2020’nin Geri Kalanında Vizyona Girecek Heyecan Verici Filmler

2020 yılını arkamızda bırakırken birçok gelişmeye ve olaya şahit olduk. Pandemiden dolayı sinema yapımlarının durdurulması, vizyon tarihlerinin ertelenmesi ve yavaş yavaş normal hayata geri dönülmesi derken bu yılın temposu hiç alışık olduğumuz gibi değildi. Sinema salonlarının uzunca bir aradan sonra hizmet vermeye başlamasıyla, yılın geri kalanında umuyoruz ki hiçbir soru işareti olmadan tekrar sinema atmosferinde rahatlıkla film izleyebileceğiz.

“2020’nin Geri Kalanında Vizyona Girecek Heyecan Verici Filmler” listemizde vizyon tarihine göre sıralanan filmleri sizler için seçtik.

1. Mulan

Çinli genç bir kadının hasta babasının yerine onun görevini yerine getirmek için erkek kılığına girerek İmparatorluk Ordusu’na katılmasını ve kimsenin hayal edemeyeceği kadar başarılı olup bir efsane haline gelişini anlatıyor.

Mulan, 4 Eylül'de sinemalarda!

2. Pretoria'dan Kaçış

Gerçek olaydan esinlenilen filmde, iki politik mahkûmun Güney Afrika’da bir hapishaneden kaçışı ve orada geçen kargaşa içindeki yaşamları anlatılıyor.

Pretoria'dan Kaçış, 4 Eylül'de sinemalarda!

3. Guns Akimbo

Sıradan ve rutin hayatında bir oyun şirketinde programcılık yapan Miles, bu hayatı çekilir kılmak için internet zorbalarını trolleyerek, insanların daha duyarlı olması için uğraşmaktadır. Ancak bir gün hiç beklemediği bir geri dönüş alır ve artık yeni edindiği savaşçı rolü ile hem kendi hayatını hem de eski sevgilisinin hayatını kurtarmak için mücadele etmek zorundadır.

Guns Akimbo, 11 Eylül'de sinemalarda!

4. Greenland

Durdurulamayan bir göktaşı Dünya’ya yaklaşmaktadır. Çarpışma sırasında büyük bir yıkım yaratacağı beklenen göktaşından korunmak için ise tek bir bölge vardır Greenland... John Garrity (Gerard Butler) ve eşi Allison (Morena Baccarin) ile çiftin oğlu Nathan, sığınak bulmak için Greenland’e doğru yola çıkarlar. Ancak doğanın ve insanların içinde bulunduğu karmaşa bu yolcuğu o kadar kolay kılmayacaktır. Yaklaşan göktaşının parçalarının atmosfere girmesi ve Dünya’nın çeşitli yerlerinden felaket haberlerinin bir bir gelmesi ile birlikte John ve Allison Garrity insanlığın en vahşi, kanunsuz şekli ile karşı karşıya kalırlar. Küresel felaketin geri sayımı devam ederken sığınağa ulaşmaya çalışan aile zorlu bir yolculuktan geçer.

Greenland, 25 Eylül'de sinemalarda!

5. Candyman

1992 yapımı korku-gerilim türündeki “Candyman” filminin devamı niteliğinde yenilenen Chicago’da başladığı efsanenin başladığı mahalleye geri dönüyor.

Candyman 16 Ekim'de sinemalarda!

6. Gizli Bahçe

“The Secret Garden” Hindistan’da istenmeyen bir çocuk olarak dünyaya gelen Mary Lennox isimli 10 yaşında bir kız çocuğunun hayatını konu alıyor. İngiliz bir ailenin ferdi olan Mary, ailesinin ölümü nedeniyle amcası Archibald Craven ile yaşamaya gönderilir. İngiltere’deki yeni hayatında tanıştığı kuzeni Colin ve onun iki arkadaşı; Misselthwaite Malikanesine yakın bir saklı bahçe bulmuşlardır. Çocukların yaşadıkları maceraları ve amca yeğen ilişkisini konu alan film; kitabın aksine 2. Dünya Savaşı sonrasında geçiyor.

Gizli Bahçe 16 Ekim'de sinemalarda!

7. Ailem Robotlara Karşı

Hayallerindeki okula kabul alan Katie Mitchell, kendi gibi yaratıcı insanlarla tanışmak için can atmaktadır. Katie'nin babası Rick ise aile fertleri arasındaki bağı güçlendirmeye kafayı takmıştır, bu nedenle ani bir plan değşikliği ile tüm ailenin Katie'yi okuluna yazdırmak için uzun bir yolcukuğa çıkmasına karar verir. Ancak bu yolculuk sırasında çıkan robot ayaklanması, Mitchell ailesinin planlarını altüst edecektir!

Ailem Robotlara Karşı 23 Ekim'de sinemalarda!

8. Haunt

Cadılar Bayramı’nda bir grup arkadaş, en karanlık korkulardan beslenen bir evle karşılaşırlar. Geceleri aniden ölümcül bir hayatta kalmaya dönüşen grup bazı kâbusların gerçek olduğunun farkına varır. 

Haunt 30 Ekim'de sinemalarda!

9. Büyükbaba ile Savaş

Büyükbabasının yanlarına taşınacağı için heyecanlı olan Peter’ın bu coşkusu, dedesinin gelip odasına yerleşmesi ile biter. Korkunç çatı katına taşınmak zorunda kalan Peter, dedesini sevmektedir ama odasını da geri istemektedir. Bu durumdan tek çıkar yol dedesine karşı bir savaş açmaktır. Arkadaşlarının da yardımı ve çeşitli planlarla odasını geri almaya çalışan Peter’ın bilmediği şey ise dedesinin göründüğünden daha zorlu olduğu ve onun da bazı planlarının olduğudur.

Büyükbaba ile Savaş, 27 Kasım'da sinemalarda!

10. Free Guy

Bir banka görevlisi vahşi, sınırsız imkâna sahip olan bir video oyunundaki NPC (oynanamayan karakter) olduğunu keşfeder ve sonrasında kendi yolundan gitmeyi dener.

Free Guy, 11 Aralık'ta sinemalarda!