Ağustos Ayında Platformlara Gelecek Yapımlar

Sinema salonlarının yeniden açılması ile birlikte sinemaseverler, uzun süredir bekledikleri vizyon filmlerine kavuşmaya da devam ediyor. Bununla birlikte tedbir amaçlı sinema salonlarına gitmemeyi tercih edenlerin ve pandemi süresince evinin rahatlığına alışmış olanların sayısı da az değil. Ağustos ayı boyunca dizi ve film izleyebileceğiniz platformlarda yayınlanacak en dikkat çekici yapımlara bu listeden ulaşabilirsiniz.

1. The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Wicher evreninde geçen film, Geralt'ın akıl hocası Vasemir'in hikayesine odaklanıyor. Kıta'yı bekleyen yeni ve büyük bir tehlikeyi konu alan bu iki boyutlu anime, "The Witcher"ın olağanüstü dünyasını daha da genişletiyor.

The Witcher: Nightmare of the Wolf, 23 Ağustos'tan itibaren Netflix'te yayınlanacak. 

2. Snowpiercer

Bir çizgi roman uyarlaması olan Snowpiercer'ın yönetmen koltuğunda Parasite filmi ile ismini tüm dünyaya duyuran Bong Joon-ho yer alıyor. 2031 yılında, küresel ısınmayı durdurmak üzere yapılan bir deney yanlış gitmiş ve dünya yeniden buzul çağına dönmüştür. Bu felaketten geride kalan az sayıda insan, Snowpiercer adı verilen bir trende yaşamak zorunda kalmıştır. Ancak trendeki insanlar yöneten ve yönetilen kesim olarak ikiye ayrılmıştır...

Snowpiercer, BluTV'de yayınlanacak.

3. Clickbait

Clickbait, sosyal medya çağında tehlikeli ve kontrolsüz dürtülerin nasıl körüklendiğini anlatıyor, bir yandan da sanal ve gerçek hayattaki kişiler arasındaki sürekli genişleyen çatlakları ortaya koyuyor. Kaçırılan aile babası Nick Brewer kendini kötü niyetli bir internet yayınının ortasında bulur. Yakınları ise bunu kimin, neden yaptığını öğrenmek için zamanla yarışır.

Clickbait, 25 Ağustos'tan itibaren Netflix'te yayınlanacak. 

4. Climax

1990'ların ortalarında 20 genç dansçı, ormanın orta yerindeki bir yatılı okula 3 günlük bir prova için gelir. Burada son bir parti yapmaya karar veren gençler, bir anda kendilerini bambaşka bir atmosferde bulur. Uyuşturucu etkisinde olduklarını fark etseler de bunu onlara kimin yaptığı belli değildir. Bir süre sonra müzikle de birlikte nevrozların etkisine girerler, bazıları cennete uçtuklarını düşünürken çoğu cehenneme adım atmıştır.

Climax, BluTV'de yayınlanacak.

5. Love

Ünlü yönetmen Gaspar Noe'nin dikkat çeken yapımlarından bir tanesi olan Love'da, Murphy ve Electra'nın hikayesi anlatılıyor. Paris'te Sanat eğitimi alan Murphy, burada Electra ile tanışır ve ikilinin arasında tutkulu bir ilişki başlar. İlişkileri zorlu bir sürece dönüştükçe cinsel hayatları ikisine de git gide daha ilgi çekici gelmeye başlar.

Love, BluTV'de yayınlanacak.

6. The Chair

Dr. Ji-Yoon Kim, önemli bir üniversitede bölüm başkanlığına getirilen beyaz olmayan ilk kadındır, İngilizce bölümünde zorlu talepleri ve yüksek beklentileri karşılamaya çalışır. Bu zorlu yolda ona hazırcevap ve güvenilir arkadaşı Joan Hambling yardımcı olacaktır. 

The Chair, 20 Ağustos'tan itibaren Netflix'te yayınlanacak. 

7. Brand New Cherry Flavor

Lisa Nova adındaki bir film yapımcısı, filmini çekmek için 90'ların başında Hollywood'a gider ama seks, sihir, intikam ve yavru kedilerden oluşan halüsinasyonlu bir tavşan deliğine düşer. Çok geçmeden Lisa, kara büyünün intikam almak için en doğru yöntem olmadığını anlayacaktır...

Brand New Cherry Flavor, 13 Ağustos'tan itibaren Netflix'te yayınlanacak. 

8. İlk ve Son

Dizide Deniz ve Barış arasındaki zorlu fakat tutkulu ilişkinin 10 yılı anlatılıyor. 20'li yaşlarında tanışan çiftin ilişkisi, birlikte geçirdikleri 10 yıl boyunca birçok gelgite, bazen zorlu bazense mutlu süreçlere sahne oluyor. 

İlk ve Son, 18 Ağustos'tan itibaren BluTV'de yayınlanacak.

9. Loving Vincent

Ünlü Hollandalı ressam Vincent van Gogh'un ölümünün üzerinden 1 yıl geçmiştir. Postacı Roulin, ressamın kardeşi Theo'ya gönderdiği, ancak bir türlü yerine ulaşamayan mektubu elden vermesi için oğlu Armand'ı Auvers-sur-Oise'a gönderir. Armand bu görevi pek istemese de kabul ederek söz konusu kasabaya gider. Ancak Theo da vefat etmiştir, mektubu Van Gogh'un dostu Dr. Gachet'ye vermesi gerekir...

Loving Vincent, BluTV'de yayınlanacak.

10. Top Secret UFO Projects: Declassified

Bu belgesel dizisi, insanların dünya dışı varlıklarla olan olası ilikisini odağına alıyor. Uzaylılarla iletişim kurulduğu iddiaları uzun süredir reddediliyor olsa da çoğu insan, UFO'ların varlığının bir olasılık değil, kesin bir gerçek olduğuna inanıyor.

Top Secret UFO Projects: Declassified, 3 Ağustos'tan itibaren Netflix'te yayınlanacak.