Ekim Ayında Netflix'te Olacak En İyi Film Ve Diziler

Mevsim değişiminini kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı bu zamanlarda sinemaseverler kapalı alanlarda aldıkları önlemler çerçevesinde dizi ve film platformlarına da yönelmeye başladı. Çevrimiçi dizi ve filmler denince akla gelen ilk platformlardan biri olan Netflix'e 2021 yılının Ekim ayında da birbirinden farklı içerikler gelmeye devam ediyor. Bu listede Ekim 2021'de Netflix'te izleyebileceğiniz en dikkat çekici dizi ve filmleri derledik.

1. The Billion Dollar Code

Gerçek olaylara dayanan bu mini dizi, görünüşte yenilmez bir rakibe karşı bir savaşta Google Earth algoritmasının mucitleri olarak hakları için mahkemeye giden iki Alman bilgisayar öncüsünün inanılmaz hikayesini anlatıyor.

2. Stuck Together

Yedi aile, Paris'teki sekiz numaralı apartmanda Rue de l'Humanite'de yaşamaktadır ve koronavirüsün gelişiyle kırsala kaçmak yerine evlerinde kalırlar. Tecrit altındaki üç aylık yaşam, bu komşuların en iyi ve en kötü özelliklerini ortaya çıkaracaktır.

3. Army Of Thieves

"Ölüler Ordusu"nun öncesini anlatan filmde gizemli bir kadın, Avrupa'nın farklı yerlerindeki son derece güvenli kasaları soymak için banka memuru Dieter'dan yardım ister.

4. Inside Job

ABD'de bir gölge hükümet kuruluşu Cognito, Inc.'de geçen bu işyeri komedisinde, bir kadının meraklı gözlerden uzak tutmaya çalıştığı her komplo teorisi gerçektir. Dizi ayrıca, sürüngen şekil değiştiriciler ve psişik mantarlarla dolu bir yerde çalışırken, dünya hakkındaki "gölgelerde saklı" sırları ortaya çıkarmaya çalışan bir teknoloji dehasını ve ortağının hikayesini anlatıyor.

5. There's Someone Inside Your House

Makani ile Osborne Lisesindeki arkadaşları, gençleri hedef alan ve onların en büyük sırlarını açıklayan maskeli katilin kim olduğunu bulup onu durdurmaya çabalar. Bu kovalamaca devam ederken kendi sırlarını saklamaları da git gide daha da zoelaşacaktır...

6. Pretty Smart

Chelsea, eğitimli ve hızlı zekalı, ancak işlevsel bir hayata sahip olmak için ihtiyaç duyduğu gerçek dünya becerilerinden yoksun bir entelektüeldir. Kendini Los Angeles'da, uçuk kaçık kız kardeşi Claire onun ve ev arkadaşlarının arasında yaşarken bulur.

7. Fever Dream

Amanda adında bir kadın, evden uzakta, perişan haldedir. David adında genç bir çocuk onu sorgulayarak hatırlamasını sağlamaya çalışır. O annesi değildir, David de onun oğlu değildir. Zamanı tükenirken, David onun saplantılı kıskançlık, görünmez bir tehlike ve bir annenin çocuğuna olan sevgisinin gücünü içeren bir hikayeyi çözmesine yardım eder.

8. The Forgotten Battle

Kasım 1944. Hollanda'da Zeeland, Walcheren'in sular altında kalan bir adasında, binlerce Müttefik askeri Alman ordusuyla savaşmaktadır. Üç genç hayat, ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlanır. Almanlar için savaşan Hollandalı bir çocuk, bir İngiliz planör pilotu ve iradesine karşı direnişe bağlı Zeeland'dan bir kız, hem kendi özgürlüklerini hem de başkalarının özgürlüğünü etkileyen önemli seçimler yapmak zorunda kalır.

9. I Onde Dager

İlişkileri iyi gitmeyen bir çift, yeniden bağlanma kisvesi altında uzak bir göl kenarındaki kulübeye gider, ancak ikisinin de diğerini öldürmek için gizli planları vardır. Kendi planlarını gerçekleştirmeden önce, beklenmedik ziyaretçiler gelir ve çift, planlayabileceklerinden daha büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalır.

10. Bad Sport

Bu belgesel dizide gerçek suç ve spor bir araya geliyor. Küresel tartışmalar ve skandallar, ilgililerden gelen raporlar aracılığıyla araştırılıyor. Bad Sport, birinci lig, olimpiyat ve üniversite düzeyindeki sporlarda kurgudan daha garip altı suç örneğini inceliyor.