Erdal Beşikçioğlu'nu İzleyebileceğiniz Dizi ve Filmler!

5 Ocak 1970 doğumlu sevilen oyuncu Erdal Beşikçioğlu bugün 53 yaşına giriyor!

Bir çok önemli yapımda yer alarak oyunculuğuyla milyonları kendine hayran bırakan Erdal Beşikçioğlu, daima ülkemizin sevilen sanatçılarından biri olmuştur. "Behzat Ç." dizisinin efsane oyuncusu için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. 

İşte Erdal Beşikçioğlu'nun en sevilen dizi ve filmleri.

1. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Orijinal İsmi: Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

Tür: Aksiyon , Dram , Savaş
Yapımı: 2010 - Türkiye

Ankara Cinayet Bürosu Amiri Behzat Ç., telsizden duyduğu bir intihar vakasına bakmak için olay yerine gider. Arkadaşlarıyla doğum gününü kutladıktan sonra intihar ettiği sanılan genç kızın cesediyle karşılaşır. İlk gelen ekipler, kızın üzerinden çıkan 'intihar mektubunu' yeterli görüp olayın üzerinde durmamışlardır. Oysa Behzat Ç.’nin fark ettiği birtakım gariplikler aklına cinayet ihtimalini getirir. Olay mahallinde TEM’de (Terörle Mücadele Amirliği) görevli birilerinin olması olayın görünenin ötesinde, farklı boyutları olduğuna da işaret etmektedir. Ölen kız Urfalı zengin bir aileye mensuptur. Babası okuması için Ankara’ya yolladığı kızının beyninin yıkandığından, ölümünün siyasi olduğundan, örgüt tarafından infaz edildiğinden şikâyet eder. Behzat Ç. ve ekibi, Harun, Hayalet, Akbaba, Selim ve Eda, olaya bakan savcıdan aldıkları destekle işe koyulacak, |at izinin it izine karıştığı’ bu vakayı çözmek için karmaşık bir mücadelenin içine girecektir.

2. Barda

Orijinal İsmi: Barda

Süre: 92dk
Tür: Dram , Gerilim , Suç
Yönetmen: Serdar Akar
Senarist: Serdar Akar
Yapımı: 2007 - Türkiye

Bir grup genç, arkadaşlarının işlettiği barda son biralarını içip eve dönecekken geç vakitte içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silahla alıkonulurlar. Elleri, ayakları, ağızları bağlanan gençler sabaha kadar dayak, işkence ve tecavüze maruz kalırlar. Kendilerini alıkoyan grubun görünürde hiçbir amacı yoktur. Yaşları 20 ile 45 arasında değişen bu grup, hayatlarında eksik kalan her şeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartırlar.

3. Vali

Orijinal İsmi: Vali

Süre: 110dk
Tür: Dram , Tarih
Yönetmen: Çağatay Tosun
Yapımı: 2009 - Türkiye

Karakteri, güçlü iradesi, sıradışı fikirleri ve enerjisiyle halkın güvenini kazanmış bir devlet adamı olan Vali Recep Yazıcıoğlu’nun, en son görev yaptığı Denizli ilinde başından geçen ilginç olayların anlatıldığı filmde; ucu uluslararası örgütlere ve gizli servislere dayanan esrarengiz olaylar beyazperdeye yansıyacak.

4. Hakim

Orijinal İsmi: Hakim

Süre: 115dk
Tür: Dram
Yapımı: 2022 - Türkiye

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden Your Honor uyarlaması olan Hakim, farklı konusuyla öne çıkıyor. Dizide, yıllarca adaleti sağlamak adına çalışan bir hakimin oğlunun suça karışmasıyla birlikte yaşadıkları ele alınıyor. Hakimin yaşadığı trajik olayları işleyecek olan dizi, adalet ve vicdan arasında nasıl bir ilişki olduğunu da izleyiciye sunuyor.

5. Çekiç ve Gül: Bir Behzat Ç. Hikayesi

Başkomiser Behzat Ç., Cinayet Büro Amirliği'nde görevinin başındadır. Fakat Akbaba ve Hayalet’le birlikte bütün Cinayet Büro aldıkları kötü bir haberle sarsılır. Cinayetin kedisi Gaspi Ç., öldürülmüştür… Behzat Ç. ve ekibi bir yandan Gaspi Ç.’nin cinayetini araştırırken diğer yandan Ankara’yı korkuya boğan bir seri katilin peşine düşerler. Ama bu süreçte tek bir katille değil, güçlü bir aile, kanlı infazlar ve derin bağlantılar ile karşılaşacaklardır.

