Dövüş Kulübü

Fight Club

Bütün Fragmanlar ►
Dövüş Kulübü (1999) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.9
/ 10
9332 oy

10 Aralık 1999

1999 - ABDAlmanya

Dram

139 Dak.PT139M

Chon Kye-Young

Jim Uhls

12763 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Oregon Üniversitesinde yüksek lisansını yapan Chuck Palanhiuk'un uzak olmayan bir gelecekte geçen ve kafası karışık genç bir erkeği konu alan romanından yola çıkılarak çekilen Fight Club'da filmi anlatan, ünlü bir otomobil firmasında iyi bir işe sahiptir. Tek düze yaşamı kronik uykusuzluk sorunuyla çekilmez bir hale gelmiştir. Ailesi ve yakın bir arkadaşı olmayan Jack doktorunun tavsiyesi üzerine kanserli hastaların terapi grubuna katılır. Bu toplantılar esnasında Marla'yla tanışır o da genç adam gibi hasta olmadığı halde grubun toplantılarına katılmaktadır. Jack'in ve Marla'nın çabaları tüketici kültürünün anlamsızlığına karşı bir duruştur adeta kariyer sahibi ama yanlız insanların bir tepkisi. Jack'ın jenerasyonu ölü bir jenerasyondur. Bir yolculuk sonrası evinin yanmış olduğunu gördüğünde arayabileceği tek kişinin yolculuk sırasında tanıştığı sabun satıcısı Tyler Durden olmasıda adeta bunun bir kanıtıdır. İçilen birkaç biranın ardından park yerinde Tyler, kahramanımızı kendine vurması için kışırtacaktır. Aralarında başlayan bu kavga Jack'in hayatını değiştirecektir. Bir süre sonra Jack Tyler'ın yanına taşınır. Tyler'ın liderliğinde bir dövüş kulübünün kuruluşuyla bu kulübde sayıları elliyi aşmamak kaydıyla genç erkekler birbirleriyle dövüşmeye başlayacaklardır. Kısa sürede popüler hale gelen kulüp ve Tyler Durden hızlı bir şekilde bu ölü jenerasyonun mesihi haline gelir.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
Jack1n1nt1Kam1 (Efsane) | 09 Aralık 2012, 16:55

Zamanımın büyük bir çoğunluğunu film izlemeye ayırırım şuana dek izlemediğim film neredeyse yok diyebilirim ama asla unutmayacağım ve her bir sahnesini repliğini ezberlediğim tek film Fight Club hani derler ya kusursuz öyle işte. Adeta bir baş yapıt oyuncularıyla, karakterleriyle ve filmin konusuyla ya her şeyiyle kusursuz. Komik gelebilir ama ilk izlediğimde inanın bir şey anlamadım ama sonra tekrar ve tekrar izlediğimde yeni ayrıntılarda yeni bir gizem buldum ve çözdüm yani anlayacağınız filmi izlerken kendinizi karakterlerin yerine koyup öyle düşünmeniz gerekiyor yoksa pek bir şey anlayamıyorsunuz. Moralim bozulduğunda, Sabah uyku tutmayıp kalktığımda, Akşam devrimci ruhum isyan ettiğinde, Mutlu olduğumda, Kafamda çözemediğim bir soru olduğun da geçerim bilgisayara ve bu filmi izlerim anlatmak istediğim hayatının filmi olması böyle bir şey. Aklınıza kazınacak müthiş replikler ve oyunculuklarla hayatınız boyunca unutamayacağınız ve etkisinden çıkamayacağınız nadir filmlerden birisi bana çok şey kattı eminim izleyen bir çok arkadaş içinde öyle olmuştur ve olacaktır. "Teşekkürler Sinema" 10/10

0
+37
LightUp (Dublör) | 19 Eylül 2012, 21:27

Arkadaşlarla film sonrasi koyu kahve ile birlikte yaklaşık 1 saat konuştuğumuz film... Aklınızdan çıkmıyacak her ortamda sohbeti edilicek ender filmlerden... Bu filmden sonra acılarımızla yüzleşmemiz gerektiğinin farkına vardım. Ayrıca bu filmin tadı bir kez değil dört beş kez izleyince çıkıyor :) Bu filmden sonra alıp kitabınıda okudum sizede tavsiye ederim hoşunuza gidecektir ... Kısaca Fight Club mükemmel oyunculuk, nefis senaryo, müthiş bir final sahnesi ... "This is your life and it's ending one minute at a time"

0
+11
Tüm yorumlar (4181)
CagriTos (Figuran) | 11 Nisan 2014, 23:38

Tam benim kafam! Filmi başından sonuna ağzım açık izledim!

Where is my mind?

Cevap Yaz
-1
+1
braveheart1821 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 17:36

saçma sapan bir film

Cevap Yaz
-9
+1
egeedipkurt (Figuran) | 10 Nisan 2014, 23:22

bencede

-6
+1
OmerDEMR (Amatör) | 30 Mart 2014, 19:01

Koş Forrest ! Kooş. Film çok iyiydi.Fakat ilk izleyene anlaması biraz zor gelir...

Cevap Yaz
-1
+0
mrsc (Figuran) | 15 Nisan 2014, 19:49

bu fight clup,forrest gump who?

0
0
LylTkn (Amatör) | 30 Mart 2014, 01:09

ben şoktayım hala :)

Cevap Yaz
0
0
eski_dede (Amatör) | 29 Mart 2014, 22:21

Where is My Mind?

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz