Netflix Türkiye İçerik Listesi - Ocak 2020

Dünyanın en popüler dizi ve film platformu olan Netflix ailesine yeni eklenen diziler ve filmlere, sevilen dizilerin yeni sezon haberlerine, yayınlanma tarihleriyle birlikte yer verdiğimiz Netflix Türkiye Ocak 2020 takvimi sizlerle!

1. Ghost Stories

Emmy adayı Lust Stories filmlerinin yönetmenleri Zoya Akhtar, Anurag Kashyap, Dibakar Banerjee ve Karan Johar'ın gerilim dolu dört farklı hikayeyi ele aldığı Ghost Stories, 1 Ocak 2020'de Netflix'teki yerini aldı. Beklenmedik şekilde gelişen ürpertici olayların yaşandığı korku aleminde yolculuğa çıkmaya hazır olun! 

2.

Lucy Maid Montgomery'nin kitabuından uyarlanan Netflix dizisi Anne with an E, ebeveynlerinin ölümünden sonra kimsesiz kalan Anne Shirley'nin (Amybeth McNulty) hikayesine odaklanıyor. Hayatına yön vermeye çalışan zeki ve sevgi dolu bu küçük kız, daha önce hiç evlenmemiş yaşlı bir kadın ve onun erkek kardeşiyle birlikte yaşamaya başlamıştır. Dizinin 3 Ocak 2020'de yayınlanan final sezonunda ise Anne, 16. yaşgününde kökenlerini araştırmaya karar veriyor ve geleceği için bir yol çizmeye başlıyor. 

3.

Birtakım sorunlu gencin, süper güçlerini keşfedip bir araya gelmesini ve bu kahramanların hayat hikayelerini anlatan TitansDick Grayson/Robin'in (Brenton Thwaites) liderlik ettiği bu süper kahraman gençlerin artık topluluk tarafından kabul gördüğünü izleyeceğimiz yeni sezonuyla 10 Ocak 2020'de Netflix ekranlarında olacak. 

4.

Dizinin ilk sezonunda terapist annesi sayesinde cinsellik hakkında pek çok şeyi bilen ve kendine güveni olmayan Otis (Asa Butterfield), asi arkadaşı Maeve'in (Emma Mackey) teklifi ve desteği ile okulda bir seks terapisi kliniği açarak okuldaki insanlara cinsellik üzerine eğitim vermeye başlamıştı. İşlerin ve arkadaşlıkların epey karıştığı 17 Ocak 2020'de yayınlanacak yeni sezonda ise Maeve ve Aimee'nin arkadaşlığı güçlenirken, Eric yeni yeni keşfettiği özgüveniyle dikkatleri üzerine çekmeye başlayacak. 

5. A Fall from Grace

Oğlunun babasının eski metresiyle kaçmasından sonra kendi yaşamına odaklanan ve Virginia topluluğunun önemli isimlerinden olan Grace Waters, bir yabancıya gönlünü kaptırır ve çok geçmeden tekrar evlenir. Ancak kocası çok geçmeden Grace'in hayatını ve akıl sağlığını bozmaya başlar. Bu süreçte kocasının ölümüyle şüpheli konumuna düşen ve suçlanan Grace, tuttuğu avukat ile büyük bir komplonun sır perdesini aralayacaktır. Tyler Perry'nin yazıp yönettiği A Fall from Grace, 17 Ocak 2020'de gerilim sevenlerle buluşacak. 

6.

16. yaş gününde ailesinin cadı dünyası ve arkadaşlarının insan dünyası arasında seçim yapmak zorunda olan Yarı cadı yarı ölümlü Sabrina'nin (Kiernan Shipka); halaları, kedisi Salem ve Harvey Kinkle ile birlikte Sabrina, gizemli kasaba Greendale'de korkunç olaylar ve yeni maceralar yaşayacağı 3. kısım 24 Ocak 2020'de Netflix ekranlarında olacak. 

7.

90’ların ünlü sitkomlarından olan Horsin’ Around’un sevilen yıldızı BoJack Horseman'ın, 20 sene sonra yeniden büyük bir çıkış yapmak için kollarını sıvadıktan sonraki maceralarına tanık olduğumuz BoJack Horseman'ın 31 Ocak 2020'de yayınlanacak 6. sezonunda rehabilitasyonda geçirdiği süre zarfında hatalarıyla yüzleşen ve kefarete yaklaşan bir BoJack izleyeceğiz.

8. Uncut Gems

Altın Küre ve Emmy adayı Adam Sandler'ın başrolünü üstlendiği suç ve dram filmi Uncut Gems, New York'un elmas ticaretinin döndüğü bir bölgede borç batağına çekilen ve öfkeli alacaklılarla başı belada olan bir kuyumcunun hayatta kalma umuduyla her şeyi riske atışını gözler önüne seriyor. Benny Safdie ve Josh Safdie'ın yönetmenliğini üstlendiği film, 31 Ocak 2020'de ekranlardaki yerini alacak. 

9. Ragnarok

İklimsel kıyametin kapsını çaldığı ufak bir Norveç kasabasında yaşayan bir grup gencin, kıyameti engelleyebilecekleri doğa üstü güçlere sahip olduklarını keşfetmesiyle zamana karşı yarışın başladığı yeni İskandinav Netflix dizisi Ragnarok, 31 Ocak 2020'de bilimkurgu ve fantastik sevenlerle buluşacak. Adam Price'ın senaryosunu kaleme aldığı dizinin oyuncu kadrosunda David Stakson, Jonas Strand Gravill ve Emma Bones gibi oyuncular yer alıyor. 

10. Dracula

Sherlock'un yapımcılarının imzasını taşıyan Dracula, BBC ve Netflix ortaklığında 3 bölüm halinde ekranlarda yayınlanmasının ardından Netflix'teki yerini aldı. Bram Stoker'ın kiasik eserinden uyarlanan mini dizi, 1897'nin Transilvyanya'sında geçiyor ve vampirlerin en ünlü ve ölümcülü olan Kont Dracula'ya yepyeni bir yorum getiriyor. The Square filmiyle ses getiren Claes Bang Dracula'ya hayat verirken ona Dolly Wells, John Heffernan ve Joanna Scanlan gibi oyuncular eşlik ediyor. Dizinin yayın tarihi ise hala bilinmiyor.