Homeland Sezon 1

Homeland (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
66 oy

2011 - ABD

Dram

50 Dak.PT50M

Howard Gordon Chip Johannessen Gideon Raff Alex Gansa

59 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Nicholas Brody 2003'ten beri kayıp bir deniz çavuşudur ve öldü diye biliniyordur. Fakat Brody, 8 yıl sonra bir tatbikatta terorist sığınma evinde bulunur ve devlet tarafından "kahraman" olarak nitelendirilir. Carrie Anderson bir CIA memurudur ve Brody'nin El Kaide'ye çalıştığını, onlarla iş birliği yaptığını ve ABD'ye saldırı gerçekleştirme planları olduğuu düşünmektedir.

Filmi Ekleyen efran
Popüler Yorumlar
-TaMaRa- (Efsane) | 15 Aralık 2011, 23:16

Senenin en iyi yapımlarından biri desek abartmış olmayız sanırım. Konusunun çok farklı olmaması (11 eylül sonra ortadoğu kökenli terör saldırısı ihtimalleri) yapımın kalitesinden hiç bir şey götürmüyor. Bu tarz yapımları hem sinemada hem de dizilerin bazı bölümlerinde görebilirsiniz ama böyle ayrıntılı ve şüpheci yaklaşımlar kolay kolay çıkmıyor. 11 eylül sonrası paranoyanın tavan yaptığı gibi gerçeklere barmak basan yapım "olabildiğince" objektif olmasıyla da dikkat çekiyor. Herşeyden önce amerikada yayınlandığı kanal olan showtime (paralı kanal) yine bizi şaşırtmıyor ve kaliteli oyuncularla bekleneni veren bir yapım sunuyor. Yani performanslar çok iyi, dizide hemen herkesin duygu durumu karmaşık. Yani karakterlerin ne yapacağını pek kestiremiyorsunuz. Özellikle Carrie Anderson karakteri dizinin lokomotifi olduğu gibi aynı zamanda frenleyicisi de... Claire Danes yine süper bir performans sergiliyor. Nicholas Brody karakteri ise tam bir muamma. Damian Lewis'de tam bu çizgide oynuyor gerçekten. Dizinin dikkat edilmesi gereken diğer bir performansını ise Jessica Brody karakteri ile Morena Baccarin sergiliyor. V'deki donuk ve duygusuz yüz hatlarıyla bir uzaylıyı canlandıran bu kızımız burada tam bir duygu bulutu. Ne yapacağını biliyormuş gibi yapan ama aslında en ufak bir fikri bile olmayan arada kalmış bir eşi çok iyi canlandırıyor. Yani karakterlere hayran kalmamak imkansız. E konusu da iyi, 2. sezon onayı da almış. Velhasıl izleyin yani, iyi bir dizi.

0
+12
burucu (Amatör) | 21 Aralık 2011, 17:27

muhteşem bir sezon finali tahmine yer bırakmayan sürekli ters köşe yapan bi konu,tek kelimeyle 2011 in en iyi dizisi mutlaka ama mutlaka izleyin.

3
+10
Tüm yorumlar (27)
gorkem_yaman_9 (Amatör) | 30 Mart 2014, 13:39

yeni basladim guzel..

