Heyecanla Beklediğimiz Bilim Kurgu Filmleri

Yılın sonuna yaklaşıren 2022'nin beğenimize sunacağı filmler de radarımıza giriyor. 2021 yılı bilim kurgu hayranlarının beğenisine Dune ve Sessiz Bir Yer 2 gibi harika filmler sunarken önümüzdeki aylarda izleme fırsatı bulacağımız bilim kurgu filmleri ile ilgili detaylar da belli olmaya başlıyor. Bu listede takip etmek isteyebileceğiniz umut verici yapımları derledik.

1. The Matrix Resurrections

Efsanevi The Matrix serisi yıllar sonra orijinal filmin yönetmen ve başrol oyuncuları ile devam edecek. Bu sefer sadece Lana Wachowski'yi yönetmen koltuğunda göreceğimiz filmin konusu da dikkat çekiyor. Garip anılarla boğuşan Neo'nun hayatı, kendini yeniden Matrix'in içinde bulduğunda beklenmedik bir dönüş alır. Yeni film orijinal serinin yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u ikonik rolleri Neo ve Trinity olarak tekrar bir araya getiriyor.

2. The Adam Project

2021 yılı için Red Notice ve Free Guy gibi beğeni toplayan filmlerde yer alan Ryan Reynolds'ın yılı oldu demek abartı olmaz. Reynolds'ı başrolde izleyeceğimiz bu yapımda bir zaman yolduluğu hikayesine ortak olacağız. Filmde bir adam 13 yaşındaki halinden yardım alabilmek için zamanda geriye yolculuk yapmak zorunda kalıyor.

3. Avatar 2

Avatar 2

Yönetmen James Cameron'ın kariyerinde bir mihenk taşı kabul edilen Avatar'ın devam filmi de 13 yıl aradan sonra 2022'de vizyona merhaba diyecek. Avatar olaylarından birkaç yıl sonra geçen filmde Sully, artık klanlarının reisi ve Neytiri baş rahibesidir - ancak olaylar görünüşe göre çocuklarına odaklanacaktır. Ayrıca filmde, Pandora ormanlarının ötesinde, sualtı ve volkanik ortamlara da yolculuk yapıyoruz...

4. Moonfall

Gizemli bir güç, Ay'ı Dünya çevresindeki yörüngesinden saptırır ve onu dünyadaki yaşamla çarpışma rotasına fırlatır. Çarpışmadan sadece haftalar önce ve dünya yok olmanın eşiğindeyken, NASA yöneticisi ve eski astronot Jo Fowler hepimizi kurtarmanın anahtarına sahip olduğuna inanmaktadır - ama ona sadece eski bir astronot olan Brian Harper ve komplo teorisyeni KC Houseman ona inanır. Bu beklenmedik kahramanlar, sevdikleri herkesi geride bırakarak, uzayda imkansız bir son görev başlatırlar...

5. Prey

Prey

1987 yılında izleyici ile buluşan ikonik Predator filmi aksiyonu ve karakter tasarımları ile akıllarda yer etse de serinin 2018 yapımı son halkası pek beğeni toplayamamıştı. Şimdi seride geçen düşmanın insanlar ile ilk karşılaşmasına, 300 yıl öncesine uzanacağız. 300 yıl önce Comanche topraklarında geçen filmde yetenekli savaşçı Naru, kabilesini oldukça gelişmiş bir uzaylı avcıya karşı korumaya çalışıyor.

6. Borderlands

Borderlands

Çok sevilen bilgisayar oyunundan uyarlanan bu filmde dört kişiden oluşan bir hazine avcısı ekibi, yüksek uzaylı teknolojisine sahip bir kasayı bulmak için Pandora Gezegeni’ne doğru yola çıkıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Inglourious Basterds ile tanıdığımı Eli Roth oturuyor. Oyuncu kadrosunda ise Cate Blanchett, Jamie Lee Curtis, Jack Black ve Kevin Hart gibi isimler dikkat çekiyor. 

7. The Division

The Division

Meşhur Black Friday günlerinden birinde bütün dünyaya bir virüsün yayılmasına odaklanıyor. Bu virüs sebebi ile, 22 günlük bir çöküş süreci başlar. Polis teşkilatı, hastaneler, okullar ve bütün kurumlar domino taşları gibi birer birer devrilmektedir. Bu korkunç süreç esnasında ise toplumu kurtarmaya çalışan The Division adı verilen bir ajan grubudur.

8. Distant

Distant

Film, yabancı bir gezegene zorunlu iniş yaptıktan sonra, oksijeni tükenen, garip yaratıklar tarafından avlanan zorlu arazide hayatta kalan diğer kişiye ulaşmak için yolunu bulması gereken bir asteroit madencisinin hikayesine odaklanıyor.

9. Aurora

Aurora

Başrolünde Megan Fox'u izleyeceğimiz filmde bir bilim kurgu ve çevresel felaketler bir araya geliyor. Dünyayı tehlikeye atan güneş fırtınalarını izlemek için uzayda konuşlanmış bir kadın astronotun hikayesi. Kahramanımız, güneş fırtınalarından gelen şok dalgalarının zamanı büktüğünü keşfeder.

10. Ice Moon Rising

Ice Moon Rising

Yirmi yıl kriyojenik uykunun ardından, Elliot Drexler, hiç tanımadığı kızını kurtarmak için artık tanımadığı karısı tarafından derin uzayda uyandırılır.