Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri

Dünya'nın en popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix, orijinal yapımlarıyla ve hemen hemen her ay çıkardığı yeni dizileriyle oldukça ön planda. Biz de sizler için, komediden drama; bilim kurgudan korkuya herkesin zevkine hitap edebilecek bir Netflix dizisini bulabileceği, en iyi Netflix Originals dizilerini derledik.

1. Unbreakable Kimmy Schmidt (2015)

Netflix'in başarılı komedi dizisi Unbreakable Kimmy Schmidt, kıyametin koptuğuna inandırılan ve 15 yıl boyunca bir mahzene kapatılan Kimmy Schmidt ve 3 arkadaşının kurtarılmasıyla başlıyor. Kimmy'nin New York'ta kendine yeni bir hayat kurma çabasını izleyeceğimiz bu dizinin başrolünde ise The Office dizisinden tanıdığımız Ellie Kemper var. 

2. The Crown (2016)

Kraliçe 2. Elizabeth tahta geçtikten sonra yaşanan politik süreç ve Kraliçe hakkında bilinmeyenleri anlatan The Crown, Altın Küre ve Emmy başta olmak üzere pek çok önemli ödüle sahip başarılı bir tarihi dizi. Tarih ve dramın harmanlandığı bu dizide, başrollerde Claire Foy, Matt Smith ve Vanessa Kirby'yi görüyoruz. 

3. Ozark (2017)

Finans danışmanı olan Marty Bird'ün, Meksikalı bir uyuşturucu karteline borçlanması sonucunda eşiyle birlikte Missouri'ye yerleşmesi ve suç dünyasının bir parçası olarak beş yılda 500 milyon dolar aklamak zorunda kalmasının anlatıldığı Ozark, 2. sezon onayının alınmasıyla Netflix'in yükselen yıldızı oldu. Başrolde ise Jason Bateman ve Laura Linney var.

4. A Series of Unfortunate Events (2017)

Daha önce beyaz perde uyarlamasını izlediğimiz, Daniel Handler'ın yazmış olduğu kitap serisi A Series of Unfortunate Events'ten uyarlanan bu Netflix dizisi, ailelerinin ölümü ardından kötü kalpli amcalarıyla yaşamak zorunda kalan 3 talihsiz çocuğun hikayesini anlatıyor. Bol miktarda kahkaha ve macera içeren dizinin kötü kalpli amcasını Neil Patrick Harris, çocukları ise Malina Weissman, Louis Hyness ve Presley Smith canlandırmakta.

5. Dark (2017)

Bir Alman yapımı olan Dark, iki küçük çocuğun, yaşadıkları Alman kasabasında kaybolmasıyla başlayarak, kaybolan çocukların aileleri üzerinden gizemli ve dramatik bir hikayeyi anlatıyor. Ailelerin çocuklarını arayışı ise üç nesli kapsayacak bir gizemi ortaya çıkaracaktır. Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel ve Louis Hoffman başta olmak üzere bir çok ismin yer aldığı Dark, gizem ve suç dizilerini sevenler için biçilmiş kaftan!

6. The Chilling Adventures of Sabrina (2018)

Fantastik ve komedi türü sevenlere müjde! Yarı cadı yarı insan olan ve 16. doğum gününde ailesinin de olduğu cadı dünyasıyla insanların dünyası arasında seçim yapmak zorunda olan Sabrina'nın maceralarının anlatıldığı -tabii ki Sabrina'ya iki halası, kedisi Salem ve sevgilisi Harvey eşlik ediyor- The Chilling Adventures of Sabrina dizisi, tam size göre. Üstelik bu dizi, bir çizgi roman uyarlaması! Dizinin başrolerinde ise Kiernan Shipka ve Ross Lynch ikilisi var.

7. The Rain (2018)

İskandinav yapımı olan The Rain, yağmurun getirdiği acımasız bir virüsün getirdiği felaketlerden ve ölümlerden 6 yıl sonra, iki kardeşin sorularına yanıt ve güvenli bir yer aramak üzere çıktıkları yolculuğu anlatıyor. Bir grup gencin de dahil olduğu bu yolculuk, devamında bütün soruların cevabı oluyor. Dizinin başrollerinde ise Alba August ve Lucas Lynggaard Tonnesen yer almakta.

8. Élite (2018)

Bir İspanyol dizisi olan Elite, seçkin bir özel okula girmeye hak kazanan, işçi sınıfı aileleri olan 3 gencin hikayesini konu alıyor. Okulun zengin öğrencileri ile yaşanacak çatışmalar kaçınılmazdır, fakat sınıf arkadaşlarından birinin ölü bulunması ortamı iyice kızıştırır. Suçlunun kim olduğunu öğrenmek için can atacağınız bu gerilim dizisinin başrollerinde ise La Casa de Papel dizisinden tanıdığımız María PedrazaMiguel Herrán ve Jamie Lorente var.

9. The Haunting of Hill House (2018)

Shirley Jackson'ın aynı adlı kitabından uyarlanan The Haunting of Hill House, geçmişten ve günümüzden görüntülerle, dağılmış bir ailenin korkutucu ve akıldan çıkmayan olaylarla yüzleşmesini anlatıyor. İlk çıktığı günden beri adından epeyce bahsettiren dizide Michiel Huisman, Carla Gugino, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen ve Kate Siegel ana karakterleri oynuyor.

10. Disenchantment (2018)

The Simpsons ve Futurama'nın yaratıcısı Matt Groening'in yeni çizgi dizisi Disenchantment, asi ve alkolik bir prenses olan Bean'in, ülkesini terk etmiş bir elf olan Elfo ve yanlış anlaşılan bir iblis olan Luci ile birlikte krallığı birbirine katarak yaşadıkları maceraları konu alıyor. Komedi ve maceranın hakim olduğu bu dizi, tam da aradığınız animasyon olabilir!