Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Linda Cardellini

Scooby Doo 2: Canavarlar Kaçtı
Linda Cardellini profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.7/ 10
96 oy
77 kullanıcının favorisi

Linda Cardellini

ABD

25 Haziran 1975

Biyografisi

Linda Edna Cardellini, Amerikalı televizyon ve film sanatçısı. Televizyonlarda bir dönem yayınlanan Freaks and Geeks dizisindeki Lindsay Weir rolüyle tanınmıştır. Daha sonra ER dizisindeki Samantha Taggart rolüyle ismini bir adam daha yukarı taşımıştır. En son olarak Mad Man dizisindeki Sylvia Rosen karakterini canlandırmıştır.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Tüm yorumlar (9)
Avatar
Ramanda (Figuran) | 25 Haziran 2015, 00:22

scooby doo ve bu nasıl sarışın filmlerini izlemiştim 10/7

Cevap Yaz
0
0
forcees (Figuran) | 11 Mayıs 2011, 17:11

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin de aralarında olduğu Eskişehirli birçok firmanın desteğini de arkasına alarak yola çıkan Uluslararası Eskişehir Kral Midas Kısa Film festivali 11–15 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilecek. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon ve Kıraathane Kültür Sanat Evi salonlarında gösterilecek yaklaşık 160 film, 5 gün boyunca sinemaseverler ile buluşacak.
 
 Festivalin son günü olan 15 Mayıs tarihinde Eskişehir Kültür Merkezi’nde düzenlenecek (EKM) ve dördü uluslararası olmak üzere toplam 14 dalda ödüllü bir yarışmalı bölümü de kapsayan festival ulusal ve uluslararası birçok kısa film örneğini izleyicisi ile buluşturacak. Yarışmalı bölümde değerlendirmeyi gerçekleştirecek jüri, Oyuncu Şenay Gürler ve Korel Cezayirli, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi STV Bölümü Öğr. Görevlisi M. Erdem Gösterişli, Anadolu Üniversitesi GSF Çizgi Film Bölüm Başkanı Doçent Fethi Kaba, yönetmen Tolga Karaçelik, Natali Yeres, oyuncu Cansel Elçin gibi profesyonel ve akademisyen isimlerden oluşuyor. Bütün etkinliklerin ücretsiz olacağı Festival film gösterimleri dışında Cafe-Teatre tarzında farklı performansları seyretme olanağı sağlayacak.
 

Cevap Yaz
1
0
derinf0rever (Figuran) | 16 Mart 2011, 22:04

scoobY do süpeRdi.sanKi cizgi fiLmdeKi veLma reaL veRsionu giBi başaRılı prOjelerde yer alacagını düşünüOrm.

Cevap Yaz
0
0
melis-coban (Jön) | 9 Ağustos 2010, 21:37

scooby doo ile tanıdım ER ile hala izliyorum ve bence çok başarılı ve güzel

Cevap Yaz
0
0
sinefil17 (Star) | 23 Mart 2010, 21:40

scooby doo filminde Velma karakterini canlandırıyordu..başarılıydı

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz