Unutulmaz Film Seti Kazaları

1. Deadpool 2 (2018)

Ryan Reynolds’ın başrolde oynadığı Deadpool 2’nin Kanada’da gerçekleşen çekimlerinde, bir dublör feci kaza sonucu hayatını kaybetti! Motor kullanan kadın dublör, bisikletli olan başka bir dublöre çarparak Shaw Tower’ın camlarına girdi. Olaya tanık olan vatandaşlar, olayın filmde yer alacak bir sahne sandıklarını söylemişler…

2. Sherlock Holmes (2011)

Robert Downey’nin çenesine tam 6 dikiş atılmasına sebep olan kaza, Sherlock Holmes filminin çekimleri sırasında gerçekleşti. Dünyaca tanılan dedektifi canlandıran Downey, eski güreşçi Robert Maillet ile ringe çıktı. Dövüş sırasında nakavt olan Downey, çenesini çarparak ağzı kanlar içinde kaldı.

3. Gothika (2003)

Oscar ödülü kazanan Halle Berry, film setlerinin en çok kaza yaşayan oyuncusu olarak anılıyor. ‘Gothika’ isimli gerilim türündeki filmde, Penelope Cruz ve Robert Downey ile kamera karşısına geçen oyuncu, çekim esnasında kolunu kırmıştı. Güzel oyuncunun bir başka talihsiz kazası ise ‘Kedi Kadın (Catwoman) çekimlerinde yaşanmıştı.

4. Salt Ajan (2010)

Salt Ajan filminin Long Island’da gerçekleşen çekimleri esnasında talihsiz bir kaza yaşayan Angelina Jolie, başını çarparak alnı kanlar içerisinde kalmıştı. Acilen ambulansla hastaneye kaldırılan başarılı oyuncu, kaza sonrası alnında leke kalmadığını belirtti.

5. Kill Bill (2003)

Kill Bill filminin çekimlerimde sakatlanma tehlikesi yaşayan Uma Thurman, Instagram hesabı üzerinden o görüntüleri paylaşmıştı. Quentin Tarantino’nun kendisine zulmettiğini belirterek, dublörsüz çekilen sahneler sebebiyle tehlikeli anlar yaşadığını belirtmişti.

6. Everybody's All-American

Amerikan futbolu sahnelerinin çekiminde Dennis Quaid, gerçek hayatta da Amerikan futbol oyuncusu olan Tim Fox ile çarpıştı. Çarpışma esnasında ve sonrasında büyük acı yaşayan oyuncunun köprücük kemiği kırıldı. 

7. Başka Gün Öl (2002)

Halle Berry , Başka Gün Öl (Die Another Day) filminin çekimlerinde de korkunç bir kazanın ucundan dönmüştü. Sahne içeriğinden dolayı boğazına cisim takılan Berry, 007 James Bond rolündeki Pierce Brosnan’ın o anda yaptığı müdahale sonucu boğulmaktan zor kurtulmuştu.

8. Quantum of Solace (2008)

007 James Bond’u canlandıran, sinema dünyasının korkusuz karakteri, İngiliz aktör Daniel Craig, Quantum of Solance isimli Bond filminin setinde talihsiz bir kaza yaşadı. Çekimler sırasında elini ve parmağını feci şekilde kesen başarılı oyuncu çok kan kaybederek ancak birkaç gün sonra çekimlere devam edebildi.