2018'de En Çok İzlenen Filmler

2018'i geride bırakmamıza günler kala, bu sene ülkemizde en çok gişe hasılatı yapmış 2018'de mutlaka izlemeniz gereken ilk 10 filmi sizler için derledik. Müslüm Gürses'in hayat hikayesini konu alan Müslüm filmi ve birinci filminden sonra hayranlarının merakla beklediiği Deadpool'un 2. devam filmini de içeren listemizden umarız ki keyif alırsınız! :) 

1. Müslüm (2018)

Müslüm Gürses'in Şanlıurfa'daki çocukluğundan İstanbul'daki yaşamına kadar tüm hayatı anlatılacak Müslüm Gürses'i Timuçin Esen canlandırıyor. Ketche'nin yönettiği filmin senaryosu Hakan Günday Gürhan Özçiftçi ait. Mustafa Uslu'nun yapımcısı olduğu film büyük beğeni topladı ve 2018'de tüm zamanların gişe rekorunu kırmış oldu.

2. Arif v 216 (2018)

216'nın Dünya'ya Arif'i ziyarete gelmesini konu alan film 5 Ocak 2018'de vizyona girdi. Arif'in GORA'dan sonra bir kez daha 216'yla yaşadığı maceraları anlatan Arif v 216 filmi, 2018'in Ocak ayında gösterime girdi. Film 2. kez 18 Mayıs'ta tekrar seyircilerle buluştu. Senaryosunun Cem Yılmaz'a ait olduğu filmin yönetmen koltuğunda Kıvanç Baruönü yer alıyor.

3. Ailecek Şaşkınız (2018)

2 Mart 2018'de vizyona girdiği tarihten bu yana büyük beğeni toplayan filmin başrollerinde başarılı komedi oyuncusu Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Saadet Işıl Aksoy yer alıyor. Yönetimini babasından devraldığı şirketin genel müdürlüğünü yapan Ferhat (Ahmet Kural) ile çocukluk arkadaşı, aynı zamanda şirketin finans direktörü Gökhan'ın (Murat Cemcir) başlarına gelen eğlenceli olaylar filmde konu ediliyor.

 

4. Yol Arkadaşım 2 (2018)

Bedran Güzel'in yönettiği başrollerinde Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak'ın yer aldığı filimin eğer ilk serisini beğendiyseniz ikinci filmde tam bir kahkaha tufanına hazır olun. İlk filmde yaptıkları yolculuğun ve yaşadıkları maceranın ardından 1 yıl geçtiğinde aynı evi paylaşmaya başlamıştır. Şeref aynı zamanda Onur'un menajerliğini üstlenmiş olsa da pek başarılı olamamış, bu da Onur'un eski işine geri dönmeyi düşünmeyi başlamasına neden olmuştur. 

5. Deliha 2 (2018)

Yönetmen, senarist ve başrolde izlediğimiz Gupse Özay (Zeliha), ilk filmde hayatının aşkını ararken bu kez kariyeriyle ilgili adımlar atmaya karar verir. Aşçılık hayaliyle bir restoranda çalışmaya başlayan Zeliha, burada da ortalığı birbirine katar. Çekimlerin bir kısmı Köyceğiz'de gerçekleşen film, 12 Ocak 2018'de gösterime girdi.

6. Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018)

Marvel'ın 2016 yapımlı filmi Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Captain America:Civil War)'nda araları açılan Kaptan Amerika ve Demir Adam, kendi süper kahraman ekiplerini kurmuşken Dünya'yı tehdit eden Thanos'a karşı bir araya gelmek durumunda kalırlar. Iron Man rolünde Robert Downey Jr., Kaptan Amerika rolünde Chris Evans, Black Widow rolünde Scarlett Johansson, Thor rolünde Chris Hemsworth, Hulk rolünde Mark Ruffalo, Doctor Strange rolünde Benedict Cumberbatch, Loki rolünde Tom Hiddleston, Black Panther rolünde Chadwick Boseman, Star Lord rolünde Chris Pratt, Winter Soldier rolünde Sebastian Stan yer alıyor.

7. Aile Arasında (2017)

Gülse Birsel'in çok beklenen filmi Aile Arasında da 2018'in en çok izlenen filmlerinden bir diğeri. 30 Kasım 2017 ve 10 Ağustos 2018 olmak üzere iki kez vizyona giren sıcacık bir komedi filmi olan Aile Arasında Fikret ve Solmaz adında, benzer dönemlerden geçen iki yetişkinin kurduğu ilişkiyi konu alıyor. Filmin başrollerinde Engin Günaydın, Demet Evgar, Gülse Birsel ve Erdal Özyağcılar gibi isimler yer alıyor.

8. Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? (2018)

Ünlü sosyal medya fenomeni Enes Batur'un hayatını anlatan Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?, yoğun talepten dolayı 18 Ocak ve 27 Temmuz 2018'de olmak üzere iki kez vizyona girdi. İçine kapanık ve sevgiye muhtaç bir çocuk olarak büyüyen Enes, Youtuber olma hayalleriyle yanıp tutuşmaktadır. Fakat ebeveynleri Enes'in üniversiteye gitmesini istemektedir. 

9. Rafadan Tayfa: Dehliz Macerası (2018)

26 Ekim 2018'de vizyona girmiş olan çocuk filmi Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, 2018'in vizyonu sallayan bir başka filmi oldu. Yönetmenliğini İsmail Fidan'ın yaptığı filmde Rafadan Tayfa ekibi, mahallelerindeki evlerin yıkılmasını engellemek için Kuşçu Baba'nın öğütlerini dinleyecek ve mahallenin altından geçen tarihi dehlizi, yıkımı engellemek için ortaya çıkarmaya çalışacaklardır.

10. Deadpool 2 (2018)

18 Mayıs 2018'de vizyona giren Deadpool 2 ilk filmi gibi çok ses getirdi. Komik süper kahramanımız Deadpool kız arkadaşı Vanessa'yla güzel günler geçirmektedir fakat gelecekten gelen Cable gelecek için tehdit oluşturmaya başlar. Deadpool (Ryan Reynolds), X-Force isminde bir ekip toplayarak Cable'ı engellemeye çalışacaktır.