Kasım Ayında Netflix'e Gelecek En İyi Filmler ve Diziler

Soğukların kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı bu zamanlarda birçok sinemasever de evlerinin rahatlığını tercih etmeye başladı. 2021 yılı boyunca Lupin, Sweet Tooth ve Squid Game gibi yapımlarla dikkat çeken film ve dizi izleme platformu Netflix, Kasım ayında da izleyicilerini kaliteli yapımlarla buluşturmaya devam etmeyi planlıyor. Ekim ayı listesine hala göz atmadıysanız kaçırdığınız yapımlara buradan göz atabilirsiniz. Bu listede ise sizin için Kasım ayında Netflix'e gelecek en iyi dizi ve filmleri derledik. İyi seyirler... 

1. A Cop Movie

Meksika'daki yozlaşmış polis teşkilatını bir belgesel dili ile anlatan film, gerçek ile lurgu arasında gidip geliyor. İki aktör, polis teşkilatına girerek deneyimlerini ilk elden aktarmaya çalışıyor.

2. Kaplan Kral - 2. Sezon

Dizinin ilk sezonunda Joe Exotic'in yalanlar, ihanet ve zalimlik ile dolu hikayesine ortak olmuştuk. Amerika'daki büyük kedi endüstrisinin gerçeklerini gözler önüne seren dizi, 2. sezonu ile herkesi yeniden şaşırtacak gibi gözüküyor.

3. The Harder They Fall

Kanun kaçağı Nat Love, düşmanı Rufus Buck'ın hapisten çıktığını öğrendiğinde, Rufus'un izini sürmek ve intikam almak için çetesini toplar. Bu kendinden emin grupta onunla birlikte at sürenler arasında eski aşkı Stagecoach Mary, sağ ve sol kolları sıcakkanlı Bill Pickett ve hızlı silahşör Jim Beckwourth ve eski bir düşman bulunuyor. Rufus Buck, "Hain" Trudy Smith ve Cherokee Bill de dahil olmak üzere kendi korkunç ekibine sahip ve onlar da kaybetmeyi bilen bir grup değildirler.

4. Red Notice

Film, dünyanın en çok aranan sanat eseri hırsızının peşine düşen bir Interpol ajanının hikayesini konu ediyor. Dünyanın en çok aranan sanat eseri soyguncusu ve onun peşindeki bir FBI uzmanı, kendilerinden daima bir adım önde kalan kurnaz bir soyguncuyu yakalamak için gönülsüzce birlikte çalışır.

5. True Story

True Story, turne sırasında memleketi Philadelphia'yı ziyaret eden Kevin Hart'ın canlandırdığı komedyen Kid'in hikayesini anlatıyor. Wesley Snipes'ın canlandırdığı kardeşi Carlton ile geçirdiği bir gecenin ardından Kid uyandığında kapısını çalan dedektiflerlr karşılaşır. Uğruna çalıştığı her şeyi yok edebilecek bir cinayet davasında şüpheli olduğu çok geçmeden ortaya çıkar.

6. Kulüp

1950'li yıllarda İstanbul'da geçen dizide, 17 yıllık bir ayrılığın ardından bir araya gelen bir anne ve kızının hikayesine ortak oluyoruz. Güncel oyuncular arasından dikkat çekici isimlerin yer aldığı yapım, ses getirecek yerli bir Netflix dizisi olmaya aday gibi gözüküyor.

7. The Unlikely Murderer

1986'da başbakan Olof Palme'nin öldürülmesinden sonra, Stig Engström cüret, şans ve yetkiniği kısıtlı bir polis gücünün bir araya gelmesiyle ölümüne kadar adaletten kaçmayı başardı. The Unlikely Murderer, Ensgström'ün tüm ülkeyi kandırma hikayesini anlatıyor.

8. Cowboy Bebop

Cokça sevilen anime dizisinin gerçek çekim adaptasyonunda gezegenlerarası ödül avcılarının maceralarına ortak olacağız. Netflix'in anime adaptasyonları konusunda şansının yaver gitmediğini biliyoruz ama bu sefer büyük şeyler vadeden bir yapım olacak gibi gözüküyor. 

9. Siyah Beyaz

Clare, 1920’ler hayatını beyaz gibi davranarak yaşamaya karar veren açık tenli siyahi bir kadındır. Kendisi gibi olan okul arkadaşı Irene ise Afro-Amerikan toplumunun içinde yaşar. Yıllar sonra yeniden bir araya gelen Clare ve Irene, seçimleri nedeniyle çatışma yaşar. Renk çizgisinin zıt taraflarında yaşamayı seçen Clare ve Irene, zamanla birbirlerini kendi dünyalarına çeker.

10. Beni Çok Sev

Konya’da cezaevinde gardiyan olarak çalışan Sedat’a bir gün mahkûmlardan birini memleketine götürme görevi verilir. Musa 14 yıldır mahkûmdur ve bu süreden sonra ilk defa eşini, annesini ve kızını görecektir. Ailesi ve kızı ile iyi bir gün geçiren Musa, bir şeylerden şüphelenir. Çok geçmeden Musa tüm gerçeği öğrenir, Yonca aslında onun kızı değildir, Musa’nın gerçek kızı öldürülmüştür. Musa kızının neden öldürüldüğünü bulmadan geri dönme niyetinde değildir.