Kan Donduran En İyi Seri Katil Filmleri

Kan donduran senaryoları ve oyunculuklarıyla öne çıkan gelmiş geçmiş en iyi seri katil hikayeli filmler bu listede. Hannibal'dan Sweeney Todd'a kan donduran seri katil filmleri için buyurun!

1. Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (2007)

1936 tarihli Broadway müzikali Sweeney Todd: The Demon Barber of the Fleet Street’ten Tim Burton’ca sinemaya uyarlanan karanlık filmin başrollerinde Johnny Depp ve Helena Bonham Carter yer alıyor. Güzel karısıyla sakin bir hayat yaşarken hayatını kıskananlarca haksız yere suçlanıp hapse atılan ardından sürülen berber Sweeney Todd bu badirelerden sonra sessiz bir intikam için kasabaya döner. Kanla sulanan filmin yönetmeniyse karanlık filmleriyle meşhur yönetmen Tim Burton.

2. Kuzuların Sessizliği (1991)

7 dalda Oscar adayı olan efsanevi gerilim ve cinayet filmi Kuzuların Sessizliği'nin başrollerinde Anthony Hopkins Jodie Foster ve Scott Glenn yer alıyor. Jonathan Demme'in yönetmenliğinde çekilen film, bir FBI ajanı olan Clarice'in (Jodie Foster) soğukkanlı ve sapık bir katilin izini sürerken bir başka soğukkanlı katil Hannibal Lecter'la(Anthony Hopkins) işbirliği yapışını akıcı bir şekilde anlatıyor.Filmin devam filmleriyse sırasıyla şöyle:

 The Silence of The Lambs(1991), Hannibal(2001), Red Dragon(2002), Hannibal Rising(2007)

3. Katil Doğanlar (1994)

Medyatik birer "doğuştan katil" olan çift, Mickey ve Mallory'nin heyecan ve dehşet dolu cinayet hikayelerini konu alan filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Tommy Lee Jones, Woody Harrelson ve Juliette Lewis yer alıyor. Önlerine geleni öldürüp etrafa dehşet saçan bir çiftin hikayesinin anlatıldığı film, Oliver Stone tarafından yönetilmiş bir kült olma özelliğini taşıyor. Filmin senaryosunu yazan isimler arasındaysa Quentin Tarantino yer alıyor. 

4. Cani (2003)

Charlize Theron'ın role girebilmek adına 10'larca kilo aldığı ve bu rolle de Oscar ödülü kazandığı gerilim filmi Cani'nin yönetmeniyse Patty Jenkins. Gerçek bir hikayeden uyarlanan seri katil konulu filmde dünyanın ilk kadın seri katilinin akıl almaz hikayesi konu alınıyor. Seri katil Aileen Wuornos'u Charlize Theron canlandırıyor. Gerçekten de 2003'te idam edilen, lezbiyen ve hayat kadını olan Aileen Wuornos 10'larca insanı öldürmüş, hasta ruhlu bir kadın.

5. Koku: Bir Katilin Hikayesi (2006)

Patrick Süskind'in çok satan romanından beyaz perdeye uyarlanan seri katil temalı film Koku: Bir Katilin Hikayesi, gerilim ve dram unsurlarını içinde barındıran kaliteli bir yapım. Başrollerinde Alan Rickman ve Dustin Hoffman gibi efsane oyuncuları barındırması da cabası. Tom Tykwer tarafından yönetilen filmin konusuysa oldukça ilginç. Koku filminde, 18. yüzyılda Paris'te dünyaya gelen ve kokulara çocukluğundan beri fazla duyarlı olan adam Jean Baptiste Grenouille'in, istediği kokuları elde etmek için insanları öldürmeye başlaması anlatılıyor. 

6. Amerikan Sapığı (2000)

Dram ve suç ögelerinin yoğunlukta olduğu 2000 yapımı seri katil filmi Amerikan Sapığı'nın yönetmeni Mary Harron. Christian Bale, Reese Witherspoon, Jared Leto ve Willem Dafoe'nun başrollerinde yer aldığı film, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek ve dışarıdan oldukça normal görünen Patrick Bateman (Christian Bale) adında bir adamın iç dünyasında insanları öldürmekten haz duyan bir sapık oluşunu, evinde öldürdüğü kadınların vücut parçalarını biriktirmesini kan dondurucu bir biçimde seyirciye yansıtıyor.

7. İhtiyarlara Yer Yok (2007)

Şimdiden bir başyapıt sayılan seri katil filmi İhtiyarlara Yer Yok'un yönetmenleri Coen Kardeşler. Film, 2008'de dört Oscar'ı birden kucaklamıştı. Başrollerinde Javier Bardem, Tommy Lee Jones, Woody Harrelson ve Josh Brolin'in yer aldığı gerilim türündeki takip filmi İhtiyarlara Yer Yok, Llewellyn Moss (Josh Brolin) adındaki bir adamın Meksika'da geyik avındayken bulup aldığı bir bavulun, peşine gözü dönmüş bir seri katilin takılmasına sebep oluşunu ve sonrasındaki kovalamacayı aksiyon dolu bir biçimde anlatıyor.