Once Upon a Time in Hollywood Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her filmiyle olay yaratan usta yönetmen Quentin Tarantino'nun yeni filmi Once Upon A Time In Hollywood, 23 Ağustos 2019'da -yani bugün vizyona girdi! Leonardo DiCaprio, Brad Pitt ve Margot Robbie'nin başrollerde olduğu adeta yıldızlar geçidi olan Bir Zamanlar Hollywood'da filmi hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. 

1. Once Upon a Time in Hollywood, Quentin Tarantino’nun 9. uzun metraj filmi

Once Upon a Time in Hollywood, Quentin Tarantino’nun 9. uzun metraj filmi

Kariyerinde yalnızca 10 uzun metrajlı film çekeceğini söyleyen usta yönetmen Tarantino, bu filmin senaryosu üzerinde tam 5 yıl boyunca çalışmış. Aynı zamanda Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio ile aynı anda çalışabildiği için Hollywood tarihinin en şanslı yönetmeni olduğunu düşünüyormuş! 

2. Quentin Tarantino’nun Pulp Fiction’a en yakın filmi: Once Upon a Time in Hollywood

Quentin Tarantino’nun Pulp Fiction’a en yakın filmi: Once Upon a Time in Hollywood

Paul Newman ve Robert Redford'tan bu yana en heyecan verici oyuncu dinamiği olarak nitelendirdiği Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt'i bir araya getiren Quentin Tarantino, bir röportajında Once Upon a Time in Hollywood'un tarz olarak Pulp Fiction'ı andıracağını söyledi. 

3. Once Upon a Time in Hollywood, kalabalık ve etkileyici bir oyuncu kadrosuna sahip

Once Upon a Time in Hollywood, kalabalık ve etkileyici bir oyuncu kadrosuna sahip

Filmin başrollerinde yer alan Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt'e Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russel, Dakota Fanning, Tim Roth, Michael Madsen, Bruce Dern ve Maya Hawke gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Filmde yer alması beklenen Samuel L. Jackson, Jennifer Lawrence ve Tom Cruise ise sıkışık ajandalarından dolayı filmde ne yazık ki yer alamadılar. 

4. Once Upon a Time in Hollywood, 1969’un Los Angeles’ında geçiyor

Once Upon a Time in Hollywood, 1969’un Los Angeles’ında geçiyor

Western filmlerinin yıldızı Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ve dublörü Cliff Booth'un (Brad Pitt) hikayesini konu alan Once Upon a Time in Hollywood filminde, o yılların sinema sektörünü ve Sharon Tate, Bruce Lee ve Roman Polanski gibi birçok ünlü ismi görme şansı yakalayacağız. Ayrıca filmde, Sharon Tate (Margot Robbie) ve 4 arkadaşının Charles Manson ve yandaşlarının işleyeceği korkunç bir suçun kurbanı oluşuna da değinilecek. 

5. 2019'un Charles Manson'ı: Damon Herriman

2019'un Charles Manson'ı: Damon Herriman

Avustralyalı oyuncu Damon HerrimanOnce Upon a Time in Hollywood'un kadrosuna Charles Manson'a hayat vermek üzere dahil olmuştu. Herriman aynı zamanda, David Fincher'ın da yönetmenleri arasında yer aldığı Mindhunter dizisinin 2. sezonunda da Charles Manson'ı canlandırıyor. 

6. George Spahn rolünü Burt Reynolds’ın canlandırması planlanmıştı

George Spahn rolünü Burt Reynolds’ın canlandırması planlanmıştı

Filmde evini Charles Manson ve müritlerine kiralayan George Spahn'ı canlandırması planlanan usta oyuncu Burt Reynolds, ne yazık ki filmdeki rolünü canlandıramadan 6 Eylül 2018'de hayatını kaybetti. George Spahn rolü için ise filme Bruce Dern dahil oldu.

7. Sharon Tate'in takıları ve o meşhur Cadillac

Sharon Tate'in takıları ve o meşhur Cadillac

Sharon Tate karakterine hayat veren Margot Robbie'nin film boyunca kullandığı takılar, Sharon Tate'in kız kardeşi Debra tarafından Robbie'ye verilmiş  gerçek mücevherlerdi.

Filmde kullanılan Cadillac ise Reservoir Dogs filminde de kullanılmıştı ve Michael Madsen'a aitti. 

8. Quentin Tarantino'dan "En Kişisel Film" Açıklaması!

Quentin Tarantino'dan

Usta yönetmen TarantinoOnce Upon a Time in Hollywood hakkında "Bu benim mektubum. Sanıyorum ki şu ana dek yaptığım en kişisel filmdi. Bu nedenle benim için çok büyük öneme sahip. Kadroda bulunan oyuncuların da bu duygularımı paylaşması, var olan heyecanımı artırdı ve duygu dolu anlar yaşattı." şeklinde bir açıklamada bulundu. 

9. Filmin vizyon tarihi aslında 23 Ağustos 2019 olmayacaktı

Filmin vizyon tarihi aslında 23 Ağustos 2019 olmayacaktı

Bugün vizyona giren Once Upon a Time in Hollywood filminin vizyon tarihi, Margot Robbie'nin canlandırdığı Sharon Tate'in 50. ölüm yıldönümü olan 9 Ağustos 2019 olarak planlanmıştı.