2021'in Geri Kalanında Vizyona Girecek En Dikkat Çekici Filmler

2021 yılında COVID nedeniyle gelen kısıtlamaların vizyon üzerindeki etkisinin yavaşça azalmasına tanık olmuştuk. Sinema tutkunlarını sevindiren bir biçimde sinema salonları belli kısıtlamalar çerçevesinde yeniden hizmet vermeye başladı. Bu gelişme ile birlite birçok ilgi çekici yapımı izleme fırsatımız oldu fakat 2021 yılının sinemaseverlerin beğenisine sunacağı daha birçok yapım bulunuyor. Bu listede yılın geri kalanında sinema salonlarında izleme fırsatı bulacağımız en dikkat çekici filmleri derledik.

1. Spider-Man: No Way Home

Filmde Spider-Mani'in gerçek kimliğinin Peter Parker olarak ortaya çıkmasından sonra gelişen olaylar anlatılıyor. Peter, kimliğinin ortaya çıkmasından sonra büyük suçlamalarla karşı karşıya kalır. Medyanın baskısı altında kalınca yakınındakiler de tehlikeye girer, bunun üzerine Peter, çözümü Doktor Strange'in kapısını çalmakta bulur. Strange'in yaptığı büyü ile istediğine ulaşmayı planlasa da, gerçeklikte değişime neden olan bu büyü ile birlikte Peter ve Spider-Man'in (çoğumuz için tanıdık) yeni düşmanları ortaya çıkacaktır... 

2. No Time to Die

Aktif görevini bırakan Bond, Jamaica’da sakin bir hayat yaşamaktadır. Ancak bu sakin hayat kısa ömürlüdür. CIA ajanı olan Felix Leiter Bond’un yardımına muhtaçtır. Bond ise yardım edebilmek için sakin ve huzurlu hayatını geride bırakmak zorunda kalacaktır. Kaçırılan ve çift taraflı çalışan hain bir bilim adamını kurtarmak üzere çıktıkları bu görevde Bond tehlikeli, son teknoloji silahlar kullanan Safin ile karşı karşıya kalacaktır.

3. Dune

Mitsel ve yoğun bir kahramanlık yolculuğunu anlatan “Dune”, Paul Atreides’in hayatını odağına alıyor. Zeki ve yetenekli olan Atreides’in kaderi düşündüğünden çok uzaklara uzanacaktır. Kaderini gerçekleştirmek üzere çıktığı bu yolda evrenin en tehlikeli gezegenine gitmeli, halkının ve ailesinin geleceğini güvenceye almalıdır. Gezegenin ve büyük ihtimalle tüm insanlığın kaderini belirleyecek olan Dune Gezegeni’nin kaynakları için kötü güçler ile çatışmalar başladığında, korkusuna galip olanın kazanacağı bu savaş çok yakındır.

4. Eternals

Jack Kirby'nin yaratıcısı olduğu çizgi romanlarda yer alan The Eternals'ın hikayesi milyonlarca yıl öncesine dayanıyor. Kozmik varlıklar olan Celestials, insanlar üzerinde deneyler yaparlar. Genetikleri değiştirilen insanlar yaratan Celestials'ı konu edinen çizgi romanlarda bu insanlar hem süper güçlere sahiplerdir, hem de yarı ölümsüzlerdir. Ayrıca vahşi bir ırk olan Deviants'ı da yaratmış bulunan Celestials, insanlık tarihinin arka planında yer alan iki ırk yaratmış olur. Eternals ve Deviants, tarih boyunca birbirleriyle çatışma içinde olacaklardır.

5. Minari

Minari, kırsal bir bölgeye taşınan bir ailenin hayatına odaklanıyor. 1980’li yıllarda 7 yaşındaki Kore kökenli Amerikalı David, babası Jacob’un isteği üzerine annesi ve kardeşi ile birlikte Arkansas’ta kırsal bir bölgeye taşınır. Aile, burada yeni bir çevre ve yaşam tarzı ile karşı karşıya kalır. David’in annesi Monica, hiçliğin ortasındaki bu mobil evde yaşamaktan dolayı korkulara kapılırken, David ve kız kardeşi yeni hayatlarından eper sıkılır. Bu sırada aileye, onlarla birlikte yaşamak için Kore’den gelen büyükanne de katılır. Jakob, dokunulmamış toprakta bir çiftlik yaratmaya çalışırken, ailesini ve evliliğini tehlikeye atmaya başlar.

6. Kurye

MI6 ve CIA tarafından Soğuk Savaş sırasında görevlendirilen iş adamı Greville Wynne ve Rus kaynağı, Küba Füze Krizine son vermeye çalışır. Ancak Wynne, bu görev sırasında casusluğa alışmanın zannettiğinden çok daha zor olduğunu fark eder...

7. Moritanyalı

Bir adam on yıldan fazla bir süredir kendisi hakkında hiçbir suçlama olmaksızın ABD ordusunun Guantanamo Körfezi gözaltı merkezinde tutulmaktadır. Adam sonunda serbest kalabilmek için bir savunma avukatından yardım ister.

8. The French Dispatch

Kurgusal bir yirminci yüzyıl şehrinde, Amerikan bir gazetenin çalışanlarının başından geçen olaylar adeta bir aşk mektubu şeklinde “The French Dispatch” dergisinde yayınlanıyor.

9. The Matrix Resurrections

Garip anılarla boğuşan Neo'nun hayatı, kendini yeniden Matrix'in içinde bulduğunda beklenmedik bir dönüş alır. Yeni film orijinal serinin yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’u ikonik rolleri Neo ve Trinity olarak tekrar bir araya getiriyor.

10. The Father

Bir adam yaşlandıkça kızının her türlü yardımını reddeder. Değişen koşullarını anlamaya çalışırken, sevdiklerinden, kendi zihninden ve hatta gerçekliğinin dokusundan şüphe etmeye başlar.