2000'lerde Kalbimizi Çalan Aktörler ve Şimdiki Halleri

TikTok trendleri ve modadaki gelişmeler sonucu 2000'lere geri dönüş yaşadığımız bugünlerde sizi 2000'lerin yakışıklıları ile tekrar buluşturuyoruz!

Saç bantları, düşük bel kotlar, rengarenk kıyafetler ve takılar ile "Y2K" modası her yerde karşımıza çıkıyor. Fakat 2000leri özümseyen bu modanın yeterince temsil edilmeyen bir kısmı varsa o da CNBC-E ve Disney Channel gibi kanallardan takip ettiğimiz mükemmel yabancı dizi ve filmlerdir! En sevdiğimiz dizi ve film yıldızların posterlerini dergilerden bulup biriktirebildiğimiz bu dönemde duvarınıza astığınız yıldızların şimdi neler yaptıklarını merak ediyor musunuz? Sizler için en popüler isimleri listeledik.

Karşınızda 2000'lerde kalbimizi çalan aktörler ve şimdiki halleri!

1. Zac Efron

Zac Efron
Doğum Tarihi: 18 Ekim 1987

2006 yılında "High School Musical" ile hayatımıza giren Zac Efron, etkileyici sesi ve sportif dans hareketleri ile pek çok gencin ilk aşkı oldu. Üç filmden oluşan seride yetenekli sporcu ve şarkıcı Troy Bolton'ı canladıran Efron, bu başarısından sonra "17 Yeniden", "Çılgın İhtiyar" ve "Muhteşem Showman" gibi popüler yapımlarda yer aldı. Şimdi 35 yaşında olan Efron, 2022 yılında Avustralya yapımı gerilim filmi "Gold", ve Amerika yapımı biyografik komedi-dram filmi "The Greatest Beer Run Ever"da yer aldı.

2. Chad Michael Murray

Chad Michael Murray
Doğum Tarihi: 24 Ağustos 1981

Chad Michael Murray, pek çok farklı gençlik filmi ve dizisinde esas kızın erkek arkadaşını veya potansiyel flörtünü canlandırmıştır. (Neden bu çocuğa bir şans vermedin Rory Gilmore?) "One Tree Hill"de Lucas Scott ve "Gilmore Girls"de Tristian DuGray olarak tanıdığımız Scott, "Bir Külkedisi Masalı" ve "Çılgın Cuma"da  2000'lerin popüler kızları Hilary Duff ve Lindsay Lohan'ın karakterlerinin kalbini çalmıştır. Son yıllarda pek çok romantik yılbaşı filminde yer alarak hayranlarını unutmadığını hissettiren Murray,  Marvel sinematik dünyasına adımını atarak Agent Carter'da Jack Thompson'ı canlandırmıştır. Aynı zamanda "Everlast" (2011) ve "American Drifter" (2017) adlı iki roman yazmıştır. "American Drifter" romanını bir diğer oyuncu Heather Graham ile birlikte yazmıştır. 41 yaşındaki oyuncu 2015 yılında kendisi gibi oyuncu olan Sarah Roemer ile evlenmiştir.

3. Jeremy Sumpter

Jeremy Sumpter
Doğum Tarihi: 5 Şubat 1989

Kimi insanlara göre çocukluktan ergenliğe geçiş, çizgi film izlemekten film izlemeye geçmek ile paralel ilerler. Bunun daha somut bir örneği ise 1953 yapımı çizgi film "Peter Pan"ı bırakıp 2004 yılı yapımı film "Peter Pan"ı izlemeye başlamak olabilir. Bunun sebebi ise sarı saçlı mavi gözlü aktör Jeremy Sumpter'ın iki boyutlu Peter Pan karşısında haksız rekabette bulunmasıdır. 34 yaşındaki oyuncu, 2022 yılında Elizabeth Treadway ile evlendi ve bir kız çocuk bekliyor. 2022 yılında Murray gibi yeni yıl filmlerine bir şans veren Sumpter'ı "Holiday Harmony" filminde izleyebilirsiniz.

 

4. Adam Brody

Adam Brody
Doğum Tarihi: 15 Aralık 1979

Chad Michael Murray gibi "Gilmore Girls"deki karakteri ile kendini sevdiren Brody, aynı zamanda "The O.C."de canlandırdığı Seth Cohen karakteriyle gönüllere taht kurmuştur. Gençlik yıllarında yakaladığı başarıyı hâlâ devam ettiren Brody, son yıllarda "Fleishman Is in Trouble" ve "Promising Young Woman"da karşımıza çıkmıştır. 43 yaşındaki Brody, 2014 yılında "Gossip Girl"ün Queen B'si Leighton Meester ile evlendi ve 2015 yılında Arlo Day isminde bir çocukları oldu. Brody'nin en yeni hâlini 17 Mart'ta vizyona girecek "Shazam! Tanrıların Öfkesi" ile görebilirsiniz!

5. Jonathan Bennett

Jonathan Bennett
Doğum Tarihi: 10 Haziran 1981

Tüm zamanların en efsanevi gençlik filmlerinden "Kötü Kızlar"ın biricik Aaron Samuels'ı da bu listede olmayı hak edenlerden. Bize matematik dersinin eğlenceli olabileceğini gösteren, 3 Ekim tarihini özel kılan Aaron Samuels'ın aktörü şimdilerde "Wedding of A Lifetime" gibi Hallmark filmlerinde oynayıp romantik tarafını göstermeye devam ediyor. 2014 yılında gey olduğunu açıklayan Bennett, aynı zamanda Hallmark'ın ilk LGBTQ filmi olan "Holiday Sitter"da oynadı ve 2022'de nişanlısı Jaymes Vaughan ile evlendi. 41 yaşındaki Bennett, oyunculuk kariyerinin yanında reality yarışma programlarında sunuculuk da yapmakta.

6. Tom Welling

Tom Welling
Doğum Tarihi: 26 Nisan 1977

Henry Cavill süper kahraman dünyası için harika bir kazanım olsa da, 1990'lar ve 2000'lerde büyüyenler için ilk Superman Tom Welling olmuştur. "Smallville"deki başarısı ve yakışıklılığı ile akıllara kazınan Welling, aynı yıllarda "Sürüsüne Bereket" serisinde de oynadıktan sonra bir süre oyunculuğa ara vermiştir. 2006 yılındaki "Superman Dönüyor" filminde oynama ihtimali oluşmuş olsa da, zamanlamanın Smallville'le çakışması üzerine rolü Brandon Routh oynadı. 2019 yılında "Batwoman" dizisi sayesinde mavi taytını tekrar giyme fırsatı yakalayan Welling, 2022 yılında rol arkadaşı Michael Rosenbaumher ile birlikte her "Smallville" bölümünü izleyip yorum yaptıkları "Talkville" isimli bir podcast yayınlamaya başladı. Şu an 45 yaşında olan Welling, 2019 yılında Jessica Rose Lee ile evlendi.