Şubat Ayında Netflix’e Gelecek En İyi Film ve Diziler

Popüler dizi ve film platformu Netflix, Şubat ayı takvimini açıkladı.

Heyecanla beklenen, "Vikings: Valhalla" ve “Inventing Anna” dizileri, Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız’ın başrollerde olduğu "Aşk Taktikleri" ve Steve Carell'ın başrolde olduğu komedi dizisi “Space Force”un 2. sezonu bu ay Netflix kataloğuna eklenecek yapımlar arasında. Ocak ayı listesine halen göz atmadıysanız kaçırdığınız yapımları buradan görebilirsiniz. Bu listede ise sizin için Şubat ayında Netflix'e gelecek en iyi dizi ve filmleri derledik. İyi seyirler...

1. Raising Dion

2. Sezon - 1 Şubat

Tür: Bilim Kurgu, Dram

Oyuncular: Alisha WainwrightJason RitterMichael B. Jordan

Eski bir profesyonel dansçı olan Nicole, eşinin ölümün ardından oğlu Dion ile bir başına kalan genç bir kadındır. Bir yandan eşinin yokluğu ile başa çıkmaya çalışan Nicole, bir yandan da oğlunu tek başına yetiştirebilmeye çalışır. Bir gün Nicole, oğlu Dion’un bir takım süper güçlere sahip olduğunu keşfeder. Nicole, bu sıra dışı olay karşısında ne yapacağını bilemez. Oğlundaki güçlerin açığa çıkmasının ona zarar vereceğini düşünen Nicole, bu güçleri gizlemeye karar verir.

2. Inventing Anna

1. Sezon - 11 Şubat

Tür: Dram

Oyuncular: Julia GarnerLaverne CoxAnna Chlumsky

Inventing Anna'da kanıtlayacak çok şeyi olan bir gazeteci, New York'un sosyal sahnesinin kalbini çalan ve aynı zamanda paralarını da çalan Instagram efsanesi Alman mirasçı Anna Delvey'in davasını araştırıyor ama Anna New York'un en büyük dolandırıcısı mı yoksa sadece Amerikan rüyasının yeni portresi mi? 

Anna yargılanmayı beklerken ve muhabirimiz NYC'deki en büyük soruyu yanıtlamak için zamana karşı savaşırken Anna ve muhabir karanlık komik bir aşk-nefret bağı kurarlar: Anna Delvey kimdir?  Dizi, aynı zamanda yapımcı olarak da görev yapan Jessica Pressler'ın New York Magazine'deki "Anna Delvey New York'un Parti İnsanlarını Nasıl Kandırdı" başlıklı makalesinden esinlenmiştir.

3. Aşk Taktikleri

11 Şubat

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Emre Kabakuşak

Oyuncular: Demet Özdemir, Şükrü Özyıldız, Özgür Ozan

Bir reklam yöneticisi ve bir moda tasarımcısı-blog yazarı aşka inanmazlar, bu yüzden diğerinin tepetaklak olmasını sağlamak için alışılmadık taktiklerle iddiaya girerler.

4. Tall Girl 2

11 Şubat 

Tür: Aile, Dram, Komedi

Yönetmen: Emily Ting

Oyuncular: Ava MichelleSabrina CarpenterGriffin Gluck

Okul müzikalinde başrolü kapmak Jodi için hayallerin gerçeğe dönüşmesi anlamı taşır. Ama üzerindeki baskı hem öz güvenini hem de ilişkisini zedeleyecektir.

5. Big Bug

11 Şubat

Tür: Bilim Kurgu, Komedi

Yönetmen: Jean Pierre Jeunet

Oyuncular: Elsa ZylbersteinAlban Lenoir, Isabelle Nanty

2045'e gelindiğinde insanlar çoğu işi yapay zekâya devretmiştir. Robotlar isyan edince Alice'in android'leri nostalji kokan evin kapılarını koruma amaçlı olarak kilitler.

6. Young Wallander

2. Sezon - 17 Şubat

Tür: Dram, Gerilim, Gizem, Suç

Oyuncular: Adam PålssonLeanne BestRichard Dillane

İsveçli dedektif Kurt Wallander’ın gençliğini anlatan ve nasıl efsaneleştiğini gösteren, “Young Wallander”da polis okulundan yeni mezun olmuş Wallander’ın ilk suç dosyasını araştırmasını ve bu yolda yaşadıklarını görüyoruz.

7. Teksas Katliamı

18 Şubat

Tür: Gerilim, Korku

Yönetmen: David Blue Garcia

Oyuncular: Elsie FisherMoe DunfordJacob Latimore

Film 1974 yapımı "Teksas Katliamı"nın devamı niteliğinde. 

8. Space Force

2. Sezon - 18 Şubat

Tür: Komedi

Oyuncular: Steve CarellJohn Malkovich, Ben Schwartz

Amerikan Başkanı'nın bir fikrinden ortaya çıkmış, aya tekrar ayak basma ve uzayı domine etmeyi amaçlayan silahlı kuvvetlerin altıncı dalı olacak yeni komutanlığın ismi, Space Force olacaktır. Hava Kuvveteri'nin başına geçmeyi beklerken Space Force'un komutanı olarak atanan General Mark R. Naird yeni atandığı görevde biraz isteksiz fakat tamamen başarıya odaklıdır. Dört yıldızlı General Mark R. Naird  komutası altında birbirinden farklı bilim insanları ile dolu Amerikan ordusunun yeni kuvvet kolu Space Force kalkışa hazırdır.

9. Emma

21 Şubat

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Autumn de Wilde

Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Mia GothJohnny Flynn

Hemen hemen gereken her özelliğe sahip olan yani zeki, zengin ve bekâr bir kadın olan Emma Woodhouse hayatından son derece memnundur ve evlilik ya da aşk gibi şeylere hayatında ihtiyacı yoktur. Hayatta en büyük hobisi ise başkalarının aşk hayatına burnunu sokmaktır... 

10. Vikings: Valhalla

1. Sezon - 25 Şubat

Tür: Aksiyon, Dram

Oyuncular: Sam CorlettLeo SuterFrida Gustavsson

"Vikings" dizisinin 100 yıl sonrasını konu alan, Leif Erikson, Freydis, Harald Hardrada ve Norman Kralı William the Conqueror'un maceralarına odaklanan devam serisi.