Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Diziler (28 Kasım - 4 Aralık)

Netflix Türkiye 28 Kasım - 4 Aralık 2022 haftasında en çok izlenen 10 diziyi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen dizileri listeledi. Listede başı bu hafta  Tim Burton'ın "Wednesday"i çekerken onu 2. sırada, yerli distopik bilim-kurgu "Sıcak Kafa" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

1. Wednesday

Orijinal İsmi: Wednesday

Yönetmen: Tim Burton
Yapımı: 2022 - ABD

1. Sezon

Wednesday Addams'ın tuhaf Nevermore Akademisi'nde bir öğrenci olduğu yıllarını anlatıyor. Gönülsüz geldiği bu okulda Wednesday, kendini gizemli bir maceranın içinde buluyor.

2. 1899

1. Sezon

Londra'dan New York'a eski kıtayı terk etmek üzere batıya giden bir göçmen gemisinde insanlar, yeni yüzyıla ve yurtdışındaki geleceklerine dair umut doludurlar. Fakat, açık denizde yüzen başka bir göçmen gemisi keşfettiklerinde, yolculukları beklenmedik bir yola sapar. Gemide buldukları şey, vaat edilmiş topraklara geçişlerini korkunç bir kabusa çevirecektir

3. Sıcak Kafa

Konuşma yoluyla yayılan bir delilik salgını olan abuklamanın sarstığı dünyada, eski dilbilimci Murat Siyavus, bu hastalıktan gizemli bir şekilde etkilenmeyen tek kişidir. "Acımasız Salgınla Mücadele Kurumu" peşine düşen Murat, güvenli bölgeyi terk etmek ve İstanbul'un gizemli sokaklarının yıkıntıları arasında kaçmak zorunda kalır. 

4. Élite

6. Sezon

Okullarının yıkılmasıyla seçkin bir özel okula gitmeye hak kazanmış işçi sınıfından olan 3 gencin okulun zengin öğrencileriyle çatışması, sınıf arkadaşlarından birinin öldürülmesi ile gerilimin dozunu iyice artıracaktır.

5. The Crown

5. Sezon

İngiliz Kraliyet ailesinin hayatının iç yüzüne kurgusal bir pencereden ışık tutan "The Crown" 5. sezonunda 1991 ve 1997 yılları arasına odaklanıyor

6. Rick and Morty

Orijinal İsmi: Rick and Morty

Süre: 22dk
Yönetmen: Juan Jose Meza-Leon
Yapımı: 2013 - ABD

6. Sezon

Çılgın bilim insanı Profesör Rick ve torunu Morty’nin boyutlar arası tuhaf ve tehlikeli yolculuklarını konu alan yetişkinlere yönelik çizgi dizi.

7. Kan, Seks ve Krallık

Orijinal İsmi: Blood, Sex and Royalty

Süre: 42dk
Tür: Belgesel , Dram
Yönetmen: James Bryce
Yapımı: 2022 - İngiltere

1. Sezon

Britanya kraliyet dramasına çağdaş bir yorum getiren bu ateşli dizi, tarihin en amansız, en seksi ve en çok iz bırakan hükümdarlarının hayatına bir bakış sunuyor.

8. DAHMER - Canavar: Jeffrey Dahmer’ın Hikâyesi

Orijinal İsmi: Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Tür: Dram , Suç
Yönetmen: Carl Franklin , Janet Mock
Yapımı: 2022 - ABD

1. Sezon

Milwaukee Canavarı'nın hikayesi, kurbanların ve Wisconsin'de uzun süre devam eden bir ölüm çılgınlığına sebep olan polis beceriksizliğinin bakış açısından anlatılıyor

9. Erşan Kuneri

Orijinal İsmi: Erşan Kuneri

Tür: Komedi
Yönetmen: Cem Yılmaz
Senarist: Cem Yılmaz
Yapımı: 2022 - Türkiye

1. Sezon

Erotik film yapımcısı ve yönetmeni Ersan Kuneri'nin 70'li ve 80'li yıllardaki hikayesi.

10. Warrior Nun

2. Sezon

Gözlerini morgda açan yetim bir genç, Hale Taşıyıcısı olarak Şeytan avcısı rahibelerin gizli tarikatına seçildiğini ve süper güçlere sahip olduğunu öğrenir.