Görüşleriniz