Ocak Ayında Netflix’e Gelecek En İyi Film ve Diziler

Popüler dizi ve film platformu Netflix, Ocak ayı takvimini açıkladı. Heyecanla beklenen, "Kulüp" dizisinin 2. kısmı, Engin Altan Düzyatan'ın başrolde olduğu "Babamın Kemanı", bol ödüllü "After Life"ın 3. sezonu bu ay Netflix kataloğuna eklenecek yapımlar arasında. Ayrıca eskimeyen mizahıyla "The Office" dizisi de tüm bölümleriyle Netflix'te olacak. Aralık ayı listesine halen göz atmadıysanız kaçırdığınız yapımları buradan görebilirsiniz. Bu listede ise sizin için Ocak ayında Netflix'e gelecek en iyi dizi ve filmleri derledik. İyi seyirler... 

1. Kulüp

1. Sezon, 2. Kısım - 6 Ocak

Oyuncular: Gökçe Bahadır, Salih Bademci, Metin AkdülgerAsude Selma Kalebek

1950'li yıllarda İstanbul'da geçen dizide, 17 yıllık bir ayrılığın ardından bir araya gelen bir anne ve kızının hikayesine ortak oluyoruz. Hapis yatmış olan Matilda, 1950'li yılların en ünlü gece kulüplerinden birinde çalışmıştır. Matilda'nın tek kızı Raşel, o hapisten çıkana kadar annesini hiç tanımamıştır. Kızı ile sağlıklı bir ilişki kurmaya çabalayan Matilda, Raşel'i o dönemlerde Pera'nın belalısı olan Fıstık İsmet adında bir adamdan uzak tutmaya çalışır. Matilda bir yandan da patronu Orhan, gece kulübünde yönetici olarak çalışan Çelebi ve kaprisli sanatçı Selim'in egoları ile de mücadele etmek durumundadır.

 

2. After Life

3. Sezon - 14 Ocak

Oyuncular: Ricky Gervais, David BradleyAshley Jensen

Tony (Ricky Gervais) mükemmel bir hayata sahiptir. Fakat karısı Lisa'nın ölümünden sonra onun için her şey değişir. Kendine yeni bir yol çizmeye karar veren Tony, çok uzun yaşayarak dünyayı cezalandırma niyetindedir. Yaşadığı sürece canı ne isterse onu yapacaktır. Kendisini ve hiç kimseyi umursamamanın bir süper güç olduğunu düşünür. Ancak etrafında tanıdığı herkes eskiden iyi bir adam olarak bildikleri Tony'ye destek olmaya kararlıyken bu yeni hayatı sürdürmesi hiç de kolay olmayacaktır. 

3. The Office

Tüm Sezonlar - 15 Ocak

Oyuncular: Steve Carell, Rainn WilsonJohn KrasinskiJenna Fischer

Yılların eskitemediği komedi dizisi "The Office" tüm sezonlarıyla Netflix'e geliyor.

Vasat bir kağıt şirketinde şube müdürü olan Michael Scott çalışanlarının günlük yaşamlarını takip eder. Şirketi başarılı tutmak için gerekenleri yapmaya çalışan Scott bunu oldukça mizahi ve tuhaf yollarla yapar.

4. Babamın Kemanı

21 Ocak

Yönetmen: Andaç Haznedaroğlu

Süre: 112 dk

Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Belçim Bilgin, Selim Erdoğan

Küçük bir kız, yaşadığı kaybın üstesinden gelmeye çalışır. Bu süreçte o, kendisine mesafeli olan amcası ile arasında bir bağ kurmaya çalışır. Onları bir araya getirecek ortak nokta ise müziğe olan tutkularıdır.

5. Münih: Savaş Yaklaşıyor

21 Ocak

Yönetmen: Christian Schwochow

Süre: 123 dk

Oyuncular: George MacKayJeremy IronsJannis Niewöhner

1938 sonbaharında, Münih'te yolları kesişen İngiliz devlet memuru ve Alman diplomat, Avrupa'da savaşı önlemek için bir plan kurar. Robert Harris’in kitabından uyarlandı.

6. Ozark

4. Sezon, 1. Kısım - 21 Ocak

Oyuncular: Jason BatemanLaura LinneyJason Butler Harner

Dizide Chicagolu bir finans danışmanının, uyuşturucu karteliyle anlaşmazlığa düştükten sonra ailesini Missouri’nin Ozark bölgesine yerleştirmesi ve bunun üzerine gelişen olaylar anlatılıyor. Byrdes çifti ve çocukları Charlotte ile Jonah, her anlamıyla sıradan bir hayat sürmekte olan sıradan bir Amerikan ailesidir. Bunu bozan tek bir durum vardır, o da Marty'nin işi. Chicago'da finans danışmanlığı yapan Marty, aynı zamanda Meksika'daki en büyük uyuşturucu kartelinin en iyi para aklama aracıdır. İşler ters gider ve Marty, ailesini Chicago'nun gökdelenlerinden uzağa taşımaya karar verir. Onları Missouri'nin Ozark olarak bilinen Lazy Lake bölgesine yerleştirir. Dizi, suç, dram ve gerilim türlerinin bir karışımı niteliğinde.

7. Snowpiercer

3. Sezon (Her hafta yeni bölüm) - 25 Ocak

Oyuncular: Jennifer ConnellyDaveed Diggs, Sean Bean

Dizi, 2013 yapımı aynı isimli filmin geçtiği evrende yer alacak. Dünyayı donmuş ve yaşanamaz hale getiren felaketin ardından insanlık; dünyayı dolaşan ve insanların, içinde farklı sınıflar halinde yaşadığı bir trenin içinde hayatını sürdürmektedir.

8. In from the Cold

In from the Cold

1. Sezon - 28 Ocak

Oyuncular: Margarita LevievaIvanna Sakhno

Eski bir Rus casusu olarak ortaya çıkan Amerikalı bekar bir anne, sinsi bir düşmana karşı bir savaşta aile hayatı ve benzersiz şekil değiştirme becerileri arasında denge kurmak zorundadır.

9. Home Team

28 Ocak

Yönetmen: Charles Kinnane

Süre: 95 dk

Oyuncular: Kevin James, Rob SchneiderTaylor Lautner

New Orleans Saints baş antrenörü Sean Payton, Saints' Bountygate skandalındaki rolü nedeniyle tüm 2012 sezonu için askıya alınınca, oğlunun 6. sınıf futbol takımına koçluk yapmaya başlar. 

10. Angry Birds: Yaz Çılgınlığı

1. Sezon - 28 Ocak

Genç kuşlar Red, Chuck, Bomb ve Stella, tüylü kampçı arkadaşlarıyla birlikte yüksekten uçan eğlencelerle dolu bir yaz için Splinterwood Kampı'na gidiyorlar!

11. The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

1. Sezon - 28 Ocak

Oyuncular: Kristen Bell, Tom Riley, Mary Holland

Başlangıçta adı The Woman in the House olan ancak sonra The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window olarak değiştirilen Rachel Ramras, Hugh Davidson ve Larry Dorf tarafından yaratılan televizyon mini dizilerini yayınlayan yeni bir Amerikan kara komedi gerilim filmidir. 

Kalbi kırık Anna (Bell) her gün şarabını alıyor, pencereden dışarı bakıyor, hayatın onsuz geçtiğini izliyor. 

Ancak caddenin karşısına yakışıklı bir komşu taşındığında Anna tünelin sonunda bir ışık görmeye başlar.  Bu, korkunç bir cinayete tanık olana kadar… Yoksa gördü mü?