Netflix Türkiye'de En Çok İzlenen Filmler (27 Şubat - 5 Mart)

Netflix Türkiye 27 Şubat - 5 Mart 2023 haftasında en çok izlenen 10 filmi açıkladı!

Netflix Türkiye, her hafta olduğu gibi platformda en çok izlenen filmleri listeledi. Listede başı bu hafta "İyi Adamın 10 Günü" çekerken onu 2. sırada onu "Meşhur Hayalet Ernest" izledi.

"Netflix'te ne izlesem?" diye düşünenler için platformun en popüler içerikleri belki de bir fikir oluşturabilir.

Kaynak: Netflix Top 10

1. İyi Adamın 10 Günü

Orijinal İsmi: İyi Adamın 10 Günü

Süre: 124dk
Tür: Dram , Suç
Yönetmen: Uluç Bayraktar
Yapımı: 2023 - Türkiye

Mehmet Eroğlu’nun aynı adlı kitabından uyarlanan film, eski bir avukat olan özel dedektif Sadık’ın 10 günlük macerasını anlatıyor.

2. Meşhur Hayalet Ernest

Orijinal İsmi: We Have A Ghost

Süre: 127dk
Tür: Aile , Fantastik , Komedi , Korku , Macera
Yapımı: 2023 - ABD

Kevin yeni evinde Ernest adında bir hayalet olduğunu fark edince, bir gecede sosyal medya fenomeni hâline gelir. Ama Kevin ve Ernest, Ernest'ın geçmişindeki gizemi araştırmaya başlayınca CIA onları hedef alır.

3. Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV

Orijinal İsmi: Kingsglaive: Final Fantasy XV

Süre: 115dk
Yönetmen: Takeshi Nozue
Senarist: Takashi Hasegawa
Yapımı: 2016 - ABD , Japonya

Eos, bir zamanlar sihirli kristallere sahip olmuş ulusların sınırlara saygı duyarak birlikte yaşadığı bir gezegen olagelmiştir. Ancak zamanla bu kristaller ortadan yokolmuş, sadece Lucis ulusu, kristalini saklamayı başarmıştır. Bu kristalin gücü sayesinde işgalcilerden kendilerini korumayı başarmışlardır. Ancak son yıllarda müthiş bir silahlı güç oluşturan ve yayılmacı politikalar güden Niflheim, diğer ülkeleri teker teker topraklarına katmış ve gözlerini Lucis'e dikmiştir. Niflheim ile şartları çok ağır bir ateşkes imzalamak zorunda kalan ve başkent Insomnia dışında tüm topraklarını kaybeden ülkenin kaderi o andan itibaren, Kingsglaive adıyla bilinen çok özel bir orduya ve bu ordunun seçkin askeri Nyx Ulric'e bağlıdır. Film, Final Fantasy oyun serisinin 15. versiyonunun sinema uyarlaması olarak çekildi.

4. Başıboş

Orijinal İsmi: The Strays

Süre: 100dk
Tür: Gerilim
Yapımı: 2023 - İngiltere

Siyahi bir kadının özenle kurduğu ayrıcalıklı hayatı, yaşadığı şirin banliyö kasabasına iki yabancının çıkagelmesiyle altüst olur.

5. Bu Gece Benimlesin

Orijinal İsmi: Tonight You're Sleeping with Me

Süre: 93dk
Tür: Dram , Romantik
Yönetmen: Robert Wichrowski
Yapımı: 2023 - Polonya

Tutkusunu yitirmiş bir evliliğin içinde olan gazeteci, mesafeli olsa da sevgi dolu olan eşi ile hayatına yeni giren, yaşça küçük erkek arkadaşı arasında bir seçim yapmak zorundadır.

6. İlk Öpücükte Aşk

Orijinal İsmi: Love at First Kiss

Süre: 96dk
Tür: Komedi , Romantik
Yönetmen: Alauda Ruiz de Azua
Yapımı: 2023 - İspanya

Geleceği görebilen Javier, nihayet hayatının aşkının kim olduğunu öğrenir. Ancak bir sorun vardır: Hayatının aşkı, en yakın arkadaşının sevgilisidir.

7. In My Dreams

Orijinal İsmi: In My Dreams

Süre: 94dk
Tür: Dram , Fantastik , Romantik
Yönetmen: Kenny Leon
Yapımı: 2014 - ABD , Kanada

Aşkta hüsrana uğramış iki yabancı, bir çeşmeye para attıktan sonra birbirlerini rüyalarında görmeye başlar. Ancak kavuşmak için yalnızca bir haftaları vardır.

8. Mission: Impossible - Yansımalar

Orijinal İsmi: Mission: Impossible - Fallout

Süre: 147dk
Tür: Aksiyon , Macera
Yapımı: 2018 - ABD

Ters giden bir görevin ardından Ethan Hunt ve arkadaşları, zamana karşı bir yarışa girerler. Filmin çekimlerinin bir kısmı Yeni Zelanda'da yapıldı.

9. Fatale

Orijinal İsmi: Fatale

Süre: 102dk
Tür: Dram , Gerilim
Yönetmen: Deon Taylor
Senarist: David Loughery
Yapımı: 2020 - ABD

Gizemli bir kadın dedektif, tek gecelik ilişki yaşadığı evli bir adamı manipüle ederek bir cinayet planına dahil eder. Kendisini bir anda büyük bir kabusun içinde bulan adam, hem içine düştüğü sorundan kurtulmak hem de evliliğini kurtarabilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

10. Gece ve Gündüz

Orijinal İsmi: Knight and Day

Süre: 109dk
Tür: Aksiyon , Komedi
Yönetmen: James Mangold
Senarist: Patrick O'Neill
Yapımı: 2010 - ABD

Yalnız bir kadın olan June, oldukça sıradan bir yaşam sürüyordur. Kız kardeşinin evliliği için hazırlık yapan June, tesadüf eseri bir süper ajan olan Milner ile karşılaşır. June, Milner’la tanışmalarının ardından bir dizi maceranın içine düşer. Ne yaparsa yapsın, tesadüfler onları hep bir araya getirecektir.