Mutlaka İzlemeniz Gereken 2018 Yapımı Netflix Filmleri

Netflix dizileriyle olduğu kadar filmleriyle de iddialı bir platform olmaya başladı. Mutlaka izlemeniz gereken 2018 yapımı Netflix filmlerini sizler için derledik!

1. Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018)

Romantik bir gençlik filmi olan Netflix yapımı Sevdiğim Tüm Erkeklere, izlerken oldukça eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir film. Lisede okuyan Lara Jean, hoşlandığı erkeklere bir türlü açılamamaktadır. Bunun yerine, her birine birer mektup yazar ve mektupları dolabında saklar. Bir gün beklenmedik bir şey olur ve Lara Jean kendisini bir kaosun ortasında bulur. Başrollerde Lana Condor, Noah Centineo ve John Corbett var.

2. The Ballad of Buster Scruggs (2018)

Big Lebowski, True Grit ve No Country for Old Men gibi önemli filmlerde imzaları olan yönetmen kardeşler Ethan ve Joel Coen'den Netflix yapımı bir vahşi batı filmi! James Franco, Liam Neeson, Zoe Kazan ve Tom Waits gibi ünlü isimleri kadrosunda bulunduran Western tarzı film, 6 farklı hikaye anlatacak.

3. Anaokulu Öğretmeni (2018)

Netflix yapımı dram filmi Anaokulu öğretmeninin başrollerinde Maggie Gyllenhaal, Gael Garcia Bernal ve çocuk oyuncu Parker Sevak yer alıyor. 40 yaşındaki bir anaokulu öğretmenini canlandıran Gyllenhaal'ın performansı göz kamaştırıcı. Şiire yeteneği olan bir öğrencisini, çocuğun ailesinin sert tavrına rağmen, bazı zamanlar haddini de aşarak destekleyen bir öğretmenin hikayesini bir solukta izleyeceksiniz. 

4. Gelecek Jenerasyon (2018)

Yapay zeka/insaniyet ve gelecek konularını işleyen "yeni nesil" bir animasyon film olan Netflix filmi Next Gen'in yönetmeni Kevin Adams, daha önce Herkül, Şaşkın İmparator gibi Disney efsanelerinin de kadrosunda yer alan bir isim. Film ABD, Kanada ve Çin ortak yapımı.

5. Outlaw King (2018)

Başrollerinde Chris Pine, Aaron Taylor-Johnson ve Stephen Dillane'nin yer aldığı David Mackenzie filmi Netflix'in 2018'deki iddialı yapımlarından. Aksiyon, biyografi ve dram türündeki film, efsane film Braveheart'ta da hikayeye dahil olmuş tarihi bir şahsiyet olan, İngilizlerle savaşarak İskoçya’yı bağımsızlaştıran Kral I. Robert'ı konu alacak. 

6. Sulla mia pelle (2018)

Bir İtalyan yapımı olan ve orjinal ismi On My Skin'in senaryosu ve yönetmen koltuğu Alessio Cremonini'ye ait. İtalya'nın en tartışmalı davalarından birinin arka yüzünde yaşananları anlatan filmde, bilinmedik şekilde hayatını kaybeden Stefano Cucchi'nin ardından ailesinin sonsuza kadar değişen hayatı anlatılıyor.

7. The Other Side of the Wind (2018)

Orson Welles'in bitmemiş filminin restore edilip tamamlanmasıyla ortaya çıkan Fransa, İran, ABD ortak yapımı dram türündeki The Other Side of the Wind filminde, tekrar başarıyı yakalamaya çalışan efsanevi bir yönetmenin son günleri anlatılıyor. Senaryosunun Orson Welles Oja Kodar'a ait olduğu filmin başrollerinde John HustonPeter Bogdanovich ve Susan Strasberg yer alıyor.

 

8. Private Life (2018)

Stresli bir evliliğin içinde iki çocuk sahibi olmak isteyen fakat çocuğu olmadığı için tedavi gören bir kadını anlatan Private life filminin başrollerinde, Paul GiamattiKathryn Hahn ve Molly Shannon yer alıyor.  Tamara Jenkins'in yönettiği dram türündeki film durağan sahnelerinden dolayı daha çok sabırlı izleyici kitlesine hitap ediyor.

 

 

 

9. The Night Comes For Us (2018)

Aksiyon türündeki Endonezya yapımı 2018'in yeni Netflix filmlerinden The Night Comes For Us, katliam sırasında bir kızın hayatını bağışlayan elit Triad tetikçisinin kana susamış gangsterlerin saldırısına uğramasını anlatıyor. Timo Tjahjanto'nun yönetmen ve senaristilğini yaptığı filmde bolca dövüş ve kan sahnelerine tanık olacaksınız.

 

10. The Angel (2018)

2018 yapımı Netflix filmlerinden 'The Angel', İsrail gizli servisinin en önemli muhbirlerinden olan Eşref Mervan’ın gerçek öyküsünü anlatıyor. İsrailli yönetmen Ariel Vromen ortaya çıkardığı son iki yapım olan Criminal ve Michael Shannon’lı The Iceman'dan iki yıl sonra The Angel ile sinema dünyasında tekrar dönmüş oldu.