Aralık Ayında Netflix'e Gelecek En İyi Filmler ve Diziler

Popüler dizi ve film platformu Netflix, Aralık ayı takvimini açıkladı. Bu ay Netflix üyelerini, 7 dizi ve 5 film bekliyor. Aralık ayında platformda pek çok büyük yapım da yer alıyor. La Casa de Papel’in heyecanla beklenen 5. sezon, 2. kısmı, The Witcher’ın 2. sezonu, yıldızlarla dolu kadrosuyla büyük ilgi çeken Don't Look Up ve festivallerde övgüyle karşılanan The Power of Dog bu ay Netflix kataloğuna eklenecek yapımlar arasında. Kasım ayı listesine halen göz atmadıysanız kaçırdığınız yapımları buradan görebilirsiniz. Bu listede ise sizin için Aralık ayında Netflix'e gelecek en iyi dizi ve filmleri derledik. İyi seyirler... 

 

1. The Power of the Dog (1 Aralık)

1 Aralık

Baskıcı ve karizmatik bir çiftlik sahibi Phil Burban, erkek kardeşinin eve getirdiği yeni eşine ve kadının oğluna yapmadığı zalimliği bırakmaz ta ki sevilme ihtimali ile karşı larşıya kalana kadar. Jane Champion'un yönetmen koltuğunda olduğu, Benedict Cumberbatch ve Kristin Dunst'ı başrollerde izlediğimiz film gösterildiği festivallerden övgülerle ayrıldı. 

2. La Casa de Papel - 5. Sezon 2. Kısım (3 Aralık)

5. Sezon 2. Kısım - 3 Aralık

Dördüncü sezonunun sonunda, planlanan İspanya Merkez Bankası soygunu darmadağın olurken ellerinden kurtulan bir rehine Nairobi’yi öldürmüştü. Bu sırada ekibi kurtarmaya çalışan Profesör ise Alicia Sierra tarafından yakalanmıştı. Artık son sezonuna geldiğimiz La Casa de Papel’in 5. sezon 2. kısmı 5 bölümden oluşuyor.

3. Voir: Filmlerin Gücü (6 Aralık)

6 Aralık

Yapımcıları arasında David Fincher ve David Prior gibi isimlerin olduğu bu belgesel dizi, sinemaseverleri heyecanlandıran, hayrete düşüren, zorlayan ve sonsuza kadar değiştiren film sahnelerini derin bir bakış getirecek.

4. 4- The Unforgivable (10 Aralık)

10 Aralık

Sandra Bullock'u başrolde izleyeceğimiz The Unforgivable, bir kadının kendisinin geçmişini unutmayı reddeden toplumda var olma mücadelesini anlatıyor. Filmde hapishaneden salıverilen Ruth Slater, uzun zamandır görmediği kız kardeşini aramaya başlar.

5. 5- Bekle Bizi Vahşi Doğa! (10 Aralık)

10 Aralık

İnsanların onlara her gün canavarlarmış gibi baktığı, Avustralya Tabiat Parkı'nda kilitli tutulan bir grup vahşi hayvan, bir kaçış planı yapar. Dışarı çıkmayı sabırsızlıkla bekleyen hayvanlar, bu süreçte kendilerini büyük bir maceranın içinde bulur. Isla Fisher, Eric Bana, Guy Pearce gibi isimleri seslendirme kadrosunda bulunduran bu animasyon film, hem çocuklar hem yetişkinler için keyifli bir seyirlik. 

6. 6- The Witcher - 2. Sezon (17 Aralık)

2. Sezon - 17 Aralık

Netflix’in bugüne kadar çektiği en büyük bütçeli orijinal yapımlardan The Witcher, Andrzej Sapkowski‘nin, aynı adlı ve romanı ve romandann esinlenenn video oyunu serisinden uyarlandı. İlk sezonu karışık tepkiler alan The Witcher, 2. sezonuyla nihayet dönüyor. Henry Cavill'in hayat verdiği yaratık avcısı Rivialı Geralt’ın hikayesine odaklanan dizinin yeni sezonunda, Geralt‘ın akıl hocası Vesemir'i de göreceğiz.

7. 7- Emily in Paris - 2. Sezon (22 Aralık)

2. Sezon - 22 Aralık

Hayalini kurduğu pozisyon kendisine teklif edilince Paris'e taşınan iChicago'lu pazarlama uzmanı Emily Cooper'ın maceralarına odaklanan eğlenceli dizi 2. sezonuyla dönüyor.

8. 8- The Hand of God (15 Aralık)

15 Aralık

Yönetmen Paolo Sorrentino'nun en kişisel filmi sayılan The Hand of God, 1980'lerde Napoli'de futbola duyduğu sevginin peşinden giderken bir aile trajedisiyle karşı karşıya kalan genç Fabietto'ya odaklanıyor. O sırada farkında olmasa da Fabietto'yu yönetmenlik yoluna iten belirsiz ama parlak bir gelecek bekliyordur. The Hand of God'ın 94. Akademi Ödülleri için İtalya'nın "En İyi Yabancı Film" kategorisinde aday gösterdiği film olduğunu da not düşelim. 

9. 9- Don't Look Up (24 Aralık)

24 Aralık

Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Jennifer Lawrence, Timothee Chalamet, Jonah Hill ve daha nice yıldızı barındıran film için heyecan dorukta. Bu zengin kadrolu film, rotasından çıkan bir meteorun Dünya'ya çarpacağına inanan iki astronomun, medyayı ve insanlığı kendilerine inandırma çabasını konu ediniyor.

10. 10- Cobra Kai - 4. Sezon (31 Aralık)

4. Sezon - 31 Aralık

Karete Kid filminin devamı sayılabilecek Cobra Kai, 1984 All Valley Karate Turnuvası'ndaki son yüzleşmenin otuz yıl sonrasında geçiyor. Johnny Lawrance karakterini odağına alan yapım, eski zamanlara dönmek isteyen Lawrence'ın Cobra Kai dövüş okulunu açmasından sonraki maceralarını anlatıyor. Will Smith‘in de yapımcılar arasında yer aldığı dizi ilk çıktığı günden itibaren oldukça sevilen bir yapım haline geldi.