Son 20 Yılın En Başarılı Lise Filmleri

Herkesin lise yılları ile ilgili iyi ya da kötü birçok anısı mevcuttur. Lisenin o karışık ama eğlenceli ortamı hiç beklenmedik anlarda aklımıza gelebilir. Zaman geçtikçe bu anılar iyi ya da kötü olmaksızın yaşanmış olduğu için mutlu oluruz. O zamanki mutluluklar ya da dertler şimdiki zamanla kıyaslanır, her şey değişmiştir ama bir yandan da her şey aynıdır.

Yediden yetmişe her yaştan seyircinin izleyince eğleneceği “Son 20 Yılın En Başarılı Lise Filmleri” listemizi sizler için hazırladık.

1. Çok Fena

Liseden mezun olmak üzere olan, sosyal becerileri az gelişmiş iki gencin birbirine bağımlı bir arkadaşlıkları vardır. Farklı üniversitelere gidecekleri için, hayatla ayrı ayrı yüzleşmek zorundadırlar. Evan çok korkak bir gençken, Seth, ağzı lâf yapan ve karşı cinse fazlasıyla düşkün bir kişiliğe sahiptir. Bu ikilinin beğendikleri kızlara yanaşmak için yaptıkları yanlışlarla dolu çabalarını izlemeye hazır olun.

2. Kötü Kızlar

Zoolog olan ailesi tarafından Afrika'da büyüyen, okula gitmeyen, sadece evde özel eğitim alan Cady, en güçlünün hayatta kaldığı ilkesini yaşayarak öğrenmiştir.  Ancak 15 yaşına gelip liseye başladığında orman kanunlarının yepyeni bir boyut kazandığını farkeder. Okulun en popüler kızının eski sevgilisine aşık olunca işler Cady için epey karışacaktır.

3. Adı Çıkmış

Lisede kendi halinde bir öğrenci olan Olive hakkında herkesi meraklandıran bir dedikodu yayılır. Söylentilere göre Olive bekaretini kaybetmiştir. Olive bu durumun doğru olmadığını anlatmaya çırpınsa da, dedikodu gerçekten daha fazla sahicilik kazanır. Bütün hayatının mahvolduğunu düşünen Olive, bu dedikodu sayesinde bir anda okulun en gözde ve popüler kızına dönüştüğünü görür.

4. Liseli Polisler

Polis okulundan yeni mezun olan iki arkadaş, Schmidt ve Jenko kılık değiştirerek bir liseye stajyer polis olarak alınırlar. Buradaki görevleri liselilerin karıştığı alkol, uyuşturucu vb. suçlarını izlemek, rapor etmek ve engellemekken,her ikisi de liseli olmanın cazibesine kendilerini kaptırırlar. Zira kendi ergenliklerinde üstlerinden atamadıkları sorunların devam ettiğini de keşfedeceklerdir.

5. Örümcek-Adam: Eve Dönüş

Genç Peter Parker (Tom Holland), Tony Stark'ın (Robert Downey Jr.) gözetimi altında hem Avengers ekibinin bir üyesi olmaya, hem de lise öğrenimini sürdürmeye çalışmaktadır. Süper yeteneklerini sıradan bir lise öğrencisi bedeninde hazmetmeye çalışan Parker, bir anda ortaya çıkan kötü kalpli Adrian Toomes yani Vulture'ı (Michael Keaton) durdurmaya çalışırken büyük felaketlerin kıyısından dönülür. Henüz Tony Stark'ın tamamen güvenini kazanamamış Peter Parker, süper kahraman olmanın gerçekten ne olduğunu anlamaya başladığında Vulture ile tekrar karşılaşacaktır.

6. The DUFF

Bianca (Mae Whitman) lisenin son sınıfına giden bir genç kızdır. Çok güzel olmamasına rağmen halinden ve görüntüsünden bir şikayeti yoktur. Ancak bir gün, lisenin popüler öğrencileri tarafından şişman ve çirkin olarak etiketlenip öyle tanındığını öğrenir. Lise hayatının son yılını kurtarabilmesi için bir an önce insanlarını algısını düzeltmek, önemli olanın dış görünüş olmadığını kanıtlamak zorundadır. Bu kavgada en büyük rakibi ise güzel Madison (Bella Thorne) olacaktır.

7. Gençlik Halleri

John Hughes Lisesi'nin en popüler ve yakışıklı genci Jake, umutsuz bir vaka gibi görünen Janey'i mezuniyet balosunun kraliçesi yapmak için bir iddiaya girer. Her gençlik filminde olduğu gibi bu ikili arasında bir aşk doğar, lakin bu gençlik filmi diğerlerinden biraz farklı olacaktır.

8. Napoleon Dinamit

Dar pantalonu, sevimli uzun botları ve muhteşem yetenekleriyle Napoleon Dynamite yeni nesil bir kahraman. Napoleon günlerini mitolojik hayvanları çizerek geçirir.  Napoleon'un hayatına iki yeni arkadaş girer ve bu yeni üçlü sınıf başkanı seçimini kazanmak ve sınıftaki çocukların en çılgın hayallerini gerçekleştirmek için bir kampanya başlatırlar. Eğer Pedro tüm yaz boyunca burnu havada gezmeye devam ederse, Napoleon gizli silahını ortaya çıkaracaktır.

9. John Tucker Ölmeli

Üç kızı bir arada idare eden çapkın John Tucker (Jesse Metcalfe) okulunun en popüler öğrencisidir. Kızlar aldatıldıklarını öğrendikten sonra Kate (Britany Snow)'in de yardımıyla el ele verip John Tucker'dan intikam almaya başlar ve olaylar gelişir...

10. Gençlik Hayalleri

Orange County'de yaşayan Shaun Brumder (Colin Hanks) Stanford Üniversitesine gidip iyi bir yazar olmayı ve ailesinden ayrılmayı istemektedir. Shaun belgelerini hazırlar Stanford'a başvurur. Bir süre sonra bu üniversiteye kabul edilmediğini öğrenir. Shaun daha sonra okulundaki görevlinin onun adı altında yanlış belgeleri gönderdiğini öğrenir. Shaun, arkadaşı Lance ve kız arkadaşı Ashley'in yardımıyla bu yanlışı düzeltip okula kabul edilmenin bir yolunu bulmak zorundadır. Lance onları dekanla konuşmak ve onu ikna etmek için Stanford'a götürür.