Bu Yaz Vizyonu Hareketlendirmiş 10 Film

2018 yaz sezonunda vizyona giren en iyi filmler listesi burada! Merakla beklenen ve bu yaz vizyona girmiş en iyi filmlerden derlediğimiz listeye buyurun...

1. Ocean's 8 (2018)

Güzel oyuncu Sandra Bullock'un başrolünde yer aldığı film 2018 yazının en çok konuşulan filmlerinden biri oldu. 7 kadın arkadaşın bir araya getirerek imkansızı gerçekleştirmeye çalışma hikayelerini anlatan filmde, Danny Ocean'ın uzun süredir ortalarda olmayan kız kardeşi Debbie Ocean (Sandra Bullock) şartlı tahliyeyle serbest kalınca çok büyük bir soygun gerçekleştirmeyi planlar.

2. Jurassic World: Yıkılmış Krallık (2018)

Nublar Adası'ndaki Jurassic World tema parkının kapatılmasından sonra 3 yıl geçmiştir ve dinazorlar adada serbestçe hayatlarını sürdürmektedir. Adadaki volkanın tekrar aktif hale gelmesiyle dinazorların adadan çıkarılması gerekir. Jurassic World'ün eski müdürü önderliğinde dinazorları adadan uzaklaştırma macerası başlar.

3. Sicario: Day of the Soldado (2018)

İlk filmindeki gerilim oranında aksiyon dolu 2. bir film olarak karşımıza çıkan Sicario 2 filmi 29 Haziran'da vizyona girmişti. Meksika'daki kartellerin sınırdan sadece uyuşturucu değil teroristleri de geçirmeye başlayınca ABD duruma el koymaya karar verir... Stefano Sollima'nın yöenttiği filmde Benico Del Toro, Josh Brolin, Catherine Keener ve Isabela Moner yer alıyor.

4. Ant-Man ve Wasp (2018)

Scott Lang geçmişteki sırlarını çözmek için Wasp ile iş birliğine giren Ant-Man verdiği mücadeleyle dikkat çekiyor. İlk filminde olduğu gibi yönetmenliğini Peyton Reed'in üstlendiği filmin senaryosu Paul Rudd Chris McKenna Andrew Barrer ve Gabriel Ferrari'ye ait. Dr. Hank Pym'in eşi rolünde, Janet Van Dyne olarak izlediğimiz isim ise 3 Oscar adayı Michelle Pfeiffer...

5. Mission: Impossible - Yansımalar (2018)

Kurgusunun bir Türk'e, Ahmet Atalay'a ait olduğu filmin çekimlerinin bir kısmı Yeni Zelanda'da yapıldı. 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü'nden mezun olan kurgucu, büyük bir başarıya imza atmış oldu. Filmde, ters giden görevin sonrasında Ethan Hunt (Tom Cruise) ve IMF ekibi, zamana karşı koyarak bir yarışa girerler.

6. Pablo Escobar'ı Sevmek (2017)

Güzel oyuncu Penélope Cruz'un Kolombiyalı başarılı gazeteciyi canlandırdığı filmin çekimlerine 2017 yılında başlandı. İspanya asıllı oyuncu Javier Bardem ise Pablo Escobar'ı canlandırıyor. İki isim arasında, Escobar'ın evli olmasına rağmen aralarında bir aşk başlar ve bir yandan Pablo, Medellín'deki fakir halktan olduğu büyük destek sayesinde siyasette hızla yükselmektedir. Ancak Virginia, Escobar'ın asıl gücünün uyuşturucu ticaretinden geldiğini anlamaya başlamıştır.

7. Meg: Derinlerdeki Dehşet (2018)

Başrollerinde Jason Statham, Bingbing Li ve Rainn Wilson'un yer aldığı ABD yapımı filmde, denizci subay ve aynı zamanda ünlü bir dalgıç olan Jonas Taylor (Jason Statham) Mariana Çukuru yakınlarında başına gelen korkunç olayın ardından ekibinin büyük kısmını terketmiş, kendi hayatını kurtarsa da rütbesini, ailesini ve tüm şerefini kaybetmiştir. Sonrasında ise tüm korkularıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır...

8. Beni Satan Casus (2018)

10 Ağustos haftasında vizyona giren Beni Satan Casus filmi, izleyicisinden neredeyse tam not alarak büyük beğeni topladı. Bu yaz vizyona giren filmler arasında, mutlaka izlenmesi gerekenlerden biri olarak dikkat çekiyor. İş hayatında memnun olmayan ve erkek arkadaşı tarafından beklenmedik bir mesajla terkedilen Audey (Mila Kunis) hiç beklemediği bir gerçekle yüzleşir...

9. Ev Kadını (2017)

2017 Türkiye yapımı Ev Kadını filminin yönetmen koltuğunda Can Evrenol yer alıyor. Yerli ve yabancı oyunculardan oluşam film ekibinde Clementine Poidatz, David Sakural, Alicia Kapudağ, Defne Halman ve Ali Aksöz gibi isimler yer alıyor. 7 yaşında yaşadığı bir travma sonucu 20 yıl sonrasında bile kabus görmeyte devam eden Holly'Nin hikayesini anlatan film 10 Ağustos 2018'de vizyona girdi.

10. Ahlat Ağacı (2018)

2018 yazının en çok beklenen filmdelerinden bir tanesi de Nuri Bilge Ceylan'ın yazıp yönettiği Ahlat Ağacı filmiydi. Dünyadaki ilk gösterimini 2018 Cannes Film Festivali yarışma bölümünde yapan filmin başrollerinde Doğu Demirkol, Murat Cimcir, Bennu Yıldırımlar, Hazer Ergüçlü ve Serkan Keskin gibi başarılı oyuncular yer alıyor.