2019'un En Çok Beklenen Filmleri

2019 yılında vizyona girecek olan, kadrosundan hikayesine en beklemeye değer filmler bu listede! Filmlerin fragmanları eklendikçe sizi bilgilendiriyor olacağız. Şimdilik heyecanla, çoğu yapım aşamasında olan bu filmlere dair açıklanmış olan bilgileri edinelim!

1. Dumbo (2019)

Dumbo (2019)

29 Mart 2019'da Türk sinema izleyicisiyle buluşacak olan Disney filmi Dumbo'nun yönetmeni Big Fish, Edward Scissorhands, Beetlejuice, The Corpse Bride gibi efsane filmlerin gotik yönetmeni Tim Burton. Sirk fili Dumbo'nun bir fareyle olan arkadaşlığını izlemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz!

2. Joker (2019)

Joker (2019)

Sinemanın yeni Arthur Fleck/Joker'i olacak olan Joaquin Phoenix'e adı henüz kesinleşmemiş olan bu Joker filminde Alec Baldwin, Robert DeNiro ve Frances Conroy eşlik edecek. Film, Türkiye'de 4 Ekim 2019'da vizyona girecek. Joker'in bir sirk palyaçosu olduğu günlere de değinecek olan hikayesiyle DC filmi The Joker'in nasıl olacağını bekleyip göreceğiz.

3. Rocketman (2019)

Rocketman (2019)

Sir lakaplı İngiliz şarkıcı Elton John'ın hikayesinin anlatılacağı biyografi türündeki Rocketman'in vizyon tarihi 7 Haziran 2019. Elton John'un Kraliyet Müzik Akademisi'nden süper starlığa yükselme hikayesinin işleneceği filmde Elton John'u Taron Egerton canlandıracak. Kadroda ayrıca Jamie Bell, Richard Madden ve Bryce Dallas Howard yer alıyor. 

4. X-Men: Dark Phoenix (2019)

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Game of Thrones'un Sansa Stark'ı Sophie Turner'ın Jean Grey yani Phoenix'i canlandırdığı X-Men filmi Dark Phoenix'in vizyon tarihi 7 Haziran 2019. Kadroda aynı zamanda James McAvoy, Jessica Chastain, Jennifer Lawrence ve Michael Fassbender da yer alıyor. Marvel'ın X-Men filmlerinin on üçüncüsü olsa da yeni bir üçlemenin ilk filmi olacak olan Dark Phoenix'te, gizemli bir güce maruz kalarak süper güçler kazanan Phoenix'i güçlerini iyi yönde kullanması için yönlendirmeye çalışan X-Men ekibinin hikayesi anlatılacak!

5. Captain Marvel (2019)

Captain Marvel (2019)

Türkiye'deki vizyon tarihi 7 Mart 2019 olarak berlilenen Marvel efsanesi Captain Marvel'ın hikayesi de şüphesiz 2019'un hızlıca gelmesini istememize bir sebep! Bir patlama sonucu süper güçler kazanan ve Captain Marvel ismini alan kadın süper kahramanı Brie Larson canlandırıyor. Larson'a başrolde Jude Law ve Samuel L. Jackson eşlik edecek.

6. Once Upon a Time in Hollywood (2019)

Once Upon a Time in Hollywood (2019)

Quentin Tarantino'nun dev kadrolu filmi Once Upon A Time in Hollywood'un kadrosunda Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie ve Al Pacino yer alacak. 1969 yazında Los Angeles'ta ünlü olmaya çalışan iki arkadaşın hikayesini ve arka planda işlenen Sharon Tate cinayetini konu alacak olan filmin vizyon tarihiyse 23 Ağustos 2019.

7. İrlandalı (2019)

İrlandalı (2019)

Başrollerinde iki Hollywood efsanesi oyuncu olan Robert De Niro ve Al Pacino'nun yer alacağı Martin Scorsese filmi İrlandalı, eski bir sendikalının Frank "The Irishman" Sheeran lakaplı bir mafya babasına dönüşmesini ve bir cinayetle muhtemel ilişkisi konu alacak. Sheeran'ı Robert De Niro canlandıracak. The Godfather ve Goodfellas'taki unutulmaz ve benzer rollerinden sonra DeNiro'nun bu rolün de hakkını vereceğine şüphe yok! Film, Netflix'te yayınlanacak ve vizyon tarihi henüz belirlenmemiş.

8. Shazam! 6 Güç (2019)

Shazam! 6 Güç (2019)

DC'nin merakla beklenen filmi Shazam! süper kahraman Billy Batson, nam-ı diğer Shazam'ı merkezine alacak. Metroda tanıştığı bir adamın ismini söylemesi sonucu yetişkin bir süper kahramana dönüşen Bill Batson'ı Zachary Levi'nin canlandıracağı film, önceki DC filmlerinden farklı olarak seyirciyi bir hayli güldüreceğe benziyor. DC ve Warner Bros. işbirliğinde beyaz perdeyle buluşacak olan Shazam!'ın baş kahramanı Billy Justice Leauge'in üyesi olmayan bir süper kahraman olacak. DC filmi Shazam! 5 Nisan 2019'da Türk izleyiciyle buluşacak.

9. John Wick 3: Parabellum (2019)

John Wick 3: Parabellum (2019)

Keanu Reeves'in yine başrolünde yer alacağı filmin kadrosunda Ian McShane, Halle Berry, Laurence Fishburne yer alacak. Türk izleyiciyle 17 Mayıs 2019'da buluşacak olan aksiyon filmi John Wick 3: Parabellum'da yine aksiyona doyacağız gibi görünüyor. Serinin final filmi olacak olan bu üçüncü filmde, ilk iki filmdeki birçok gizem de çözülecek!

10. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya (2019)

America Ferrera'nın "Astrid", Gerard Butler'ın "Kayıtsız Zebella", Cate Blanchett'ın "Valka", Kit Harington'ın ise "Eret" karakterlerini seslendireceği ünlü animasyon serisinin üçüncü filmi Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 3: Gizli Dünya 25 Ocak 2019'da vizyona girecek!