Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (5 - 11 Aralık)

Netflix Türkiye 5 - 11 Aralık 2022 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta da "Esrarengiz Canavar" çekerken onu 2. sırada, "Lady Chatterley'nin Sevgilisi" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

1. Esrarengiz Canavar

Orijinal İsmi: Troll

Süre: 104dk
Yönetmen: Roar Uthaug
Senarist: Espen Aukan
Yapımı: 2022 - Norveç

Ezeli bir trol, Norveç'teki bir dağda uyanır. Alışagelmedik kahramanlardan oluşan bir grup, bu trolün dehşet saçmasını önlemek için bir araya gelmelidir.

2. Lady Chatterley'nin Sevgilisi

Orijinal İsmi: Lady Chatterley's Lover

Süre: 126dk
Tür: Dram , Romantik
Senarist: David Magee
Yapımı: 2022 - ABD , İngiltere

Kocasına artık âşık olmadığını fark eden Leydi Chatterley, mülklerinde bekçilik yapan adamla tutku dolu bir ilişki yaşamaya başlar. D.H. Lawrence'ın romanından uyarlandı.

3. Pinokyo

Orijinal İsmi: Guillermo del Toro’s Pinocchio

Süre: 117dk
Yapımı: 2022 - ABD

Mussolini yönetimindeki İtalya’da geçen filmde faşizmin zirvede olduğu ve buna rağmen babasının isteği doğrultusunda sevgi, farklılık için mücadele eden Pinokyo’nun hikâyesini göreceğiz. Film klasikleşmiş "Pinokyo" hikayesinin daha karanlık bir versiyonunu sunuyor. 

Ünlü yönetmen Guillermo del Toro'nun Mark Gustafson ile çektiği film stop-motion animasyon formatında.

4. Benim Adım İntikam

Orijinal İsmi: My Name Is Vendetta

Süre: 90dk
Tür: Aksiyon , Gerilim , Suç
Yönetmen: Cosimo Gomez
Senarist: Cosimo Gomez
Yapımı: 2022 - İtalya

Eski bir mafya tetikçisi, ailesi eski düşmanları tarafından öldürülünce cesur kızıyla birlikte Milano'ya kaçar ve orada saklanıp intikam planı yaparlar.

5. Yüzücüler

Orijinal İsmi: The Swimmers

Süre: 134dk
Tür: Dram , Tarih
Yönetmen: Sally El Hosaini
Yapımı: 2022 - İngiltere , Türkiye

İki kız kardeş, hem yüreklerini hem de yüzme becerilerini kahramanca ortaya koyarak savaşın mahvettiği Suriye'den 2016 Rio Olimpiyatları'na uzanan bir yolculuğa çıkar.

6. Aksiyon Adamı

Orijinal İsmi: A Man of Action

Süre: 111dk
Tür: Dram , Tarih
Yönetmen: Javier Ruiz Caldera
Senarist: Patxi Amézcua
Yapımı: 2022 - İspanya

Lucio Urtubia'nın hayatından esinlenen bu dramada bir anarşist, dâhice bir kalpazanlık operasyonuyla dünyanın en büyük bankalarından birini hedef alır.

7. Çarpık Çizgiler

Orijinal İsmi: Los renglones torcidos de Dios

Süre: 155dk
Tür: Dram , Gerilim , Gizem
Yönetmen: Oriol Paulo
Senarist: Oriol Paulo
Yapımı: 2022 - İspanya

Özel bir dedektif olan Alice, paranoyayı simüle eden bir psikiyatri hastanesine yatırılır. Amacı, üzerinde çalıştığı davayla ilgili kanıt toplamaktır: belirsiz koşullar altında bir mahkumun ölümü. Ancak hapiste karşılaşacağı gerçek, beklentilerini aşacak ve kendi akıl sağlığını sorgulayacaktır. Bilinmeyen ve heyecan verici bir dünya gözlerinizin önünde belirecek. Torcuato Luca de Tena'nın aynı adlı romanından uyarlama.

8. Katakulli

Kemal hırsızlık için girdiği evde ailenin kızının sevgilisi sanılır. Kızın ağabeyleri ona iki seçenek bırakır: Ya kadınla evlenecektir ya da hırsızlık yaptığını kabul edecektir.

9. Warriors of Future

Orijinal İsmi: Warriors of Future

Süre: 101dk
Yönetmen: Yuen Fai Ng
Yapımı: 2018 - Hong Kong , Bilinmiyor

Bir meteor dünyaya dünya dışı bir varlık getirir. Gelen güçlü uzaylı yaratıklar insanlığa bir tehdit oluşturur ve Komutan Sing Lee'nin özel kuvvetleri neredeyse yok edilir. Geride hayatta kalan asker Tai Loi daha da büyük bir komplo olduğunu keşfeder.

10. Gerçeğin Peşinde

Orijinal İsmi: Random Hearts

Süre: 133dk
Tür: Dram , Romantik
Yönetmen: Sydney Pollack
Yapımı: 1999 - ABD

Washington D.C.'de polis olarak çalışan Çavuş Dutch karısı Peyton ve New Hampsire'da senatör olan Kay'ın kocası Cullen'in bulunduğu uçak düşer. Kazadan hiç kimse kurtulamamıştır. Bu olay Dutch ve Kay'in eşleri hakkındaki bazı gerçekleri aydınlatmakla kalmaz, aralarında kendilerini karı koca olarak tanıttıkları ortaya çıkmıştır. Birbirlerini hiç tanımayan Dutch ve Kay ilginç bir tesadüf sonucu bir araya gelmişlerdir. Uğradıkları ihanet bu çifti garip şekilde yaşamlarını birleştirir.