Cevap Yaz
0
0
TheBatman (Amatör) | 03 Şubat 2014, 12:13

İlk bölümünden bu yana takip ediyorum,senaryo oyunculuk ve kurgu olarak harika bir yapım ki dizi senaryosunun günümüz politik atmosferiyle paralel bir yapıda olması da cabası. Eleştirilecek yönleri yok mu? tabiki var, doguyu oryantalist gözle betimliyor mu? evet! ki bu noktada hiç bir dizinin tarafsız olabileceğini düşünmüyorum zaten. Kurtlar Vadisi ırak/filistin neyse Homeland'da onların dizi versiyonudur. Ama tek ve harika bir ayırt edici özellikleri var "KALİTE" adamlar başrolü harcarken bizimkiler (Polat, Memati, Abdülhey) üç silahşörler hesabı gittikleri yerde taş üstünde taş gövde üstünde baş komazlar ama ne garipki sonrasında burnu kanamdan kurtulanlarda onlar olurlar. Sözün özü "adamlar yapıyo arkadaş" bükemediğin eli öpeceksin. Dizinin son sezonuna gelirsek sezon finali herkes gibi beni de şaşırttı(SPOOLIER ALERT) Dexter'da nasıl rita'nın ölümüne hayret ettiysem, Homeland'da da Brody'nin harcanması bence büyük bir kayıptır. Ama bir yandan da düşünmeden edemiyorum Brody yaşasa ne olabilirdi ki aklayıp tekrar sahaya mı süreceklerdi, zaten Carrie'nin hamileliği ortalığı arap saçına çevirmişken. Zaten bu sezon dikkat ederseniz Brody'li bölümler diğerlerine göre daha az, bu da brody'nin harcanışının yegane göstergesi sanırım. Sade de gelirsek Brody'nin durumunun aksini düşündüğümüzde dizinin hangi akla hizmet devam edecegi büyük bir sorun oluşturacaktır. Carrie'nin hamileliği, Carrie- Brody aşkı, Brody'nin geçmişi hepsi 4.sezon da brody'li bir homeland için büyük sorun teşkil ederdi. 4.sezon hakkındaki dedikodulara gelirsek, muhtemelen dizi gene iran-amerika arasındaki siyasi atmosferi resmedecek tabi bu resme bir de Türkiye faktörünü de eklemek gerek, Brody'siz ama Istanbul içerikli bir homeland görür gibiyim ufukta sanırım Brody'nin yoklugu Peter Quın'le doldurulacak. Saul'a gelince Alex Gansa zaten açıkladı "Saul bu dizinin devamlı oyuncusu" diye(http://www.birdizihaber.com/2013/12/homeland-4-sezon-ipuclari-roportaj/ )
Artık 6 ekimi bekleyeceğiz bakalım Homeland bizi nasıl bir atmosfere konuk edecek.

Cevap Yaz
0
0
1289 (Profesyonel) | 29 Ocak 2014, 12:14

ilk sezon çok güzel, 2. sezonunda olayları ve kurguyu çok basit tutmaya başladıklarından hafiften zevki kaçmaya başlıyor dizinin... 3. sezonun başlarında ise olaylar o kadar basite indirgeniyor ki, çok önemli isimlere o kadar kolay ulaşılıp, o kadar kolay taraf değiştirmeleri sağlanıyor ki dizinin inandırıcılığı da zevki de uçup gidiyor ama sezonun sondan birinci bölümünde hepsini tekrar toparlıyorlar merak uyandırmayı, izleyiciyi heyecanlandırmayı beceriyorlar.. Lakin sezon finalinde izleyiciyi yeniden gerçekçilikten masal alemine, hayal dünyasına sokarak büyük hayal kırıklığına sebep oluyorlar, özellikle de Brody'nin İran Devrim Muhafızları liderini ofisinde öldürüp de elini kolunu sallayarak plakası belli araç ile hiç bilmediği Tahran'dan yakalanmadan gayet rahat bir şekilde kaçması ile tekrardan hayal aleminin doruklarına tırmanıp izleyiciyi bir anda gerçeklikten adeta tekme tokat, yaka paça dışarı atıyorlar... Açıkçası 3. sezon bende büyük hayal kırıklığı yarattı, 4. sezonu da gelecekmiş ama bana kalırsa bir son olacaksa burda olmalıydı zaten çoğu olayı bağlayıp kapatmışken final yapıp bitirmelilerdi. Çoğu kişinin 3. sezondan sonra izlemeye devam edeceğini sanmıyorum çünkü geriye işlenebilecek çok fazla bi konu kalmadı... sonuç olarak izlenebilir bir dizi ama ilerledikçe zevki azalanlardan...

Cevap Yaz
0
1
laracroft14 (Profesyonel) | 05 Aralık 2013, 04:06

3.sezon 10.bölümündeyim. Severek izlediğim bir dizi. Konusuna göre hareketli bir dizi değil, drama ön planda. Asıl izleme sebebim oyunculuklar. özellikle claire danes e hayran kaldım. imiklerini çok iyi kullanıyor . harika bi oyuncu, aldığı ödülleri hak ediyor. İzlemeyenler mutlakabaşlamalı bu diziye.

Cevap Yaz
-1
+0
feritgul3 (Figuran) | 02 Ekim 2013, 09:43

3. sezon başladı. Dizi gerçekten çok iyi bir formatta ilerliyor. Bozmazlar inşallah...

Cevap Yaz
-1
+0
Reklamı Aç
Görüşleriniz