Haziran Ayında Netflix’e Gelecek En İyi Film ve Diziler

Popüler dizi ve film platformu Netflix, Haziran 2022 takvimini açıkladı.

Heyecanla beklenen, "Peaky Blinders" 6. sezon, Netflix'in yeni yerli yapımları "Kuş Uçuşu" ve "Aşkın Kıyameti" bu ay kataloğa eklenecekler arasında. Mayıs ayı listesine halen göz atmadıysanız kaçırdığınız yapımları buradan görebilirsiniz.

Bu listede ise sizin için Haziran ayında Netflix'e gelecek en iyi dizi ve filmleri derledik. İyi seyirler...

1. Kuş Uçuşu

Dizi - 3 Haziran

Tür: Dram

Yönetmen: Deniz Yorulmazer

Oyuncular: Birce AkalayMiray Danerİbrahim Çelikkol

Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolda yürüme biçimleri X kuşağına göre artık bambaşkadır. Genç bir kadın olan Aslı da kariyer basamaklarını tırmanmak için çok çalışmaya güvenmek yerine "kuş uçusu" gitmeye çalışır. Yeni dünyanın yöntemleriyle en üste ulaşmaya çalışan Aslı, amacına ulaşabilecek midir?

2. Hustle

Film - 8 Haziran

Tür: Dram, Komedi

Yönetmen: Jeremiah Zagar

Oyuncular: Adam SandlerQueen Latifah, Robert Duvall

Artık zamanı geçmiş bir basketbol scoutının İspanya sokaklarında oynayan bir genç oyuncuyu keşfetmesini ve NBA’e geri dönmek için bir fırsat olarak görmesini merkezine alan filmin başrolünde Adam Sandler var. Ayrıca ünlü basketbol oyuncusu LeBron James de filmin yapımcıları arasında. 

3. Peaky Blinders

Dizi - 6. Sezon -  10 Haziran

Tür: Dram, Suç

Oyuncular: Cillian MurphyPaul AndersonSophie Rundle

İngiliz yapımı bir dizi olan Peaky Blinders, on dokuzuncu yüzyılın son yarısı ile yirminci yüzyılın başlarında geçmekte olan bir öyküyü konu almaktadır. Tür olarak dram türünde yer alan dizide Cillian Murphy ve Sam Neill gibi önemli oyuncular yer almaktadır. Dizi de bir çete, mafya ve bu mafyadan sorumlu olarak görev yapan bir polis şefi konu alınmaktadır. Bir dönem dizisi olarak adlandırabileceğimiz yapımda tarihsel öğelere ve tarihsel dönem içerisindeki yapılara dikkat çekilmiştir. O dönemin çetelerini ve çeteler ile halkın mücadelesini güzel bir biçimde anlatan dizi, kostüm, çevre, eşya olarak da tam olarak anlatmak istediği dönemi yansıtmaktadır. Dönem dizilerinin en önemli sorunu olan tarihsel uyum bu dizide oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Dram ve aksiyon türünde dizi sevenler ve bu dizi türünün tarihsel dönem olarak yansıtılmasından hoşlananlar için oldukça harika bir dizi olan Peaky Blinders o tarihlerdeki çete, mafya olgusunu iyi bir şekilde işlemiştir. Bu diziyi izlemek için bir başka nedeniniz ise o tarihlere bir tanıklık yapabilmek olabilir.

4. God's Favorite Idiot

Dizi - 1. Sezon - 15 Haziran

Yönetmen: Michael Mcdonald

Tür: Komedi

Oyuncular: Melissa McCarthyBen FalconeRahel Romahn

Basit ve tatlı bir adam olan Clark, Tanrı'nın kötülükle savaşmak için seçeceği en son kişiydi. Ne var ki kutsal bir mesajı yaymak ve dünyayı kurtarmak artık onun görevi.

5. Spiderhead

Film - 17 Haziran

Yönetmen: Joseph Kosinski

Tür: Dram, Suç

Oyuncular: Miles TellerChris HemsworthJurnee Smollett-Bell

Yakın bir gelecekte geçen “Spiderhead” hüküm giymiş suçluların, cezalarını kısaltmak adına tıbbi denekler olarak kullanılmasını odağına alıyor. Deney için testlere girmeyi kabul etmiş iki suçlunun, duyguları değiştiren bir ilacı denemeleri, onların geçmişlerinde yaşadıkları olaylarla boğuşmasına ve çeşitli yan etkilere maruz kalmasına neden olur. Deneyin gerçekleştiği tesisi ise bu programın öncüsü dahi bir bilim insanı yönetmektedir.

6. Aşkın Kıyameti

Aşkın Kıyameti

Film - 20 Haziran

Yönetmen: Hilal Saral

Tür: Dram

Oyuncular: Pınar DenizBoran Kuzum, Yiğit Kirazcı

Reklam ajansı iflas ettikten sonra, borçlanan Fırat, gittiği yoga inziva yerinde bir şarkıcıya aşık olur ve hayallerini gerçekleştirme yolculuğuna çıkar.

7. The Umbrella Academy

Dizi - 3. Sezon - 22 Haziran

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram

Oyuncular: Elliot PageAidan GallagherRobert Sheehan

Umbrella Academy bünyesinde bulunan ve birbirleriyle pek anlaşamayan süperkahramanlardan oluşan sorunlu bir aile, babalarının ölümü ardındaki gizemi ve çok daha fazlasını çözmek için bir araya gelir. 

8. Man vs Bee

Dizi - 1. Sezon - 24 Haziran

Yönetmen: David Kerr

Tür: Komedi

Oyuncular: Rowan AtkinsonDaniel FearnChizzy Akudolu

Lüks bir malikanede oturan bir adam kendini bir arıyla savaşta bulur. Kim kazanacak ve bu süreçte ne gibi onarılamaz hasarlar olacak?

9. Torontolu Adam

Torontolu Adam

Film - 24 Haziran

Yönetmen: Patrick Hughes 

Tür: Aksiyon, Komedi

Oyuncular: Kevin HartWoody HarrelsonKaley Cuoco

Hikaye, Toronto'dan Adam olarak bilinen dünyanın en ölümcül suikastçısının ve bir New York City'nin Airbnb'de karşılaştığı en ölümcül suikastçının başlangıç ​​noktası olarak yanlış bir kimlik vakasını kullanıyor. Bir kişilik çatışması ve ölümcül katillerle bir çatışma başlar.

10. La Casa de Papel: Kore

Dizi - 1. Sezon - 24 Haziran

Yönetmen: Kim Hong Sun

Tür: Aksiyon, Dram, Gizem, Suç

Oyuncular: Park Hae-sooYunjin KimJun Jong-seo

Gizemli Profesör yakında birleşecek Kore'nin yeni basılan paralarını çalmak için Kuzey ve Güney Kore'den bir grup yetenekli hırsızı etrafında toplar.