Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Diziler (13 - 19 Şubat)

Netflix Türkiye 13 - 19 Şubat 2023 haftasında en çok izlenen 10 diziyi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen dizileri listeledi. Listede başı bu hafta 4. sezonu ile "You" çekerken onu 2. sırada onu "Şahmaran" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak: Netflix Top 10

1. You

4. Sezon

Dizinin 4. sezonu Londra'da geçecek ve Joe burada yeni bir isim ve kişilik edinecek. Profesör Jonathan Moore'a dönüşen Joe, Kate adında bir sanat galerisi yönetmeniyle yakınlaşacak.

2. Şahmaran

Orijinal İsmi: Şahmaran

Senarist: Pınar Bulut
Yapımı: 2023 - Türkiye

1. Sezon

Şahsu, öğretim görevlisi olarak gittiği Adana'da annesini yıllar önce terk eden dedesiyle yüzleşmek konusunda kararlıdır. Bu yolculukta kendisini Şahmaran soyundan gelen Mar adında sıra dışı ve gizemli bir topluluğun içinde bulur. Aşkın ve bilgeliğin en büyük sembollerinden biri olan Şahmaran efsanesine inanan Mar ırkı, Şahsu'nun gelişiyle tarihi kehanetin tamamlanmasını beklemektedir. Şahsu ve Maran'ın yolları kesiştiğinde ise hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır...

3. Lidia Poët'in Hukuk Mücadelesi

Orijinal İsmi: Lidia Poët

Süre: 40dk
Tür: Dram , Savaş , Suç
Yönetmen: Matteo Rovere
Senarist: Guido Iuculano
Yapımı: 2023 - İtalya

1. Sezon

İtalya'nın ilk kadın avukatı Lidia Poët'in gerçek hikâyesini konu alan dizide, avukatlık yapmaktan men edilen bir kadın mahkeme kararını bozmak için temyize başvurur.

4. En Güçlü 100

Orijinal İsmi: Physical: 100

Süre: 54dk
Tür: Realite Şov
Yapımı: 2023 - Güney Kore

1. Sezon

Mükemmel fiziğe sahip yüz yarışmacı, şampiyon olmak ve nakit para ödülünü kazanmak için güçlerini, dayanıklılıklarını ve cesaretlerini sınıyor.

5. Love To Hate You

Orijinal İsmi: 연애대전

Süre: 54dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Kim Jeong-kwon
Yapımı: 2023 - Güney Kore

1. Sezon

Erkeklere mağlup olmaktan nefret eden bir avukat ile kadınlara güvenmeyen ünlü bir oyuncu için aşkın hiçbir anlamı yoktur, ta ki birbirleriyle çıkmak zorunda kalana dek.

6. Wednesday

Orijinal İsmi: Wednesday

Yönetmen: Tim Burton
Yapımı: 2022 - ABD

1. Sezon

Addams Ailesi'nin sevilen karakteri Wednesday Addams'ın maceralarına odaklanan bu spin-off dizide Wednesday, kendisi gibi sıradışı Nevermore Akademisi'nde okumaya başlıyor. 

7. Red Rose

Orijinal İsmi: Red Rose

Süre: 45dk
Tür: Dram
Yapımı: 2022 - İngiltere

1. Sezon

Bir grup serseri genç, bir uygulama indirir. Bu uygulama tehlikeli taleplerde bulunur ve ölümcül sonuçlar doğurur. Yaz tatili, gençler için kâbusa dönüşecektir. 

8. You

1. Sezon

Caroline Kepnes'in aynı adı taşıyan ve çok satan romanından uyarlanan You, "Aşk için ne kadar ileri gidebilirsiniz?" sorusunu soran bir 21. yüzyıl aşk hikayesini konu alıyor. Zeki bir kitabevi yöneticisinin yolu gelecek vaat eden bir yazarla kesiştiğinde bu soruya cevabı netleşir: O, aşk için her şeyi yapabilir! İnterneti ve sosyal medyayı sevdiği kadına yaklaşmak ve onunla ilgili en mahrem detayları toplamak için kullanan Joe Goldberg, bu büyüleyici kadını çabucak bir takıntı haline getirir. Sevdiği kadına ulaşmak için karşısına çıkacak her engeli ve kişiyi sessizce ve gaddarca ortadan kaldıracaktır.

9. Kaçak Gelinler

Orijinal İsmi: Kaçak Gelinler

Süre: 110dk
Tür: Komedi
Yönetmen: Kerem Çakıroğlu
Senarist: Engin Elgün
Yapımı: 2014 - Türkiye

1. Sezon

Biri gelinlik provasından, biri nikah masasından, biri düğün salonundan kaçan üç kadın; Almilla, Şebnem ve Kainat’ın hayatlarının aşkına yetişmek için gittikleri İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda yolları kesişir. Hayatı bir anda kesişecek ve kader ortaklıkları İstanbul’da da devam edecek, aşkı kovalayan üç kadının iç içe geçen hikayeleri, onları birbirine sımsıkı bağlayacaktır. İstanbul’a adım atar atmaz, hem de hiç farkında olmadan şöhret rüzgarına tutulan kızlarımız için hayli ışıltılı başlayan İstanbul macerası, giderek kabusa dönüşecek ve’Kaçak Gelinler’imiz, İstanbul duvarına toslayacaktır. Üstelik bu İstanbul serüveninde, hayallerindeki ‘beyaz atlı prens’ler de onları hep hayal kırıklığına uğratır ve olaylar iyice içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

10. MR. Queen

Orijinal İsmi: 철인왕후

Tür: Bilim Kurgu , Dram , Komedi
Yönetmen: Yun Seong-sik
Senarist: Park Gye-ok
Yapımı: 2020 - Güney Kore

1. Sezon

Günümüzde President’s Blue House restoranında bir şef olarak çalışan Jang Bong Hwan özgür bir ruha sahiptir ve içinden geldiği gibi davranır. Ancak bir gün uyanır ve kendini Joseon zamanında bir prensesin bedeninde bulur, bu karmaşıklığı çözmek isteyen Jang, daha büyük bir kaos yaratacaktır.