Çakal

Çakal (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
524 oy

17 Aralık 2010

Suç

86 Dak.PT86M

Sertan Telli

311 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

İstanbul'un kenar mahallelerinden birinde, sevmediği bir baba ve hasta bir anneyle yaşayan Akın'ın annesini kaybetmesi, içindeki diğer Akın'ı ortaya çıkarmıştır. Akın, o güne kadar çalıştığı Nuran Usta'nın marangoz atölyesinden çaldığı parayla yeni bir hayat kurmaya karar verir. Ancak sevgilisi Deniz'e bu planından bahsettiğinde beklediği cevabı alamaz. Bu durum Akın'ın, mahalle arkadaşlarından arkadaşı İdris'in Akın'a uzun süredir yaptığı teklifi kabul etmesine sebep olur. Bu teklif bir mafya grubuna ayakçılık yapmaktır. Akın'ın girdiği bu yeni dünyadaki umursamaz ve korkusuz duruşubulunduğu mekandaki büyük başların dikkatini çekmiştir. Akın, yaptığı birkaç küçük tahsilattan sonra patronun gözüne girerken diğer yandan  da yeni bir düşman kazanmıştır: Mecit! Etrafında tüm bunlar olup biterken Akın'ın tek derdi, mafyanın parvan olarak kullandığı ve Akın'ın da çalıştığı Hayat Bilardo Salonu'na bir akvaryum akmaktır.
Akın bu yeni dünyasında hayatını tüketirken, bir gün patronu mekanlarına bir tehdit olarak gördüğü rakip mekanda yapılacak bir infaz görevi için Akın'ı seçer. Akın her şeyi olduğu gibi bu görevi kabul eder. Yaptıkları araştırma rakip mekan sahibinin Mecit olduğunu ortaya çıkınca Akın'ın bu görevi kendisi için de bir anlam kazanır. Çünkü Mecit ile bitirmesi gereken bir hesabı vardı. Fakat bu kapışma, Akın için sonun başlangıcı olacaktır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Hwoaranq
Popüler Yorumlar
Hwoaranq (Efsane) | 20 Nisan 2010, 01:17

Ümit verici bir fragmana sahip güzel bir film olacak galiba eğer fragmanı izlemek istiyorsanız filmin resmi web sitesinden izleyebilirsiniz.

1
+11
western (Jön) | 29 Nisan 2010, 00:12

Fragmanı ara sıra izliyorum fragmandan anlaşılana göre mükemmel bir film olacak aslında izlemediğim bir filme yorum yapmak adetim değildir ama film gerçektende ilgi çekici türkiye\'nin son yıllarda en çok film çeken oyuncusu ismail hacıoğlu başrolde gördüğüm kadarıyla etkileyici bir oyunculuk sergileyecek bunun dışında film siyah-beyaz olacak buda benim adıma mükemmel demektir 2010 yılında merakla beklediğim tek türk filmi fragmanı mutlaka izleyin derim

0
+11
Tüm yorumlar (305)
moonheartt (Amatör) | 29 Mart 2014, 23:51

En popüler sinema yorum sitesinin filmle ilgili en popüler iki yorumuda fragmanla ilgili:)))) birisi fragmanı övmüş birisi fragmanın adresini vermiş.herkes neye oy yağdırmış anlamadım.süperman filmine süperman uçabiliyormuş diye yorum yapıp en popüler yorum olmak gibi birşey.sonra neymiş türk sineması gelişmiyormuş.imam cemaat ilişkisi.öyle seyirciye böyle film deyip olduğu yerde sayıyor.neyse filme gelirsek eğer izlemeyenler izleyebilir.güzel film olmuş.yıllar sonra çok çok akıllarda kalacak bir yapım değil ama sıkmadan izlettiriyor kendini.sürükleyiciliği var.

Cevap Yaz
0
1
ercetin (Figuran) | 21 Mart 2014, 02:45

ismail hacıoğlu çok iyi oyuncu .. kabadayı da olsa entel birini de oynasa .. 3 yıldır bende olan ve izlemediğim filmi arkadaşın tavsiyesiyle izledim ve çok beğendim .. merak ettiriyor izlettiriyor oyunculuklar sözler vurgular çok iyi .. kimlik bulmaya çalışan bocalayan insanları anlatması önemli ..

Cevap Yaz
0
0
yilmazbahadir (Amatör) | 14 Mart 2014, 16:35

idare ediyor

Cevap Yaz
0
0
ranchoddasshamaldas (Figuran) | 12 Şubat 2014, 15:21

Çakal, İsmail Hacıoğlunun başrolünu üslendiği psiko-drama türünde bir film.
Akın, içinde yaşadığı çilekeş dünyanın anlamsızlığını dile getirip sürekli sorgulayan ve gaf yapan, hayattan bir beklentisi olmayan, ailevi ilişkileri sönmüş bir gençtir. Babası sahte dindarlık yapmakta, annesi ise vefat etmiştir. Kız arkadaşı da Akın’a güvenmez ve onun yaşadığı hayattan bir beklentisi yoktur. Başına taktığı türbanla olduğundan farklı görünmeye çalışmaktadır.
Akın, çalıştığı yerden bir miktar para çalar ve yeni bir yerde işe başlar. Amacı yeni bir hayata başlamaktır ya da kendini kandırıyordur…
İşte her şey bu noktadan sonra başlar. İçinde yaşadığı ortamın sertliği, babaların anlamsız kindar konuşmalarından iyice bıkmış; kendine yeni bir kimlik bulmaya çalışmaktadır.
Filmde, toplumsal hayata dair çok sert eleştiriler vardır. Hayatın anlamsız ve boş oluşundan bahsedilmektedir sürekli. Ama ailecek
izlenebilecek bir film değil. Çok küfürlü ve yer yer pornografik unsurlar barındırmaktadır. Yaş sınırını dikkate alarak izleyin.

Cevap Yaz
0
0
aliye_ciner (Amatör) | 21 Kasım 2013, 13:55

Gemide filminden sonra izlediğim en küfürlü film,değişik bir çalışma olmuş

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz