En İyi Burt Reynolds Filmleri

Aksiyon-komedi filmlerinin unutulmaz ismi Burt Reynolds'ın unutulmayan 10 filmini listeledik.

1. Navajo Joe

Burt Reynolds'ın ilk önemli filmi diyebileceğimiz Navajo Joe, o yılların en sevilen film türlerinin başında gelen bir 'spagetti western'di ve birçok benzer yapımda olduğu gibi müzikleri, üstad Ennio Morricone'nin elinden çıkmıştı...

2. Kurtuluş

Doğada hayatta kalma hikayesi olan Deliverance filminde Reynolds'a Jon Voight, Ned Beatty ve Ronny Cox gibi yıllar sonra usta aktör olarak anılacak oyuncular eşlik etmişti.

3. The Longest Yard

Gençliğinde oldukça başarılı bir Amerikan futbolu oyuncusu olan Reynolds, 1974 yapımı filmde Paul Crewe adlı eski futbolcu bir mahkumu canlandırmıştı. Bu film 2005'te yeniden çevrilmiş, başrolde Adam Sandler oynamıştı.

4. Smokey and the Bandit

Reynolds, aksiyon dolu bu filmde cesur ve hızlı bir şoför rolünde seyirci karşısına çıkmıştı.

5. The Cannonball Run

Reynolds'ın bir başka hızlı ve komik filmi olan The Cannonball Run'da Roger Moore, Peter Fonda, Farrah Fawcett, Jackie Chan gibi oyuncular yer almıştı.

6. Teksas'ta Şenlik

Teksas'ın en bilinen genelevinin bir çeşit koruyucusu olan Şerif Ed Earl Dodd rolündeki Reynolds'a Dolly Parton eşlik etmişti.

7. Malone

Burt Reynolds'ın klasik aksiyon filmlerinden biri olan Malone, aynı zamanda Reynolds'ın oynadığı aksiyon filmlerinin güzel bir prototipini de oluşturmuştu.

8. Ateşli Geceler

Paul Thomas Anderson'ın sinema dünyasında kendine bir yer edinmeyi başardığı Ateşli Geceler filmi, Reynolds'a kariyerinin tek Oscar adaylığını getirmişti.

9. Yarışçı

Driven filminde başrol oyuncusu Reynolds değil Sylvester Stallone'du, ancak Reynolds da filmin en önemli karakterlerinden biri olan Champ Car takımı sahibi Carl Henry'i canlandırmıştı.

10. The Last Movie Star

Reynolds'ın vefatından önce tamamladığı son filmlerden olan The Last Movie Star'da usta oyuncu, kariyerinin parlak günlerini geride bırakmış, geçmişini sorgulayan bir aktörü canlandırmıştı.