Netflix'te İzlenebilecek En İyi Türk Dizileri

Netflix'te izleyebileceğiniz en iyi 10 Türk dizisini derledik!

Netflix'in kendi yapımlarına her geçen gün yenileri eklenirken platformda izleyebileceğimiz Türkçe içeriklerin sayısı da artmaya devam ediyor. Netflix'in Türkçe yapımlara ağırlık vermesiyle birlikte Netflix'te izlenebilecek Türk dizilerinin sayısı da oldukça arttı. Biz de bu listede en sevdiğimiz Netflix orijinal Türk dizilerini sıraladık.

Şimdiden iyi seyirler!

1. Kulüp

1950'li yıllarda İstanbul'da geçen dizide, 17 yıllık bir ayrılığın ardından bir araya gelen bir anne ve kızının hikayesine ortak oluyoruz. Hapis yatmış olan Matilda, 1950'li yılların en ünlü gece kulüplerinden birinde çalışmıştır. Matilda'nın tek kızı Raşel, o hapisten çıkana kadar annesini hiç tanımamıştır. Kızı ile sağlıklı bir ilişki kurmaya çabalayan Matilda, Raşel'i o dönemlerde Pera'nın belalısı olan Fıstık İsmet adında bir adamdan uzak tutmaya çalışır. Matilda bir yandan da patronu Orhan, gece kulübünde yönetici olarak çalışan Çelebi ve kaprisli sanatçı Selim'in egoları ile de mücadele etmek durumundadır.

2. Bir Başkadır

Orijinal İsmi: Bir Başkadır

Tür: Dram , Gizem
Yönetmen: Berkun Oya
Senarist: Berkun Oya
Yapımı: 2020 - Türkiye

İstanbul’da yaşayan, birbirlerinden tamamen farklı sosyo-kültürel geçmişlerden gelmiş bir grup insanın bir şekilde bir araya gelmesi ve hayat hikayelerini paylaşması sonucu ortaya çıkan çeşitli renkler… Kimisi şans eseri birbirini tanırken kimisinin ise buna zorlanması gözler önüne seriliyor.

3. Rise of Empires: Ottoman

Orijinal İsmi: Osmanlı Yükseliyor

Süre: 44dk
Tür: Aksiyon , Belgesel , Savaş
Yönetmen: Emre Şahin
Yapımı: 2020 - ABD , Türkiye

Türkiye'de çekilmiş olan mini dizide, 15. yüzyıl'ın en önemli tarihi gelişmesi sayılan İstanbul'u fethi epik bir dille anlatılıyor. Dizide 13 yaşında tahta geçen 2. Mehmed'in İstanbul'u fetheden ''Fatih'' olma süreci konu alınıyor.  

4. Fatma

Orijinal İsmi: Fatma

Süre: 42dk
Tür: Dram , Suç
Yönetmen: Özer Feyizoğlu
Senarist: Özer Feyizoğlu
Yapımı: 2021 - Türkiye

Fatma bir kedi halinde bir temizlikçidir. Hapisten çıktıktan sonra ortadan kaybolan eşini ararken beklenmedik bir şekilde cinayet işler. Zafer’in yeraltı dünyasındaki arkadaşları, Fatma’nın cinayet işlediğini öğrenir. Fatma’nın bu durumdan kurtulması ve Zafer’i bulması için tek şansı öldürmeye devam etmektir. Kimsenin şüphesini çekmeden cinayetlerine devam eden Fatma, cinayetlerden sıyrılmayı başarır. Zamanla yeni bir kimliğe bürünen Fatma duruma ayak uydurmak zorundadır.

5. Sıcak Kafa

Konuşma yoluyla yayılan bir delilik salgını olan abuklamanın sarstığı dünyada, eski dilbilimci Murat Siyavus, bu hastalıktan gizemli bir şekilde etkilenmeyen tek kişidir. "Acımasız Salgınla Mücadele Kurumu" peşine düşen Murat, güvenli bölgeyi terk etmek ve İstanbul'un gizemli sokaklarının yıkıntıları arasında kaçmak zorunda kalır. 

6. Uysallar

Orijinal İsmi: Uysallar

Süre: 50dk
Tür: Dram , Komedi
Yönetmen: Onur Saylak
Senarist: Hakan Günday
Yapımı: 2022 - Türkiye

Orta yaş bunalımına giren bir mimar, gizli bir punk hayatı yaşamaya başlar. Bu sırada ailesinin diğer fertleri de kendi kriz dolu hayatlarıyla meşguldürler.

7. Pera Palas'ta Gece Yarısı

Orijinal İsmi: Pera Palas'ta Gece Yarısı

Süre: 45dk
Tür: Dram , Gizem , Suç
Yönetmen: Emre Şahin , Nisan Dağ
Senarist: Elif Usman
Yapımı: 2022 - Türkiye

İstanbul, Beyoğlu'nda bulunan Pera Palas Oteli hakkında yazı hazılamakla görevlendirilen gazeteci Esra, oteli incelerken odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Bu kapıdan Osmanlı'nın son dönemi olan 1919 İstanbul'una yolculuk yapar ve kendini, Mustafa Kemal Atatürk'e düzenlenen siyasi bir komplonun içinde bulur. Esra İstanbul'un çılgın kulüplerinden birinin esrarengiz sahibi Halit ile tanıştığında 1919 İstanbul'unun bilinenden hayli farklı olduğunu görür.

8. Andropoz

Andropozun başlangıcında, 50'sinde bir aile babası değişime takıntılı hale gelir ve mutluluğun peşinden gitmeye karar verir. 

9. Aşk 101

Orijinal İsmi: Love 101

Süre: 45dk
Tür: Dram , Komedi
Senarist: Meriç Acemi
Yapımı: 2020 - Türkiye

Netflix'in Türkçe yapımları arasında en çok tartışmaya neden olanlarından bir tanesi de Aşk 101. Renkli karakterleriyle dikkat çeken dizide, bir grup lise öğrencisi okuldan atılmamak için çözümü bir öğretmenlerini okulun basketbol koçuna aşık etmekte bulurlar. Bu karmaşık planın peşine düştüklerinde ise kendileri de aşkı keşfedeceklerdir.  

10. 50 Metrekare

Orijinal İsmi: 50 Metrekare

Tür: Gizem , Suç
Senarist: Burak Aksak
Yapımı: 2021 - Türkiye

Patronlarına ihanet eden bir kiralık katil olan Gölge terk edilmiş bir terzi dükkânında saklanmaya başlar. Komşu esnaf ve mahalleli ise onu dükkânın sahibinin oğlu sanmaktadır. Gölge güvende kalmak için bu yeni kimliğe iyice alışır.