Netflix Türkiye Aralık 2018 Takvimi

Netflix 2018 Aralık takvimini yayınladı! Biz de sizlerle Aralık ayında Netflix aracılığıyla izleyebileceğiniz en dikkat çekici yapımları paylaşalım istedik!

1. Hakan: Muhafız (2018)

Duyurulduğu günden bu yana, değil Aralık ayının belki de 2018'in en çok beklenen Netflix dizilerinden Hakan: Muhafız (The Protector), Türkiye'nin ilk Netflix dizisi oldu. Başrollerinde sevilen yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy ve son zamnalarda yer aldığı televizyon dizileri ve filmleriyle adından sıkça bahsettiren Hazar Ergüçlü yer alıyor. İki ismin yanı sıra, dizi de Ayça Ayşin Turan, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş gibi isimleri dizide görüyoruz. Senaryosunun Binnur Karaevli'ye ait olduğu filmin yönetmen koltuğunda tam dört isim bulunuyor; Gökhan Tiryaki,  Can Evrenol,  Umut Aral ve Gönenç Uyanık.

2. Parfum (2018)

Parfum (2018)

İngilizce adıyla Perfume olarak duyulan dizi, Patrick Suskind'in, dünya çapında en çok satan romanlar listesine giren, 1985 basımı 'Das Parfum' romanından uyarlandı. 21 Aralık 2018'de Netflix izleyicisiyle buluşacak uyarlama dizinin 6 bölümden oluşacağı açıklandı. Dizinin konusu ise kısaca şöyle: Tüm insancıl duygulardan yoksun ve yalnızca kokulara karşı fazla duyarlı olan ve beğendiği kokuları üretebilmek için cinayet bile işleyebilen bir katili konu alıyor.

3. Battle (2018)

2018'in Aralık ayında Netflix'te yayımlanmaya başlayacak filmin konusu kısaca şöyle; genç dansçı Amelie, babasının iflası onrasında refah içindeki hayatnının sona ermesinden sonra hip hop dansçısı Mikael ile tanışır. Genç dansçı Amelie'nin hayatı bu tanışmadan sonra oldukça hareketli bir hal alacaktır.

4. Travelers (2016)

Travelers (2016)

Günümüzden yüzlerce yıl sonra, insan nüfusunun azalması sonucu hayatta kalan son insanlar bir zaman makinesi keşfederler. Zaman makinesini keşfetmelerinin temel amacı ise, 21. yüzyıla geri dönerek insanoğlunu gelecekte yaşanacaklardan korumaktır. Dizinin başrollerinde Eric McCormackMacKenzie PorterNesta Cooper yer alıyor. Şimdiye kadar 2 sezonu yayınlanmış olan dizinin 3. sezonu Aralık 2018'de Netflix'te yayında olacak. 

 

5. Roma (2018)

Aralık 2018'de Netflix Türkiye'de yepyeni ödüllü bir film yayımlanıyor! Mexico'yu siyah beyaz olarak filme çeken yönetmen, 1960 ve 70'lerdeki şehri o zamaki bakış açısıyla anlatıyor. Mexico'daki Roma mahallesinde çekilen filmin başrollerinde Marina De Tavira yer alıyor. Alfonso Cuarón'un yazıp yönettiği film Venedik Film Festivali'nde prömiyer yapmış ve En İyi Film dalında Altın Aslan ödülü kazandı.

6. The Ranch (2016)

The Ranch  (2016)

Netflix'te kısım kısım yayınlanan bir komedi dizisi olan The Ranch'in 6.kısmı 7 Aralık 2018'de yayınlanıyor. Başrollerinde Danny Masterson, Ashton Kutcher, Sam Elliott ve Debra Winger'ın yer aldığı Netflix dizisi, ünlü bir futbolcu olma hayaliyle 15 sene önce evini terk eden Colt'un evine geri dönüş hikayesine odaklanıyor. 

7. Dogs of Berlin (2018)

Dogs of Berlin (2018)

Almanya yapımı bir Netflix dizisi olan Dogs of Berlin'in ilk sezonu 7 Aralık'ta Netflix'te yayınlanacak. Başrollerinde Felix Kramer ve Fahri Yardım'ın yer aldığı polisiye ve gerilim türündeki dizi, Berlin ve Marzahn takımları arasında oynanacak önemli bir maçtan yalnızca bir gece önce öldürülen Türk-Alman futbolcunun cinayeti sonrası birlikte çalışmak durumunda kalan iki polisin hikayesine odaklanıyor. 

8. Bird Box (2018)

Başrollerinde Sarah Paulson, John Malkovich, Sandra Bullock ve Trevante Rhodes'un yer aldığı ve aynı isimli bir romandan uyarlanan film Bird Box Netflix'in en yenilerinden. Gerilim türündeki filmin senaristiyse The Arrival'ın senaristi olarak En İyi Senaryo Oscar adaylığı elde eden Eric Heisserer'a ait.

9. Mogli: Orman Çocuğu (2019)

Başrollerinde Rohan Chand, Andy Serkis, Benedict Cumberbatch, Christian Bale ve Cate Blanchett'ın yer aldığı aile, dram ve macera türündeki Netflix filmi Mowgli, Hindistan'ın balta girmemiş ormanlarında kurtlar tarafından yetiştirilen bir çocuğun akıl almaz hikayesini konu alıyor. Filmin senaryosu da Andy Serkis'e ait.

10. Alexa & Katie (2018)

Sevilen durum komedisi dizisi Alexa & Katie, biri kanser hastası olan iki yakın arkadaşın liseye başlamasını konu alıyor. Dizinin ilk sezonu Netflix'te, 2018'in ilk aylarında yayınlanmıştı. Aralık 2018 takvimindeyse Alexa & Katie'nin ikinci sezonu yer alıyor. Dizide Katie'yi Isabel May; Alexa'yıysa Paris Berelc canlandırıyor.