Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Lana Wachowski

V For Vendetta Fragmanı
Lana Wachowski profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7/ 10
138 oy
160 kullanıcının favorisi

Lana Wachowski

ABD

21 Haziran 1965

Larry Wachowski 

Biyografisi

21 Ocak 1965 yılında Şikago doğmuştur. Matrix Trilogy filminin senaristliği ve yönetmenliğiyle üne kavuşmuşdur. Daha önceleri ise anime çalışmaları vardır. Fakat her zaman sahne arkasında kalmayı tercih etmişlerdir.

 


Wachowski Biraderler\'den Larry artık kadın.Ameliyatla cinsiyet değiştirip ismini de \"Lana\" olarak değiştirdi. Matrix serisi ile tüm dünyada tanınan Wachowski Biraderler artık birader değiller Bacı- kardeş oldular.

 


1999 yılında çekilen Matrix ile sinema tarihine adlarını Wachowski Biraderler olarak kazıyan kardeşleri o dönem Andy ve Larry olarak tanıyorduk. Fakat birkaç yıl önce Larry\'nin cinsiyet değiştirmesiyle birlikte Wachowski Biraderler\'den Larry artık Larry değil. Adını çok sevdiği oyuncu Lana Turner\'dan esinlenerek Lana adını kullanmaktadır. Artık filmlerin jeneriklerinde de bu isim geçiyordu.

 


Basına da Matrix\'ten sonra adlarını sinema tarihine Wachowski Biraderler olarak geçiren ikiliden Lana (o dönem ki Larry), artık böyle çağrılmak istemediğini söyledi.

Devamı
Gizle

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster

Popüler Yorumlar

ChristopherJohnsonMcCandless (Figuran) | 16 Mart 2012, 09:56

Saygı duyulması gereken bir beyin.

0
4

Tüm yorumlar (21)

Avatar
oguzhank8 (Artist) | 17 Ocak 2016, 22:20

Bu beyinin hayal gücü kesinlikle 2. sınıf araba filmi değil. Matrix ve Vendetta ile tanındığında 2.liği kabul edecek kadar ev taksidinemi girdin.

Cevap Yaz
0
0
TarantiNolan (Figuran) | 11 Eylül 2015, 21:07

Matrix ve V for Vendetta der susarım.

Cevap Yaz
1
0
runata (Amatör) | 9 Haziran 2015, 06:14

arkadaş bir nolan kardeşlere bak çektikleri ilk filmden bu yana efsane filmler çekmeye devam ediyorlar,bomba üstüne bomba..ama birde wachowski kardeşler matrix gibi bana göre gelmiş geçmiş en mükemmel filmi çekiyorsunuz ondan sonra yine onların emeğiyle v for gibi çok güzel bir yapıt ama sonrası yok bir türlü matrix gibi bizi koltuğa yapıştıracak bir film çekemediler .müthiş birer yetenekler ama neden matrixden sonrası gelmedi en son jupiter yükseliyor filmi onlar ayarında berbat br filmi yakışmadı onlara...artık kaza bela olmadan yaşayında matrix gibi bir efsane daha yaratın gözünü seveyim

Cevap Yaz
0
3
ozgurcmr (Figuran) | 7 Şubat 2015, 11:22

en sevdiğim bütün o filmlerin (matrix, v for vendetta, bult atlas) yönetmen koltuğana oturduğu için teşeşekürler

Cevap Yaz
0
1
FilmYorumlayıcı (Amatör) | 2 Ocak 2015, 19:41

herkesin sevdiği en meşhur filmlerden biri olan matrix herkesin abarttığı kadar güzel değil bundan daha iyi herkesin unuttuğu filmler var! abartmayın

Cevap Yaz
9
1
Görüşleriniz