Eylül Ayında Netflix’e Gelecek En İyi Film ve Diziler

Popüler dizi ve film platformu Netflix, Eylül 2022 takvimini açıkladı.

Heyecanla beklenen Fatih Terim belgeseli "Terim," Netflix'in yeni yerli yapımı "Aşıklar Bayramı" ve Ana De Armas'ın Marilyn Monroe'yu oynayacağı "Blonde" bu ay kataloğa eklenecekler arasında. Ağustos ayı listesine halen göz atmadıysanız kaçırdığınız yapımları buradan görebilirsiniz.

Bu listede ise sizin için Eylül ayında Netflix'e gelecek en iyi dizi ve filmleri derledik. İyi seyirler...

1. Aşıklar Bayramı

Film - 2 Eylül

Tür: Dram

Yönetmen: Özcan Alper

Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Settar Tanrıöğen, Pınar Göktaş

Film, ünlü bir halk ozanı olan Heves Ali ve avukat oğlu Yusuf’un pişmanlık, öfke, merak ve yirmi beş yıllık hasretle dolu öyküsüne odaklanıyor. Yapım, Kemal Varol’un aynı adlı romanından uyarlandı.

2. Devil in Ohio

Film - 2 Eylül

Tür: Dram, Gizem, Suç

Yönetmen: Leslie Hope , John Fawcett , Steven A. Adelson , Brad Anderson

Oyuncular: Emily Deschanel, Stacy Farber, Alisha Newton

Bir psikiyatr, gizemli bir tarikattan kaçan bir kızı korumaya alır. Ancak kızın gelişi, kendi ailesi için de tehlike yaratınca kadının tüm dünyası altüst olur.

3. Rick and Morty

Dizi - 6. Sezon - 5 Eylül 

Tür: Animasyon, Bilim Kurgu, Aksiyon, Komedi

Yönetmen: Juan Jose Meza-Leon

Oyuncular: Justin RoilandChris ParnellSpencer Grammer

Çılgın bilim insanı Profesör Rick ve torunu Morty’nin boyutlar arası tuhaf ve tehlikeli yolculuklarını konu alan yetişkinlere yönelik çizgi dizi.

4. Cobra Kai

Dizi - 5. Sezon - 9 Eylül

Tür: Aksiyon, Dram, Komedi

Yönetmen: Jon Hurwitz , Hayden Schlossberg , Jennifer Celotta

Oyuncular: Ralph MacchioWilliam Zabka, Xolo Maridueña

"The Karate Kid" filmindeki olaylar ve 1984 All Valley Karate Turnuvası'ndaki son yüzleşmeden otuz yıl sonra, Johnny Lawrence boşa harcanan bir hayat yaşamış işsiz bir tamircidir. Ancak zorbalığa uğrayan bir çocuk olan Miguel'i kurtardığında, ünlü Cobra Kai dövüş sanatları atölyesini yeniden kurmak için gereken ilhamı alır. Hayatını yeniden düzene sokmak, kendisini artık başarılı bir işadamı olan eski düşmanı Daniel LaRousso ile yeniden karşı karşıya getirir. Daniel, hocası Bay Miyagi'nin ölümünden bu yana yaşamında önemli bir şeylerin eksikliğini hissetmektedir. Johnny'nin oğlu Robby, istemeden Daniel'ın kanatları altına girer Bay Miyagi'ye layık bir dövüşçü olarak yetişmeye başlar. Johnny ve Daniel bir kez daha birbirlerinin en azılı rakibi olacaktır.

5. End of the Road

Film - 9 Eylül - 89 dakika

Tür: Dram, Gerilim, Suç

Yönetmen: Millicent Shelton

Oyuncular: LudacrisBeau BridgesQueen Latifah

Yakın zamanda dul kalan anne Brenda, bir cinayet ve kayıp bir çanta dolusu para onları tehlikeye attığında, üzücü bir yolculuk sırasında ailesini korumak için savaşır.

6. Terim

Dizi - 15 Eylül 

Tür: Belgesel

Yönetmen: Altuğ Gültan, Burak Aksoy

Oyuncular: Fatih Terim (kendisi)

Netflix yapımı 4 bölümlük belgesel dizi, "İmparator" lakaplı ünlü futbol antrenörü Fatih Terim'in 1996-2022 yılları arasındaki kariyerine odaklanıyor.

7. İntikam Kankam

Film - 16 Eylül - 118 dk

Tür: Komedi

Yönetmen: Jennifer Kaytin Robinson

Oyuncular: Maya HawkeSophie TurnerCamila Mendes

Lüks bir özel lisede tahttan indirilen popüler kız, ortak düşmanlarından intikam almak için kendi halinde yeni öğrenciyle gizli bir anlaşma yapar.

8. Blonde

Film - 23 Eylül - 166 dk

Tür: Dram, Tarih

Yönetmen: Andrew Dominik

Oyuncular: Ana De Armas, Adrien BrodyGarret Dillahunt

Joyce Carol Oates’in Pulitzer ve National Book Award ödüllerine layık görülmüş kitabından uyarlanacak olan filmin Marilyn Monroe olarak tanıdığımız Norma Jean Baker’ın hayatına dair çıkan şehir efsanelere odaklanması bekleniyor. Monroe hakkında çıkan söylentilerle gerçekleri karşılaştıran kitap, satış rekorlarına imza atmıştı.

9. Lou

Film - 23 Eylül 

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Anna Foerster

Oyuncular: Jurnee Smollett-BellLogan Marshall-Green, Allison Janney

Bir fırtına koparken küçük bir kız kaçırılır. Küçük kızın annesi, kızını kaçıran kişinin peşine düşmek için, komşusu olan gizemli kadınla el ele verir. Fakat bu yolculuk onların sınırlarını zorlayacak ve geçmişlerindeki şaşırtıcı sırları açığa çıkaracaktır.

10. Entergalactic

Film - 30 Eylül 

Tür: Animasyon, Dram

Yönetmen:  Fletcher Moules

Oyuncular: Timothée ChalametKeith David, Vanessa Hudgens

Jabari, gerçek başarının eşiğinde, sokak giyimi giymiş büyüleyici bir sanatçı.  Yeni ve havalı fotoğrafçı komşusu Meadow ile bir tesadüf eseri karşılaşan Jabari, hayatında aşka yer açıp açamayacağını anlamak zorundadır.