6. 46

Orijinal İsmi: Kırkaltı

Tür: Gizem , Suç
Yönetmen: Serdar Akar
Senarist: Ercan Mehmet Erdem
Yapımı: 2015 - Rusya

Erdal Beşikçioğlu’nun canlandırdığı karakter Türkiye’nin sayılı genetik profesörleri arasında gösteriliyor. Tedavisi mümkün olmayan bir hastalık sonucu 5 yıldır komada olan kız kardeşini (Yasemin Allen) yaşatmaya çalışan profesör kendisini bu hastalığın çaresini bulmaya adamış. Zamanla yalnızlaşan ve etrafındaki pek çok kişinin yarı yolda bıraktığı karakterimiz bu yolda binlerce hastaya umut olabilecek bir ilaç keşfediyor ve kendisini bir anda büyük bir olay örgüsünün içerisinde buluyor. İnandığı gerçeğin peşinden koşan profesör için artık hiç bir şey eskisi gibi olamayacaktır ve bu sır tanıdığı tanımadığı pek çok kişinin hayatını değiştirecektir.

7. Kağıt Ev

Orijinal İsmi: Kağıt Ev

Süre: 120dk
Tür: Dram
Yönetmen: Şenol Sönmez
Yapımı: 2021 - Türkiye

Cihan ve Aylin Fırtına, oğulları Mert (19), büyük kızları Cemre (16) ve küçük kızları Melisa (7) ile; mutluluk ve refah içinde, imrenilecek bir hayat yaşamaktadır. Kariyerleri, evleri, hayatları… Kısacası çizdikleri aile tablosu mükemmeldir. Ama bu mükemmel hayatları tek bir yanlış anlama ile darmadağın olur. Onlar hem çocuklarını hem de ailelerini korumak için her şeyi göze almak zorundadırlar.

8. Bergen

Orijinal İsmi: Bergen

Süre: 145dk
Tür: Dram
Yönetmen: Caner Alper , Mehmet Binay
Yapımı: 2022 - Türkiye

Türk arabesk şarkıcısı Bergen, hayatındaki tüm zorluklara rağmen ayakta kalma mücadelesi vermektedir. "Acıların Kadını" lakaplı ünlü arabesk sanatçısı Bergen’in hayatının anlatıldığı bu filmde Bergen'e Farah Zeynep Abdullah hayat veriyor. 

9. Kapı

Orijinal İsmi: Kapı

Süre: 110dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Nihat Durak
Yapımı: 2018 - Türkiye

Yakup ve Şemsa üç çocukları ve torunlarıyla birlikte Berlin’de yaşayan Süryani bir ailedir. Yirmi beş yıl önce Mardin’den Berlin’e göç etmişlerdir. Yeni hayatlarının mutlu bir gününde Mardin’den bir telefon gelir. Bu sarsıcı telefon, yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael ile ilgilidir ve ailenin tüm acıları tazelenir. Yakup ve Şemsa onları yalnız bırakmak istemeyen torunları Nardin ile birlikte Mardin’e giderler. Bu seyahat hepsinin kişisel yolculuklarının da başlangıcı olacaktır.

10. Behzat Ç. Ankara Yanıyor

Orijinal İsmi: Behzat Ç. Ankara Yanıyor

Süre: 97dk
Tür: Aksiyon , Macera , Suç
Yönetmen: Serdar Akar
Senarist: Ercan Mehmet Erdem
Yapımı: 2013 - Türkiye

Behzat Ç.’nin yokluğunda Cinayet Büronun başına Himmet adında bir Başkomiser atanmıştır. İçişleri Bakanının öldürülmesi teşkilatta büyük bir çalkantıya yol açınca Himmet de bunu kendi açısından bir fırsata dönüştürmeye karar verir ve ekibini Terörle Mücadeleye yardımcı olmaya yönlendirir. İçişleri Bakanı öldürülmeden önce Cinayet Büro ekibi Hakkı adında bir bakkalın ve Alman Konsolosluğunda görevli Hans adında bir Almanın cinayeti üzerinde çalışmaktadır. Alman Hükümeti, cinayete gözlemci olarak Ulrike adında bir polisini görevlendirmiştir. Başkomiser Himmet, bakkal ve Almanın cinayetlerine öncelik vermez. Tahsin de bu cinayetlere bakması için Behzat Ç.’yi geçici olarak göreve çağırmaya karar verir. Ancak Behzat Ç. kararsızdır…